Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ha folyamatosan...

Mit tegyek ha folyamatosan piszkálnak és provokálnak az emberek a közeli város sétálóutcáján?

Figyelt kérdés
Elég sokat mászkálok ott kb. napiszinten pár órát, és egyeseknek ez láthatóan nem tetszik. Csövesek meg átlag emberek is állandóan elkezdenek bámulni, társaságok meg röhögnek rajtam és összesúgnak a hátam mögött, olyanok is vannak akik azt hiszik követem őket ha mögöttük megyek éppen. De az ott található üzletek eladói is nagyon szeretnek szemmel tartani. Szerintem ezek még a közterület-felügyelőket is képesek rámhívni amiért ott merészelek mászkálni rendszeresen. Ugyan ők még egyszer se kötöttek belém pedig sokszor ott vannak, sokszor láttak már, de egy szót nem szóltak még hozzám. Civilek piszkálnak folyamatosan. Normális hogy ilyenek az emberek ebben az országban? Mit lehetne tenni?
2023. jún. 17. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit paranoiás lehetsz, ismerős érzés.

Minden országban akadnak hasonló emberek.

2023. jún. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Véletlenül nem Békéscsaba?
2023. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
bemész a rendőrségre és feljelentesz mindenkit
2023. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem 'ebben az országban' hanem abban a városban ilyenek az emberek. Nálunk még csak hasonlót sem tapasztaltam, de tény hogy itt is többen megnézik az embert mint egy nagyobb városban. Vannak erről kutatások hogy egy nap hány arcot tud az ember képileg feldolgozni. Nagyobb helyen a "bámulósok" is hamarabb telítődnek, képzelj el egy forgalmas metró mozgólépcsőt pl. Eltelik 1-2 perc és mindenki telítődik az arcok látványától, onnantól nem néz senki senkit.

Egyébként átérzem amit írsz, mifelénk is van olyan kisváros ahol egyrészt szociálisan teljesen elfogadott megnézni, tetőtől talpig végigmérni a másikat aztán az arcába is belebámulni. Én is hülyén érzem magam mikor ott mászkálok, igyekszem az eget, az épületeket, a fákat nézni.

Van egyébként bármi amivel fölkelted ezeknek az embereknek a figyelmét? Extrém külső vagy termet stb?

2023. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Maximum csak hogy ott mászkálok minden nap fel-alá órákon keresztül, vagy ott ülök valamelyik padon, más nem nagyon van
2023. jún. 17. 16:25
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Fordulj pszichiáterhez.
2023. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2023. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az a baj ezen az oldalon senki nem hisz el egy valós, létező problémát, ezek nem csak rám néznek
2023. jún. 17. 16:31
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem rossz szándékból mondom, csak hogy van ilyen.


Vannak pasik, akik kegyetlen creepy módon viselkednek, és nem tűnik fel nekik. Nincs bennük rossz szándék, de nem képesek magukat kívülállóként nézni, és észrevenni, hogy másoknak gyanúsan jön le az, ahogy viselkednek.


Ha tudsz angolul, nézz utána, mi az a loitering. Jogi fogalom, filmekben is sokszor látszik, hogy ki van írva valahova, hogy "no loitering". Igazából pont azt jelenti, amit csinálsz.


Ha a boltom előtt látnék egy pasit, aki nem egy padon újságot olvas, vagy vár valakit, hanem csak mászkál és nézelődik, kajak azt hinném, hogy ki akar rabolni, vagy vár, hogy végezzek, és követni fog.


Hidd el, én sokszor voltam már a barátnőimnek az a telefonhívás, hogy "beszélj hozzám, mert órák óta itt áll egy faszi, nem tudom, mit akar, de kibaaszott creepy".

2023. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Ezt pár éve már kiírtad egyszer. Szerintem a szöveg pontosan megegyezik.
2023. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!