Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nizzába vagy Hamburgba költözn...

Nizzába vagy Hamburgba költöznél ki szívesebben? Melyik élhetőbb szerinted hosszú távon, akár végleges letelepedéshez? Miért?

Figyelt kérdés

2023. szept. 13. 21:12
A kérdező szavazást indított:
Nizza
Hamburg
19 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Hát most nagyon meglepődtem. Négyből négyen Hamburgot választanák. Kérlek, indokold meg, hogy miért azt választanád, amit! Elég nagy dilemma előtt álok, hogy a két lehetőség közül melyiket válasszam, sokat segítene mások véleménye, tapasztalata.
2023. szept. 13. 21:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Hamburgban élek. Ezt a várost többet nem választanám. Amúgy szerintem a Bajor rész a legszebb. Inkább oda költözz, ha teheted.


Nizzában még nem jártam.

2023. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Én Nizzában voltam már, és nagyon tetszett, a Riviéra városai közül a leginkább. Nagyon szeretem a tengert. De Németország is vonz, Hamburgban még nem jártam,tudom, nem tengerparti, de az is fontos, hogy nagyváros legyen, és hát a német nagyvárosok közül ez van legközelebb a tengerhez. Elárulod miért nem választanád többet Hamburgot? Tényleg érdekelne.
2023. szept. 13. 22:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Hatból hat Hamburg...Még ilyet! Miért? Akinek van véleménye még, örömmel venném.
2023. szept. 13. 22:37
 5/8 Mojjo ***** válasza:
100%

A bajor resz lehet, hogy szep, de sok szempontbol szivas. Münchenben - ami kb Hamburggal összemerhetö, ha mar Bajororszag - pl lehetetlen lakast talalni. Egyreszt brutalis arak vannak, Hamburghoz kepest is, meg minden mas nemet varoshoz kepest, masreszt teljesen elmebeteg feltetelekhez van kötve ugy kb 99%-ban az elvetemult aru alberlet is - pl hat honap nemet munkaviszony, brutal netto fizetesekkel stb stb. Aki ujonnan költözik ide, az szamithat ra, hogy szivni fog, de nem gyengen.


Ami Hamburgot illeti, alighanem a masodik legnagyobb szivas München utan Nemetorszagban, de azert igen-igen lemaradva München mögött ebböl a szempontbol. Az idöjaras szar, a varosnak vannak szep reszei, elhetö reszei, a nemet bürokratikus dolgok meg olyanok, amilyenek. Ha kibirja az ember epp esszel, akkor jo lehet.

De ha valaki digitalis nomad eletmodot akar folytatni, Hamburgtol nem messze ott van Brema, vagy ott van Drezda, Lipcse, ahol az alberletarak, meg ugy altalaban a megelhetes költsegei kis töredeke csak a fent emlitett varosoknak.

2023. szept. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Ja, latom, nagyvarost akarsz meg tenger közelseget. Akkor Brema. De ha nyüzsgö eletet, buli, akarmi, akkor tenyleg Hamburg. Mondjuk akkor talan Berlin lenne a jobb, de ott nincs tenger.
2023. szept. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#3


Szerintem Hamburg nem egy szép város, meg semmi környezeti látványosság. Nehéz lakást találni és drága is. Az "egész: város fel van túra, mindenhol útépítés, a metrón ide-oda kell szállni, mert azt is építik.

Őrült biciklisek és rolleresek, többször látok balesetet. A szilveszter:


[link]


Bár gondolom az összes nagyváros ilyen. Én már egy ideje Nürnberget nézegetem, olyan melót keresek, ami lakást ad (nem csak szállón), meg jól fizet. Most lesz interjúm.


Én am. nem vagyok tengerparti. Inkább hegyek és szurdokok, azért tetszik Bajorország. Pl. voltam a Leutaschklammnál a németek felől, nagyon szép hely:


[link]

2023. szept. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak Hamburgnak nagyon szép részei, az utcákon meg rengeteg buli van, pezseg az élet! Jó helynek is tartanám, de: szinte mindig esik, és iszonyú drága. Albérletet találni is művészet, még így is, hogy megfizethetetlen.
2023. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!