Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erőszakos nénit hogy kezelnétek?

Erőszakos nénit hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

Párom egyik szomszédja egy idősebb egyedülálló néni.(Panel első emelet)


Kb. 1 éve, "rászállt", mert néha megkérte pár dologra.

Eleinte egy szomszédi szívességnek tűnt, de aztán már lusta volt magának vásárolni. Persze mindig eljátszotta a hattyú halálát, hogy fáj a lába, szédül, fáradt, nem bírja a hideget, nem bírja a meleget...


(Ő csak a barátnőivel ruhát megy venni, fodrászhoz, kozmetikushoz, stb. járkál)


A páromat küldte a boltba, a pékségbe, zöldségeshez, patikába, piacra...


Eleinte mikor ment el otthonról, kifigyelte, "elkapta" és apróbb dolgokat hozatott.

Majd hónapok elteltével volt olyan nap, hogy egy napon belül több helyre is elküldte.


Minden hülyeség miatt felhívta telefonon, hogy menjen át hozzá, pl. arrébb kell tolni egy asztalt, begurult egy toll a szekrény alá....

(A telefonszámát anno azért kérte el, hogy ha valami baj történne....)


Ez az egész szép lassan alakult így ki, nagyjából 1 év alatt.


Tudom, hogy a párom rontotta el, mert hagyta, hogy a fejére nőjjön.


Mikor mi megismertük egymást a párommal, egy alkalommal elkapott a néni az ajtaja előtt és minden bevezető nélkül nekem esett, hogy: "Legyen a magáé a Feri! Vigye!"


Én meg csak pislogtam, hogy miről beszél, hisz soha nem volt közük egymáshoz.


Telt-múlt az idő, a párom hozzám költözött, az ő lakását kiadtuk albérletbe.


Ezt ugye a néni is tudja, mégis van olyan, hogy naponta 6-8-szor hívja telefonon (volt, hogy nem vette fel, letiltottuk, semmi nem használ).


Egyik alkalommal mikor a postát ment megnézni a párom, a néni elkapta és kérte, hogy 2 hetente vásároljon neki.

Ez egy alkalommal be is vált, akkor kitalálta, hogy inkább hetente.

Ez ment 2 hétig, majd elkezdett variálni, hogy most cseréljük ki a napot, meg most is kéne jönni, mert akciós XY.

Aztán a cérna akkor szakadt el, mikor egyszer csak váratlanul felhívta, hogy a zöldségesnél félre rakatott X kg árut, és most azonnal érte kell menni.


Ekkor úgy voltunk, hogy ennyi volt, meg lett neki mondva, hogy itt lett ennek vége.


Viszont többször becsenget a hölgyhöz, aki most a lakásban lakik, hogy hol a Feri?

Ő mindig elmondja, de ezek szerint nem érti meg.


Legutóbb kinyomozta, hogy melyik szórakozóhelyre szoktunk járni, és a pultos nőt felhívta telefonon, hogy mit tud a Feriről.


Hogy lehetne elérni, hogy ne zaklasson minket?



2023. szept. 17. 09:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Sokkal hamarabb le kellett volna màr ezt a helyzetet àllítani. Mièrt ment vàsàrolni a pàrod mèg akkor is amikor màr nem lakott a szomszèdjàban? Elèg alamuszi lehet. Ràm is ràmkattant egy nèni az utcàból, eleinte mondtam okè, irja össze mi kell, heti egyszer megveszem. Aztàn napi szinten hivott. Volt hogy vittem ami kellett, volt hogy mondtam nem èrek rà, hogy vegye a lapot. Aztàn egy szombat reggel hatkor hívott, hogy egy màsik nő elment neki a boltba , de nem akarta màr dohànyboltba is küldeni , vegyek neki cigit. Az elejèn elmondtam , hogy èn hètvègèn magamnak se megyek boltba, ekkor mondtam , hogy na jó befejeztem. Felkelt kora reggel mert nincs cigije. Felemelt hanggal, ha tetszik ha nem. Azóta megoldja magànak. Jelzem a fia a szomszèdjàba lakik.
2023. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

"Ez a mást kell neki vinni nagyon jó! :)"

. Ez a nagyon jó? Nem az, hogy egyszerűen nemet mondasz?

2023. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

Demens esetleg?


Nem kötött vele a pasi eltartási szerződést, amiről nem tudsz?

2023. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
De jó, hogy röhögcsélsz. Akkor nincs itt gond. Marad így.
2023. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

12-es.

De igen, az a megoldás, hogy NEM-et kell mondani.

Arra reagáltam, amit az egyik hozzászóló írt, hogy mást vittek neki.

Arra mosolyogtam.


Amúgy jelen esetben itt ez nem segítene, max csak hisztériázna egy sort, hogy nem azt kérte.


13-as.

Nem demens, nagyon is megvan a magához való esze, ismerőseim, akik részletesebben ismerik a történet azt mondták, hogy tipikusan nárcisztikus a néni.


Nem, nincs semmilyen eltartási szerződés, én is első körben ezt kérdeztem.

2023. szept. 17. 14:56
 16/20 A kérdező kommentje:

11-es.

Ezt én sem értettem, hogy miért kell kerületeket utazni, hogy ingyen vásárolgasson amikor már nem ott lakik mellette.

De kiderült, hogy amikor első körben ő nem akart menni, több "haverja" lecseszte, hogy szegény néni, meg hogy már megszokta a segítséget, bla-bla-bla.

2023. szept. 17. 15:01
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Hat ne haragudj de szarjatok már le

Én is szívesen segítek egy idősnek ha megker hogy olvassak el neki valamit a boltban de ennyi

Én ennél sokkal onzobb ember vagyok

2023. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nemet mondok, ha nem ért belőle, elküldöm a halál f...ra, és ennyi.


Kit érdekel az "illem"? Miért tiszteljek bárkit, ha ő lehúzós? Felejtős, ha nem ért a szép szóból, megkapja csúnyán.

2023. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár testet cserélhetnénk pár órára, hogy elmondassam a te, vagy a párod szájából a pofátlan vén picsának, hogy többet nem fogom neki a telefont se felvenni, mert csúnyán kihasznál minket, és valószínűleg oka van annak, hogy vénségére nincs mellette se egy barát, se egy rokon, se senki, mert valószínűleg az egész életét ilyen pofátlan szarként élte le, és megelégelte a környezete a dolgot, ezért oldja csak meg szépen egyedül az életét, most már igazán megérdemli, hogy utolérjék a tettei következményei, cipelje csak haza fájós lábbal a krumplit, aztán nehogy meghalljam, hogy segítségért mer nyüszíteni egy idegennek az utcán, az ilyennek nem jár. Oldja meg. Azért nyugdíjasként már baszottul ideje lenne felnőni.
2023. szept. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!


Valahogy a sarkunkra fogunk állni. Az a baj, hogy mindketten olyanok vagyunk, hogy egy idős embert nem küldenénk el a fenébe, de ahogy páran írtátok önzőbbnek kell lenni!


Plusz a napokban rengeteget beszélgettem a párommal az egész történetről, hogy miként kezdődött, milyen szituációk voltak, és 2-3 alkalommal volt olyan is, hogy "megrendelte" a vásárlást, majd közölte, hogy ő nemsokára elmegy itthonról, a szomszédnak kell beadni a cuccokat.


Ez nálam is egy fokkal jobban kivágta a biztosítékot, mert az még ok, ha nem bír el 10-15 kg-okat, de pl. egy kenyér, egy kis zöldség, egy kis felvágott, meg hasonló apróságok nehogy már akkora terhek legyenek.


Most szerencsére pár napja csend van, de biztos, hogy nem fogja annyiban hagyni, és akkor kell maximálisan elutasítani.

2023. szept. 19. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!