Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet kezelni ezt a...

Hogyan lehet kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Albérletbe lakótársamnak eltűnt a készpénze a szobájából és a hátam mögött engem vádol a lopással.

Eddig semleges volt a kapcsolatunk, nem sokat találkozunk napközben, mert suliban vagyok, meg nem is vagyunk egy társaság. Van egy másik lakótársunk is, akivel jobban kijönnek, szóval ezért is most elég rosszul érzem magam, mert nagyon úgy érzem, hogy most én vagyok a főgyanúsított, aki ki van beszélve meg nézve innen.


A csaj barátnői, barátai gyakran járnak fel hozzá, nagyon rendetlen is a csaj alapjáraton, nem csodálkoznék ha kamuzná a történteket vagy valahogy "eltűntette"

volna a pénzét, úgy hogy azt se tudja hol hagyta (volt már példa arra hogy kinn maradt a pénze az előszobában és nem volt itt)

Van mindenkinek külön szobakulcsa is egyébként, a bejárati ajtót mindig bezárom, azt hogy ki hagyja nyitva és mikor azt nem tudom.


Száz szónak is egy a vége, engem marhára zavar, hogy gyanúsított vagyok egy olyan dolog miatt amit el sem követtem.


Nem tudom tényleg hogy lehetne ezt a helyzetet rendezni, de aggódom hogy nem fog megoldódni az ügy és haragban meg félreértésben maradunk.


Elvileg a csaj beszélt a főbérlővel már a történtekről.



#lopás #lakótárs #vádakozás
2023. okt. 19. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy. Akkor kell vele foglalkozni, ha ő szól, hogy téged gyanúsít. Akkor kozlod, hogy nem te voltál és tegyen inkább rendőrségi feljelentest
2023. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Közöltem vele, úgy jött hozzám hogy nem akar vádaskodni, de...


Hangoztatja hogy elmegy a rendőrségre, sajnos tényleg nem tudok így mit tenni, de borzasztóan idegesítő...

2023. okt. 19. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne foglalkozz vele, nem tud semmit tenni. A főbérlővel nem árt jóban lenni, mert ha nagyon behízelgi magát akkor még a végén kiraknak, de ennyi igazaból. Nemnéri meg tenni érte hogy jóban legyetek mert ezek szerint a csajnak nem vagy túl szimpatikus.
2023. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Hát akkor menjen a rendőrségre
2023. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek az előzőekkel, még biztasd is, hogy menjen a rendőrségre és jelentsen fel!

Aztán, ha a nyomozás során kiderül, hogy alaptalan a vád, te is fel tudod jelenteni hamis vád bűntette miatt. Akkor viszont garantáltan megszabadulsz tőle, mert évekig más (kényszer)lakhelye lesz, ha érted, mire gondolok.

2023. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

"Akkor viszont garantáltan megszabadulsz tőle, mert évekig más (kényszer)lakhelye lesz, ha érted, mire gondolok."


Nos, tévedsz. Először is ismeretlen tettes ellen fog feljelentést tenni, másodszor ha a kérdező ellen tenné se lenne belőle semmi problémája,

2023. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg a rendőrség kinevetné bizonyíték nélkül. Had menjen.

Te is tudsz beszélni a főberlővel, elmondod hogy mi van, ugyanúgy ahogy itt leírtad, bár nem tudom mennyire fogja érdekelni, én ha főberlő lennék nem érdekelne a lakók vitája.

Valoszinu elgórta valahol, és meglesz. Kérd meg hogy nézze meg mégegyszer, de most alaposabban.

2023. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!