Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Öntsünk tiszta vízet a pohárba...

Öntsünk tiszta vízet a pohárba! Melyik kukába mit kell tennem? Soha sem tudom, és láthatóan más sem!

Figyelt kérdés

Van három kuka: sárga - műanyag , kék - papír , fekete - minden más (?)


tejes doboz - ??

alkohol üres üvege - ??

joghurtos pohár - ??

üres fém konzerv - ??

üres üveges pohár pl. csicseriborsót üvegben adják.

táblás csoki csomagolópapír - ??

használt fogkefe - ??

kólás doboz címkével együtt kerül a műanyagba, vagy a címke külön a papírba??


2023. szept. 27. 22:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#11


A legtöbb csomagoláson rajta van, hogy milyen anyagból készült, egy számmal és egy rövidítéssel jelölve, kis háromszögben, pl. 4 LDPE, 5 PP, stb: [link]


[link]


Más csomagolásokon egy szemetesbe szemetet dobó emberke van, az például vegyes hulladékot jelent.

Ezeket a jelöléseket kell megtanulni, meg hogy melyik hulladékgyűjtőbe melyik megy.


Amelyiken nincs jelölés, azt pedig én a vegyesbe szoktam dobni.

2023. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt van részletes leírás:

[link]


tejes doboz - ?? műanyagos, azt hiszem ez január óta van így


alkohol üres üvege - ?? egyikbe se, illetve a fekete ha már, de jobb lenne üveggyűjtőbe


joghurtos pohár - ?? műanyag


üres fém konzerv - ?? műanyag (összevonták a fémet és a műanyagot január óta)


üres üveges pohár pl. csicseriborsót üvegben adják. - ugyanúgy mint a másik üvegnél (fekete, de inkább üveggyűjtő)


táblás csoki csomagolópapír - ?? ha papír, akkor papír, ha műanyag akkor meg kell nézni a hátulján a kis jelet, ami 3,6 vagy 7 az NEM mehet a műanyagos kukába


használt fogkefe - ?? műanyagos, bár valószínűleg nem feldolgozható, szóval inkább fekete


kólás doboz címkével együtt kerül a műanyagba, vagy a címke külön a papírba?? címkével együtt (az is műanyag ma már, de ha papír azt meg lemossák)

2023. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Egy kimaradt:

+ még 1: Az egyéb dolgok, mint pl. almacsutka, ételmaradék, tojáshéj stb melyik kuka?


Mikor külföldön laktam ez volt az egyik, amit tutira tudtam, mert ez volt az úgynevezett lebomló kuka. Ide kellett tenni mindent ami olyan "emberi". Ez egy külön kuka volt.

De itt ilyen nincs. Vagy ez melyik? A fekete kuka?

2023. szept. 28. 23:13
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A fekete.
2023. szept. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem számít melyikbe teszed, ez csak néphülyítés egy helyre viszik
2023. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 TappancsMancs ***** válasza:
Vannak erről cikkek és videók, csak szerintem mindent összevetve azokat elég nyilvánvaló, hogy nem olvassa azért mindenki, és nem fogja megnézni sem mindenki. A tényleges megoldás, hogy legyen rajta a kukákon, a többi részmegoldás. Aki odalép egy ilyen szelektívhez, annak nem internetre van szüksége ott és akkor, hanem tájékoztató képekre és teljes listára.
2023. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!