Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi bír nagyobb presztízzsel,...

Mi bír nagyobb presztízzsel, Budán egy panelban élni vagy Pesten egy téglában?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy egy budai ha sátorban élne, akkor jönne azzal a szöveggel, hogy Buda a numero uno, ezzel szemben a Pestiek többsége ebből nem csinál ügyet.


Számít egyáltalán 2023-ban még, hogy panel vagy tégla vagy már ezt kinőtte a jelen társadalmi sztereotípia?


Vagy továbbra is vannak, akik meg panelba nem költöznének, akkor inkább maradnának egy suttyó kerületben?


2023. okt. 31. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Nem Pesten lakni.
2023. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kérdés nem az, hogy a Duna melyik oldalán lakik, hanem hogy jól érzi-e magát a lakhelyén. Megvan-e a komfortérzete, a lelki egyensúlya, milyen a környék, milyenek a szomszédok, stb. Nem hiszem, hogy akinek mindez hiányzik, az azzal nyugtatgatja magát, hogy oké, itt minden sz@r, a környék is lepra, de legalább elmondhatom, hogy a budai oldalon lakom. Nekem pl. van egy ismerősöm az I. kerületben, a Budai Vár alatt pár utcával. Nagyon jó környék, de a lakás kicsi, körfolyosós, belső udvarra néz az ablak, ráadásul a lakás bejárata közvetlenül a szomszéd konyhaablaka mellett van. Az ismerősőmet ez nem zavarja, de én semmi pénzért nem laknék ott.
2023. okt. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Pesten lakom egy téglában, de nem szívesen mennék át Budára. Na jó, maximum egy családi házert lehet...

De ha választani kéne, hogy Pesten ház, vagy Budán, akkor 100x inkább Pesten. (azon belül is Zuglóban).

2023. nov. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!