Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan dolgoznád fel, hogy el...

Hogyan dolgoznád fel, hogy el kell adni az otthonodat, hogy albérletben új életet kezdj máshol?

Figyelt kérdés

2023. szept. 27. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi okból teszek így. Felteszem, megvan rá az okom, hogy ezt a döntést meghoztam, ezért ezt tartom szem előtt. Mellesleg albérletbe költözni nem a legrosszabb dolog a világon.
2023. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz helyen van,nincs munkalehetőség és egy lepukkant putri egy zsákfaluban,akkor inkább egy kitermelhető albérlet egy jó környéken,fix jó utazásmentes munkahellyel.

Nyilván ezek helyrajzi és életviteli kérdések.

2023. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy gyönyörű lakás egy megyeszékhely legszebb részén. De nincs munka. Költözni kell Budapestre.
2023. szept. 27. 16:18
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem lehet, hogy bérbe adod a mostani otthonodat, és úgy költözöl Pestre? Ha úgyis albérletbe mész, miért kell eladni a vidéki lakást? Bele akarod forgatni az árát valamibe?

Nincs valami online munka sem?

Az albérlettel addig nincs gond, amíg munkaképes vagy, és ki tudod termelni az albérlet árát. De mihelyt a munkaképesség csökken, betegség, baleset, vagy öregség miatt, akkor nagyon nagy a gáz. Tartsd meg a vidéki lakást és add ki bérbe, az mindig fog egy anyagi hátteret jelenteni.

2023. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, de féltem nagyon. Ismerősök, akik adnak ki lakást, nagyon rossz tapasztalatokról számolnak be bérlőkről. Lelakják, anyagi kárt okoznak.
2023. szept. 27. 16:35
 6/14 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, azért adnánk el, hogy beforgassuk pesti lakásba.
2023. szept. 27. 16:35
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs online munka.
2023. szept. 27. 16:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvetted a lakást, akkor volt munka? Vagy mi történt azóta, hogy most nincs, mi változott?

Nem tudom, milyen végzettséged van, de egyre többen dolgoznak távmunkában. Az is opció lehet.

Én egyébként biztosan megtartanám egyelőre, és kiadnám. Nekem is van kiadva lakásom és imádom a bérlőimet. Meg kell nézni kinek adod ki, és rendes szerződést írni, amit közjegyzői okiratba foglalsz. Te is a bérlésen gondolkodsz, tehát ha magadból indulsz ki, akkor esetleg nem gondolsz arra, hogy vannak normális bérlők is? :)

2023. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha el is adod,azonnal venni kell egy kis bp-i garzont.
2023. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, akkor volt, de alapból nincs sok lehetőség. Próbálok távmunkát találni, esetleg hibridet. Igen, mi is sokáig béreltünk lakást és minket is imádtak a tulajok, mert rendesen fizettünk és tisztán, rendben tartottuk a lakást mindig. Volt, aki azt mondta, jobb állapotban hagytuk ott a lakást, mint ahogy átvettük. Talán találhatnánk rendes bérlőket.
2023. szept. 27. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!