Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Barátságból ellenségek az...

Barátságból ellenségek az összeköltözés után! Ti hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés

Nyáron költöztem albérletbe Pécsre két barátommal. Az egyikőjüket óvodáskoromból ismerem, azóta barátom, a másik pedig pár éve lett haverom a középsuliból. Egy városba vettek fel minket, de mindkettővel csak a baj van. Az egyik egy kocka, éjjel-nappal ORDÍTVA meg VISÍTOZVA skypeol a barátaival, meg dübögteti a zenét, hiába szólok neki, csak támadásnak veszi már. ( szegény alattunk lakók nagyon türelmesek) A másik dolog, hogy mindketten borzasztóan igénytelenek, állandóan ottmarad a mosatlan, ha takarítunk is egyszerűen elszórakozzák az egészet,csak akkor van tisztaság ha én normálisan kitakarítok. A szobáikban pl több napos kajamaradékok, több zsák szemét, stb szokott büdösödni.. Éjszakánként sokszor acsarkodnak hajnalok hajnalán is... Pedig mindketten normális családból származnak, mégis hogy lehetnek ennyire igénytelenek? És akkor még nem is beszéltem arról, hogy az ő eszükbe sose jutna, hogy na le kéne vinni a szemetet, csak addig addig nézem a lakásban mire felhúzom az agyamat és kicsapom a balhét.. Engem már teljesen utálnak, de én RENDET ÉS TISZTASÁGOT AKAROK, ők viszont egymásra találtak ilyen téren.. Mind a ketten igénytelenek.. Költözni csak nyáron tudok legközelebb a szerződés miatt, torkig vagyok már teljesen... És arról nem is beszélek, hogy mindenkit próbálnak ellenem fordítani már.. két 19 éves srácról van szó...

Alapvetően felvállalom a konfliktusokat, nem fogok megriadni.. De már TORKIG VAGYOK, HOGY ÁLLANDÓAN VESZEKEDNEM KELL VELÜK. Undorító féreg disznóólt hagynak állandóan maguk után.. Megértést keresek:(



2016. febr. 1. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha magukra maradnak majd miután elköltöztél és ellepi őket a mocsok, csak rájönnek majd, hogy volt némi igazság abban, amit magyaráztál nekik.
2016. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Most legalább megtanultad, hogy lakva ismered meg a másikat. Én sem tudnék igénytelenekkel együtt élni. Ha nem tudsz hamarabb elköltözni, akkor sajnos várnod kell nyárig. Teljesen mindegy már, hogy utálnak-e, vagy sem, takarítsanak, amikor rajtuk a sor, ne hagyd magad. Nyáron pedig húzz el máshová és nagyon nézd meg, kivel költözöl össze. Ez a tanulság.
2016. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a felszínes ismeretségekből meg a gimis "országos barátságokból" csomó ilyen alakul ki, mert nem látjátok egymást lakva, 24/7.


Egyik barátnőmékkel volt csont ugyanez. Barátnőm lakása, barátnője ment albérlőnek (meg még pár másik, de azok jó fejek voltak)... hát ott azért történtek durva dolgok.

Leginkább az, hogy a főbérlő barátnőmet nem hagyta tanulni, mert full blaszton nézte a Barátok Köztöt meg a Való Világot, Szulejmánt, Éjjel Nappal Butapestet (sic) és többszöri kérésre sem halkította le... csak úgy "tanult" az esetből, hogy egy másik szobatársuk, akit szintén zavart az eset, és próbált beszélni vele, a barátnőmmel való megbeszélés után egyszerűen elvágta a tv kábelt ollóval, és "hopp. XYka, bocsi, beszart a tévé, nincs pénzünk újat venni", és mindenki nézte utána a tv-t netről, fejhallgatóval. De azért is nyafogott, hogy "jaj, a főbérlő nem takarít a szobájában, de velem a saját részemen letakaríttatná a szekrény tetejét" meg az anyját fel akarta hozatni minden hétvégén, hogy ő takarítson rá (amikor azért... a főbérlő mondja meg, mit csinálsz!!!). Ezenkívül voltak a szokásos kisebb dolgok, hogy nem mindig adta be a megígért pénzt a közös dolgokra, és nem mindig vette meg a rá kiszabott wc-papírt stb-t, evett más kajájából kérdezés nélkül, kidobta a barátnőm által vett szappant, mert annak "nem fincsi" az illata, a barátnőm kérése ellenére kidekorálta a saját kedvenc énekeseivel a falat meg az ajtókat, nem takarította fel a haját a mosdóból...

És a megbeszélthez képest 1 évvel tovább maradt, és bocsánatot sem kért, hanem kijelentette, hogy "változott a terv, még maradok"... és azért ott is kellettek "trükkök", hogy az utolsó 1-2 hónapban végleg kiutálják (kb. olyan szinten, mint az elvágott kábel: amikor ő akart szakvizsgára tanulni, őt nem hagyták tanulni, szóval visszanyalt a fagyi... meg beköltöztetett a barátnőm folyamatosan másokat, pl. barátnőket meg a pasiját, "nem maradt hely arra, hogy a családja feljöjjön meglátogatni", elfoglalták a közös helyeket...).

2017. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!