Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha egy domináns csaj bekerül...

Ha egy domináns csaj bekerül egy kollégiumba, munkás szállásra, közös albérletbe (több csajjal összezárva) stb. ott mennyire fog a szobatársain uralkodni szerintetek?

Figyelt kérdés
Csajok ti voltatok már együtt ilyen szobatársal, vagy ha ti vagytok a "domináns" csajok, miket csináltatatok meg a többiekkel?

2023. jún. 28. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ez a többiektöl is függ, ugyanis bármelyik másik is lehet "domináns". Ha meg valaki nagyon dominálni akar, akkor azt nagy eséllyel kiutálják a többiek.
2023. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen lakótársam, kb. 3 hónapig bírtuk, aztán kiköltözött mindenki.
2023. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Tapasztalataim alapján a domináns csaj visszafogja magát lakótársak között, mert van annyi esze, hogy kiteszik a szűrét, ha dominál.


Akinek viszont nincs esze, azt ahogy fentebb is írták, kiutálják. Nem fogják tudni kitenni - révén, hogy domináns-, de feszült lesz a légkör az együttélés ideje alatt.

2023. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Amennyire a szobatársak elsajátították az életet.

A határmeghúzást, önmaguk képviseletét, asszertív kommunikáció. Ha ez megvan, nem fogják dominálásnak érezni egy önbizalomhiányos csaj vergődését.

2023. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Dominánsnak tartom magam,de nem vagyok óvónéni, hogy más felnőtteket utasítgassak állandóan. Ugye amilyen problémák feljöhetnek együtt élés során az általában a tisztaság, takarítás, nekem legalábbis ez a sarkalatos gond. Ki nem állhatom a mocskot kedvelő embereket. Úgyhogy én ilyenkor inkább lelépek máshová mihamarabb, ha nem csinál semmit valaki, akkor se ha én szóvá teszem. Ugye nem az anyja vagyok, hogy én takarítsak folyamatosan mások után. Egyébként meg, ha valami elromlik vagy közösen kéne intézni, akkor én megoldom, ennek nyilván örülni szoktak. Ha amúgy rendet tart maga után valaki, akkor nyugi van, még főzni is úgy szoktam néha, hogy több emberre, ha kedvelem a lakótársamat. Egyébként ha valaki nem tud viselkedni, azzal nem csak a domináns ember nem tud együtt élni, de az ilyen emberek naná, hogy nem kedvelik a dominánsakat, ha azok nem hagyják magukat és felhívják a figyelmet, hogy nem egyedül laknak abban a lakásban.
2023. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!