Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan szokás munkahelyen...

Hogyan szokás munkahelyen ilyen helyzetet kezelni?: Hívjam újra, vagy majd mindjárt visszahív, még normális ennyi időt hagyni. Stb lent

Figyelt kérdés

Munkahelyen belüli ügyintézésből hoztam példát.

Pl adott információra szükségem van. Ez legkésőbb ma kell.


Telefonon hívom azt aki tud segíteni. Ő szabadságon van, keressek mást. Rendben, hívom őt, de fontos dolga van, majd vosszahív. Eltelik másfél óra, nem hívott.

Ilyenkor mit illik csinálni?


Hívjam? De akkor zaklatom, mert az volt hogy visszahív, mert dolga van.

Mindjárt ebédidő, akkor meg az a baj.

Utána meg mindjárt vége a napnak, ha még dolgoznia kell valamit az ügyemen nem biztos hogy kész lesz, mert nekem aznap mindenképpen kell az infó.


Ilyenkor hogyan szokás eljárni?


2022. nov. 18. 11:36
 1/8 A kérdező kommentje:

Másik helyzet:

Egy hét van egy dolog intézésére. Azt mondja nekem a másik, hogy hét közepén hívjam fel. Hívom akkor, de bejön egy olyan dolog, ami miatt nem lehet úgy elintézni. És akkor a végén az lesz, hogy épp hogy elintéződik az én ügyem, ami egyrészt stresszes nekem, másrészt nem tudok mellé tervezni mert ugye bizonytalan az időpontja.


Ezeket hogyan lehet jól kezelni?

2022. nov. 18. 11:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Másfél óra múltán én újra hívnám az illetőt. Legalább érzi, hogy nekem is fontos ez a dolog.

A másikra: egy munkahelyen sokszor épp, hogy elintéződik határidőre valami. Vagy csak határidő utánra. Ezzel együtt kell élni. Esetleg máskor a hét közepe neked a keddet jelentse, ami már nem annyira az eleje, de egy nappal több, mintha szerdán hívnád az illetőt.

Szóval néha egy kicsit lavírozni kell. :-)

2022. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben.

És ha mikor másodjára hívom és akkor is leráz, akkor ne essen rosszul.

2022. nov. 18. 11:56
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Én ilyenkor hagyni szoktam. Aztán mikor kérdezik, hogy miért nem haladtam, megmondom, hogy potyára kerestem xy-t, nem az én problémám.


És tényleg nem az én problémám.

2022. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Írásban (e-mail, vagy legalább sms) emlékeztetni a dologra hozzátéve, hogy határidőre kell a dologgal készen lenned, adott infó nélkül nem tudod megcsinálni.
2022. nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a feladatokat, amibe mást is bele kell vonni, MINDIG írásban kommunikáljuk. Így nem tudja "elfelejteni" a másik, hogy kerested.
2022. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

3-ra:

Persze, ne essen rosszul. Neki sok dolga van, ezt megérted, de neked meg fontos, hogy ez is beleférjen. Mindegyikőtök helyzete érthető.

A második lerázásnál én azt is megkérdezném, mikor kereshetem, mikor várható, hogy rá fog érni. És nem fogadom el azt, ha azt mondja, hogy ne keressem, majd ő keres. Elmondanám, hogy engem is szorít ez a határidő, ezért sürgetem én is őt. Azért a munkatársak 99,9%-a ezt megérti és ilyenkor próbál időt szorítani az én ügyemre is.

2022. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat!!
2022. nov. 18. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!