Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Titeket is jobban idegesítenek...

Titeket is jobban idegesítenek a szomszédban az olyan hangok, amiknek a forrásai felnőtt emberek?

Figyelt kérdés

Engem pl. a szomszédban a kisbaba sírása nem idegesít, még a kutyaugatás sem különösebben, persze ezeknek is van okuk (2 nagytestű kutyát tart a szomszéd a kis lakásban két kisbaba mellett, szóval nem csodálom), de se a kisbabák, se a kutyák nem tehetnek erről.


Egyébként nekem a fúrás meg a kalapálás sem vészes (szerencsére az itt ritkán van), hisz az egy munka amit el kell végezni, nem élvezetében fúr az ember.


De az már nagyon zavar, ha a szomszéd (a 2 kutyás, 2 gyerekes szomszéd) emellett még ordibál is (az észlény a kutyákkal, meg a kisbabákkal üvölt, hogy maradjanak csendben...).


De máskor is idegesített a felnőtt emberek által keltett zaj. Még akkor is, ha a fúrás vagy a kutyavonyítás lehet, hogy időnként hangosabb, mint a fentiek.


Ti is így vagytok ezzel?


Engem azért idegesít ennyire, mert tudom, hogy felnőtt ember és tekintettel lehetne másokra, de mégsem teszi. Van esetleg erre valamilyen pszichológiai trükk, amivel az ember könnyebben figyelmen kívül tudja hagyni az ilyen zavaró hatásokat? Nem akarok ezen pörögni, de akkor is idegesítő. Füldugózni meg nem akarok folyton.



2023. szept. 29. 13:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39%
Engem nem. Más az, ha a szomszédom leejt valamit, meg ha egy baba olyan frekvencián sír (vagy egy kisgyerek visít azonos magas hangon), ami iszonyúan irritál.
2023. szept. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ha leesik valami, az nem vészes, ha tudom, hogy egyébként nem direkt csinálja, akkor nem történik gyakran ilyesmi. De ha direkt van, az már nagyon idegesítő.
2023. szept. 29. 16:51
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
Engem pont a gyerek és a kutyavonyítás zavar.
2023. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%
Pont így érzek én is. Annál idegesítőbb nincs, mint amikor nyerítenek órák óta, szólsz, de ugyanúgy folytatják tovább. Nem mondom, hogy egy kisgyerek nem idegesítő vagy egy baba, de velük elnézőbb vagy, mert istenem, kisgyerek.
2023. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Nálam az idegesség nem racionális, hanem érzelmi. Ha valami felbasz, nem tudom magamnak megmagyarázni, hogy ne basszon fel.
2023. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%

#6

Rettenetesen zavaró éjszaka a babasírás, nyilván tudja az ember hogy egy baba “ezzel jár”, de ettől még nem lesz kellemesebb.

2023. szept. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
23%
12, azért írtam ezt a példát, mert ahol én lakom, ott nagyon gyakran megtörténik, de tudom, hogy nem direkt csinálják. Azzal meg nem tud mit kezdeni, hogy hisztizik a gyereke, vagy mondjuk taknyos, és kiszívják az orrát és emiatt visít. De maga a frekvencia jobban zavar. Nyilván nem szólok miatta, de ha arra ébredek meg, hogy leejtette a játékot a gyerek, tudomásul veszem, 2 perc múlva alszok tovább (sokszor vagyok éjszakás, olyankor nappal alszom), ha arra ébredek, hogy vonnyít a gyerek, mert épp vonyít, az olyan magas frekvencia, hogy lehetetlen utána visszaaludni. Lehet, azért, mert nő vagyok, és az ösztöneim reagálnak a gyereksírásra. Fogalmam sincs, mert nincs gyerekem és jó alvókám van, arra se kelek fel, ha légkalapáccsal bontják a betont az ablak alatt, de ha a szomszéd kölyök sír, arra biztos felébredek.
2023. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Én meg nagyon együtt rezgek ezekkel a frekvenciákkal és sajnos érzelmileg is bele tudom élni magam, szóval nálam nem pálya. Aki meg szimplán nincs tekintettel másokra, az egy tapló-bunkó.
2023. szept. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%

"Lehet, azért, mert nő vagyok, és az ösztöneim reagálnak a gyereksírásra."


Nincs ösztönöd idegen gyerekkel kapcsolatban. Az a gondozójának van.

2023. szept. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
11%
Egyformán zavar minden "zaj", de például amíg a sokévi rendszeres flexelés, rikácsolás, ordítva társalkodás kertesházban nem megbocsátható, a babasírás az életünk része, valahol csak fel kell nőnie.
2023. szept. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!