Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennél ha autista gyerek...

Mit tennél ha autista gyerek lakna a szomszédodban, és folyamatosan hangoskodna?

Figyelt kérdés

Nem saját tapasztalat, hanem egy cikket olvastam Facebook-on, ami egy Újpesti anyukáról szólt, ahol azt mesélte, hogy a szomszédjai folyamatosan hívogatják az albérlet tulajdonosát, hogy rakja ki őket, mert nem lehet mellettük normálisan meg lenni.


Nekem nincsen tapasztalatom abban, hogy milyen egy autista szomszédjának lenni, valamilyen szinten megértem a szomszédokat, mert bőven jutott ki nekem is ordibáló szomszédokból, annyi különbséggel, hogy ők elvileg egészséges emberek voltak.


Minden esetre én sajnálom a szülőket, talán az államnak kéne külön lakóparkokat építtetni a hasonló betegséggel küzdőknek, és kedvezményesen bérleti lehetőséget biztosítani nekik, de minden esetre ha nekem lennének ilyen szomszédaim, akkor biztos nem az lenne az első, hogy egyből ki akarnám őket rakatni az albérletből, előbb megpróbálnék a lakóközösséggel összefogva találni egy olyan megoldást, ami működhet mindegyik félnek.


Ti mit tennétek?


2023. okt. 12. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenkor a gondviselője felel érte 100% ban. Neki kell szólni hogy halkabban, vagy mehet a feljelentés
2023. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem volt olyan szomszédom a társasházi lakásban, ahol a gyerek egész nap sikítozott. A szülei rokkantnyugdíjasok voltak. Az orvosok érthetően tájékoztatták őket, hogy ha további gyereket vállalnak, ők is rokkantként fogják kezdeni életüket, mert örökletes a betegségük. Erre amíg ott laktak, összesen három gyerekük született. Természetesen az orvosoknak igazuk lett, mindegyik sérült.

Nekem pszichogén köhögésem lett a gyerek visítozása miatt. Ami elmúlt azóta. Több szomszédban az iskolás gyerekek tartós kialvatlanság miatt megbetegedtek és az iskolai teljesítményük romlott. Egyik évet is ismételt. Mindez a "szegény" fogyatékos gyerek miatt, aki visítozott. Persze nem volt elnézés, összefogva elzavartuk őket, a lakástulajdonos nélkül is. Jelenleg a város szélén egy hétvégi házas övezetben laknak. Ott lehet visítozni, bár az állatvédők nem tudom mit szólnak arra hogy a vadakat elzavarják 5 km-es körzetből. Ott csupa lepukkadt ház van, többsége fel van gyújtva vagy gazdátlanul ki van rabolva. Tehát megtalálták a nekik megfelelő környéket.

Ha te is megbetegednél hülyék miatt, vagy a gyerekeid, netán ők meg is buknának miattuk, más lenne a véleményed.

2023. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, valóban könnyebben beszélek, úgy, hogy nem volt ilyen jellegű tapasztalatom, lehet ezért voltam túlzottan is empatikus, nem az ilyen emberek mellett akartam kampányolni, ha esetleg úgy tűnt!


Köszi a válaszodat, ez sokkal jobb képet az a témáról nekem, így már valóban máshogy látom a dolgokat valamennyire.

2023. okt. 12. 10:17
 4/12 Shaddark ***** válasza:
48%

Örülnék, hogy nem a kisebbség költözött mellém akik visznek mindent ha nem vagyok otthon. Meg nem ordibálnak ha kell - ha nem teli torokból.

A hanggal meg csinálnék valamit, 2023 van, biztos van ablak / ajtó / fal hangszigetelés feltalálva már. Valahogy megoldanám.

Persze, plusz pénz de egy beteg gyerek szomszédtól van sokkal rosszabb. Lehet hogy ha kitúrják, rá is jönnek...

2023. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Milyen autista? Autista és autista között nagy különbség lehet. Egy pusztán "neveletlen" gyerek lehet sokkal rosszabb, mint egy autista ilyen szempontból, szóval erre a kérdésre nem tudom, hogyan kellene válaszolni.
2023. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon kevés olyan autista van, aki ordítozik, hidd el, ismerek jópárat. A legtöbb kimondottan csendes.

Viszont rengeteg nem autista van, aki hangoskodással zavarja a szomszédokat. Én például évekig voltam kénytelen hangosan hallgatni a mulatós zenét az egyik szomszédom miatt.

2023. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Ez mindenkinek nehéz helyzet. A lakók joggal várják el, hogy az otthonukban nyugtuk legyen, tényleg szörnyű lehet, ha napi szinten, folyamatosan zaj van. De az autista gyerek sem jókedvében hangos, nem képes másként működni. A szüleinek is nagyon rossz ez a helyzet, egyrészt ők is nonstop hallják, másrészt nem nagyon tudnak hatni rá, és ha nem engedhetnek meg maguknak egy olyan házat, ahol nem zavarják a szomszédokat, mégis mit tudnak tenni?

Nekünk egy időben skizo szomszédunk volt, hát ő sem volt túl csendes, de nem nagyon lehetett vele mit csinálni. Csak hát én közben felnőttem és elköltöztem.

2023. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Az én felső szomszédom gyereke is autista és ordibál. Ez önmagában nem zavarna, de a szülei egy igazi kötekedős kretének, állandóan kötekednek, így már én is felmegyek szólni hogy este 11kor ne hörögjön a gyerekük.
2023. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

Utolsó,miben kötekednek? Mert mondjuk aki autista gyereket nevel,

annak nem könnyű az élete..

2023. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

A Dórát olvastad, aki az autizmus live-t írja? Ő szokott ilyenekre panaszkodni. Ők amúgy önkormányzati lakásban laknak, tehát részben megvalósult amit írtál. De azért ilyen autista gettókat létrehozni kicsit cifra lenne szerintem.

Nem tudom amúgy. Szörnyen sajnálom őt is, de a szomszédait is. Sok mindent nem lehet csinálni szerintem. Nekünk is egy 3 gyerekes család lakik a szomszédban, egész nyáron a gyerekeik visítását hallgatta az egész társasház. De ezzel nem lehet mit csinálni sajnos, mindenhol lesznek ilyenek. Akár autisták, akár csak neveletlen kis suttyók.

2023. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!