Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha csak ebből a 2 kerületből...

Ha csak ebből a 2 kerületből lehetne választani, melyikbe élnél szívesebben XIII vagy XIV. ?

Figyelt kérdés

13-ban dolgozok, de Zuglóban laktam kb. életem java részét.

Zuglóban nem járok el sokat, Árkádba vagy Egressyn szoktam mekizni, néha átmegyek mozizni az Arénába, meg biciklizni szoktam sokat a rakpart felé. Néha úticél a Népliget vagy a Margit-sziget.


13. kerület felé azért húzódok, mert valószínű abban a kerületben le tudnék ragadni munkahelyet jelentve, de ha ott laknék akár séta távolságra is tudnék élni a munkahelytől, ami nagy szó Budapesten a zsúfolt tömegközlekedéstől.


2023. nov. 3. 16:23
A kérdező szavazást indított:
13. kerület
14. kerület - Zugló
13. kerület, de azon belül csak Újlipótváros
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
XIV., Vannak kellemesebb hangulatú lakótelepek is, a Pillangó utcai lakótelepet leszámítva. Viszonylag nagy a kertvárosi rész, az is rendezett, kevesebb jóval az ilyen gettó terület úgymond, mint a XIII. kerületben, és jóval kevesebb atrocitás, illetve balhés C van. Bosnyák téren kívül mindenhol laknék Zuglóban.
2023. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
#2 xDDD, vannak tisztelettudóak ez tény, de pont nem ilyen helyeken laknak. Elképzelem ahogy M. Zoltán, világhírű hegedűművész megy haza a Magdolna utcai egyszerű lakásába, ne nevettess már :D. Normális ember menekül ilyen helyekről, mert pont ebben merül ki a "heves vérmérséklet", hogy bűnözés, hangoskodás, buli éjjelig, egymásnak üzengetés videóban fenyegetés, stb. Mutass nekem a Mohácsi utcában, vagy ha már a 8.kerről esett szó akkor a Kőris, Illés, Bérkocsis utcában egy olyan házat, ahol csak rendes romák laknak. Példának okáért a Diószeghy Sámuel utcába óránként járt rendőrautó a 90'-es években, azért ez is sok mindent elárul. A gettó meg azért van lenézve, mert nem véletlenül gettó, tudod a lustaságból, lopásból, "gengszterkedésből" nem lesz biztos egzisztencia, és normális életkörülmény. ;) Akinek van esze az a 13.kerületben is csak Újlipótba megy max, ott vannak új építésű házak, csendes környék, irodákkal. Amúgy a szex meg nem tudom, hogy hogyan került ide egy Budapest kerületei kérdéshez.
2023. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak kellemesebb hangulatú lakótelepek is, a Pillangó utcai lakótelepet leszámítva"


Mi a gond a Pillangó utcai lakóteleppel? Szerintem teljesen rendben van, maga a Pillangó park is, illetve az onnan nem messze lévő Bánki Donát illetve Bolgárkertész utca is.

2023. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bánki / Bolgáron laktam albérletben én szerettem ott élni. Egyedül az volt a rossz benne, hogy a 80-as trolival lehetett mindenhová eljutni (ha jól rémlik még a 80-as jár arra, már elköltöztem onnan 2 éve).
2023. nov. 3. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát az ugye elég nagy területen van. A 80-as troli meg a 130-as busz jár arra, illetve attól függően melyik végén vagy ott az Örs vezér tere, vagy a Pillangó utcai metró megálló.
2023. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#7 Csak jó volt, amióta odaköltöztették a méltán hírhedt Hős utca 15/b. lakóit, azóta az is kezd elég szépen gettósodni. Főleg ott az utcákon, padokon lehet látni "ezt-azt".
2023. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

10-es, na erről például nem tudtam! Pedig jó kis kertvárosi környék volt anno, a nyári esték tök nyugisak voltak.


Ez amúgy bárhol elfőrdulhat, hogy beköltözik 1-2 "család" és tönkrevágja az utcát / környéket

2023. nov. 3. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#11 Nem vészes amúgy, vannak sokkal rosszabb környékek is pesten, de Zugló szinten az sajnos 3-5 éve rosszabb lett emiatt, igazából 1 ház van ott ami ugyanolyan gáz lett, mint a Hős volt, mivel majdnem mindet odarakták, a többi továbbra is szép, és élhető része a Pillangó utcai lakótelepnek. Az utcán levő "dizájnerjelenség" rosszabb, de sokkal.
2023. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
XIV-ben lakom régóta és sokáig jártam dolgozni a XIII-ba, más más részeire. Kötött pályán elérhető volt minden. Nem akarnék a XIII-ban élni, eszembe jutott, be is jártam a kerületet, de nem.
2023. nov. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!