Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan aki Svájcból költözö...

Van olyan aki Svájcból költözött Ausztriába, vagy esetleg Németországba? Ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés
Többnyire fordítva szokott lenni. Először Ausztria, vagy Németország és Svájc mint a piramis csúcsa. Visszafelé, visszaesés és státuszvesztés?

2023. szept. 30. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megfordult a fejemben, mivel a parom nemet. Esetleges összeköltözesröl gondolkoztunk. Az evek folyaman jobban megismertem Nemetorszagot, mivel allandoan jövünk-megyünk egymashoz Svajc, es Nemetorszag között. Latom a különbseget a ket orszag között. Az igazsag, hogy Svajcban jobban müködnek a dolgok, bar itt több az "idegen", vagyis a nem svajci lakos, mint Nemetorszagban- ami engem nagyon zavar sokszor- mindezek ellenere Svajc jobb hely. A fizetesekröl akkor meg nem is beszeltem. Bar Nemetorszagban sok minden olcsobb, de az csak a svajci fizetesekhez kepest. Vegül is ugy döntöttem, hogy nem költözök Svajcbol Nemetroszagba. Ott sokkal több a problema. A nyelvük viszont jobban tetszik, mint a svajci. Szoval pro-kontra, kb. 70-30%.
2023. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

"Visszafelé, visszaesés és státuszvesztés?"


- Akkor zuhantam hatalmasat, amikor Hollandiából költöztem át ide Svájcba. Egyedül szubjektív okok miatt nem megyek vissza (itt több személyes barátom van, meg alapvetően Svájcban könnyebb barátokat szerezni, mint Hollandiában, mert Svájc tele van harmadik világbeli külföldivel, míg Hollandiában sokkal kevesebb a külföldi, illetve a külföldiek nagy része is lengyel, akik meg nem a túlzott extrovertáltságukról híresek). Plusz Svájcban sokkal jobb a prostizás. Mivel semmi sincs szabályozva, kb odajönnek hozzád és mondják "Let me satisfy you darling" miközben simogatni kezdenek 🤤 Sokkal kaotikusabb, mint pl a VII. kerület, meg eleve az, hogy csak úgy az utcán mindenféle fekete meg latina prostik random mindenféle, sokkal emberarcúbbá teszi ezt. Hollandia messze sokkal szervezettebb és rendezettebb ország, igazából már túl steril is. Mintha az egész országot vonalzóval húzták volna és minden egyes négyzetméterét "csinálták" volna. Ott nincs is olyan, hogy random prostik az utcan ácsorognak, vagy, hogy csak úgy randomba odajönnek megfogni a kezed. Hollandiában soha nem is prostiztam, mert ott túl steril "szabályozott" volt ez. Nekem meg ha nincs személyes érzelmi kötődésem, akkor képtelen vagyok szexelni. Ellenben itt Svajcban szimplán leülök az utcán a padon beszélgetni előtte vele, hogy megismerjem és eldöntjük közösen hova akarunk menni és mennyit, hogyan. Sokkal flexibilisebb, szubjektívabb.


Szóval csakis egyedül emiatt maradok Svájcban, mert Hollandiához képest sokkal kevésbé sterilebb, kevésbe "túl"szervezettebb. Amu furcsán hangzik, de ennek oka az, hogy életem egy részében Afrikában éltem, illetve a Balkánon is. Így sokkal jobban szeretem a bohémabb, kaotikus, szervezetlenebb környezetet, mint a patika tisztaságú utolsó hajszálig kiszámított szinte már steril labor környezetet.


De anyagilag Hollandiához messze sokkal többet tudtam félretenni. Direkt nem úgy írom, hogy mennyit kerestem. Mert Svájcban a pénz sokkal kevesebbet ér, mert itt szószerint MINDENÉRT fizetned kell, míg Hollandiában meg egy rakás olyan dolog is ingyenes amiről nem is gondoltam volna, így hiába volt kevesebb a fizu, de sokkal több maradt nálam.


De azért a pénz nem minden.

2023. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*Hollandiában
2023. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
#2, Uristen, ez az ember nem ide valo.
2023. okt. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kettes valaszolo nagyon kemeny… kb az egyetlen indok amit felhozott Svajc mellett az az hogy kedvesebbek a prostik 🤣 hat ezt eltettem humorosba :))))
2023. okt. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#5


Ne magyarokhoz menj ennyi. Akkor neked is hasonló tapasztalataid lesznek. Bár tudom, ezt nem mindig könnyű megcsinálni mert olyan eszméletlen sok a magyar prosti itt. Vannak alapból olyan bordék amikben meg kizárólag csak magyar nők dolgoznak. Szóval az ilyeneket kerülni kell nagyívben. Utána máris érezni fogod a különbséget.

(Jah, hát igen. Tanulni kellene nyelveket!)

2023. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Hmm… Abban igazad van, hogy Nekem nincsenek hasonlo tapasztalataim, mivel nem jarok prostihoz. Van parom. Amikor meg nem volt, akkor se fizettem erte hanem kerestem valakit egy buliban vagy tarskereso applikacion stb. Igy is lehet csinalni, kepzeld el. :)) ( Jah igen, meg kellene tanulni hogyan szedj fel noket!!!) :)))
2023. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kicsit elkanyarodtak a témától, de én megpróbálok válaszolni :)


Alapvetően a párommal ingatlant akartunk venni és így felmerült hogy Voralbergben venni és onnan bejárni Svájcba dolgozni.

Sokat mérlegeltünk adók, megélhetés, bevásárlás és életszinvonal alapján, de persze nem utolsósorban az ingatlan árak alapján. Igazából csak az ingatlan miatt merült fel ez a kérdés bennünk, alapvetően nem akartuk elhagyni Svájcot. Végül úgy hogyta a sors hogy Svájcban találtunk egy "kedvezőbb" árú lakást, így maradtunk, de majdnem Ausztriában vettünk amit sajnos elvittek előlünk. Ha ott megvettük volna az ingatlant akkor nem gondolom hogy státusz elvesztésével járt volna. Albérlet az már más kérdés...

2023. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#7


25 vagyok ember! Ebben a korban egy nő sem vesz minket komolyan. Nincs egzisztenciám, komoly karrierem vagy felhalmozott tőkém. Még 4-5 évig el kell tartson mire ezt mind fel tudom építeni. Odáig felesleges is ilyesmiről beszélni.

2023. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
Attol, mert valaki Svajcban dolgozik, meg a tarsadalom aljan van, es az egeszsegbiztositas, lakhatas baromi magas neki.
2023. okt. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!