Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fel lehet jelenteni ezért?

Fel lehet jelenteni ezért?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszédom háza mellett építkeznek. A szomszédomék elutaztak és a mellettük levő telek tulajdonosa felhívta őket, hogy mivel a tető egyik oldalára onnan fogják rátenni a cserepet, odaviszik az ő udvarukba. Ezt nem kérdezte hanem kijelentette. A szomszédom mondta neki, hogy egyrészt ne tegyék oda, másrészt otthon sincsenek, nem tudja beengedni őket és még egy nagytestű kutyájuk is van aki nem kedveli az idegeneket. A tulaj válasza erre annyi volt, hogy ne aggódjon, megoldják és most ott vannak a cserepek a szomszédom udvarán annak ellenére, hogy mondta, hogy ne tegyék oda.


A második dolog, hogy a tető átlóg a szomszédom udvarára, a harmadik pedig, hogy egy nagy ablak néz a szomszédom háza felé és onnan teljesen be lehet látni a házukba mert ott is van egy nagy ablak. Ha jól tudom régen nem lehetett olyan ablakot építeni amiből átlátsz a szomszéd házba, ez még mindig így van?


Eredetileg egyébként nem is lehett volna építeni arra a telekre a szomszedom mellett mert jóval kisebb mint a minimum méret. Birtok háborítás miatt tuti feljelenthetik, de ennek tudatában megéri? Mármint ha egy ilyen kicsi telekre megadták az építkezési engedélyt ki tudja kinek a seggét nyalja a pasas.



2023. szept. 30. 08:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni a cserepes sztorihoz, az építkezést és a házat egy drótkerítés választja el amin mostmár elég erőteljesen látszik, hogy felemelték annyira higy valaki átférjen alatta
2023. szept. 30. 09:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én ezt tuti, hogy nem hagynám így.
2023. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, a helyzet az, hogy bizonyos esetekben a szomszéd kénytelen tűrni a másik szomszéd felújítását. (Persze innen nem tudjuk/látjuk, hogy megoldható lett-e volna másképp a tetőcsere) Én is kénytelen voltam tűrni, amikor a szomszédos házat hőszigetelték, hogy az én telkemre állítsák fel az állványt. Azt már nem voltam kénytelen tűrni, hogy a munkások a kertembe dobálják szét a szerszámokat és az állványról hugyozzanak. Le is lettek emiatt cseszve.


Itt sem az lett volna a megoldás, hogy telefonon odavakkantunk, hanem előtte illendően bekopogunk: "helló, Józsi, tetőcsere lesz, hétfőtől csütörtökig tart; megengednéd, hogy a telkedre tegyék le a cserepeket? Nem hagyunk magunk után rendetlenséget, ha kárt okoznánk, azt kijavítjuk"

Esetleg még pluszban: jövő nyáron, ha kész ez az őrület, a vendégünk vagytok egy bográcsos csülökre.


És máris nem lenne ez a kellemetlenség.

2023. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 A szomszédomnak se az volt a problémája, hogy odatették a cserepeket, hanem hogy meg se kérdezték, hanem csak szóltak és tönkre is tették a kerítést. Igaz, funkcióját így is betölti, de elég csúnya. És gondolom ha a kutya megtámad valakit akkor is a szomszédom lett volna a köcsög. Szerencséjük volt, hogy éppen a házban volt és nem vette észre őket. Néha még rám is morog pedig engem ismer (mentett kutya, nehezen bízik meg emberekben).
2023. szept. 30. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
felújítást köteles megengedni, Ez kb azt jelenti 2 méteren mozoghatnak a ház mellet, állványt rakhatnak. De mindezt előre megbeszélt időpontban a szomszéd engedélyével. Ha nem akkor birtokháborítás. A szomszéd telkére nem pakolhat semmit az engedélye nélkül, és nem is köteles ezt megengedni. Mert neki úgy kényelmesebb , hogy oda rakja, ez nem elég indok. A szomszédra kizárólag 0,24nm falnyílás létesíthető, amire szellőzőablak tehető. nem az üveg ,0,24 hanem a fal nyílása. Ezek az ablakok kizárólag, mellékhelyiségre, wc kamra tehető. Tilos még ilyen kis szellőzőablak szobára konyhára nappalira tenni. ugyanez vonatkozik a tetőtérre. Kizárólak a tetőre akkor helyezhető nagyobb ablak, ha a tető dölésszöge 30% nál kisebb. minden más esetben a jegyzőtől lehet birtokvédelmet kérni. a jegyző felszólitja a szabályok betartására, ezen ablakok megszüntetésére. addig birságolja míg a jogsértés meg nem szünik
2023. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. okt. 19. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!