Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért száll el minden motiváci...

Miért száll el minden motivációm, lelkesedésem amint hazaérek az amúgy szép, kényelmes lakásomba? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Egyedül élek egy tágas, szépen berendezett, új lakásban.


Amíg nem vagyok otthon (pl. egy kávézóban, buszon, akár az utcán stb.) megjön a kedvem a tanuláshoz, a társkereséshez, a chateléshez, a főzéshez stb.

Viszont amint hazaérek, minden elszáll... és csak céltalanul, lustán böngészem a netet.


2023. nov. 8. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
örülj hogy legalább napközben van, nekem évek óta nincs
2023. nov. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Önfegyelem, a könnyebbik út feladása, a nehezebbnek vélt útban való öröm keresése, kihívásként kezelése, lelkesedés érte.

Ha nincs lelkesedés, marad a tunyulás.

2023. nov. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem kerdezted honapokkal ezelott? Akkor nagyon megragadt bennem. Sajnos egesz eletemben igy volt. Az utcan elkap egy flow elmeny, vilagot tudnek megvaltani. De ha csak hazaugrom is, elszall a lelkesedes. Tobbedik otthon, mindig imadtam az otthonaim. Nincs semmi koze a kornyezethez. Sot, ferjem is van, aki cuki. De. Otthon egy csigahaz begubozos uzemmodba valtok. Az utcan, az emberek kozt egy nyitott, ket labbal a foldon allo, teljesen mas ember vagyok.

Es a legnehezebb megtenni az ajtoig a lepest. Ujra kint lenni az aramlasban.

2023. nov. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk a cselekvést ne a motivációhoz kösd.
2023. nov. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerencsés vagy, hogy van szép lakásod, pláne ha nem csak bérled. Én egy kis minigarzonba megyek haza, ahol alig férek el és erre is elmegy a fizum nagy része, hogy béreljem... Nekem sincs nagy lendületem, mert nem látom, hogy valaha is legyen normális, saját lakásom.
2023. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen.

Tele vagyok célokkal tervekkel de olyanokkal is hogy atrendezem a kecot lomtalanitok kidobom a régi ruháim, meg aztán pályázni munka mellett mashova táncot akarok tanulni a youtube oktato vidikbol meg 20 perces fittnesseket csinalni, de hazaérve elszáll minden kedvem motivaciom is.


Ha pedig huzamosan vagyok otthon pl.magányos hétvègèk vagy amikor 2 munka közt vagyok akkor meg egyenesen irdatlan erő es önkontroll kell ahhoz is hogy csak a boltba szedjem már magam össze lemenni kajáért.


Nekem ez attol van hogy egyedul vagyok.

Mert viszont amikor valaki pl átjon hozzám mondjuk festeni kozben en olyan boldogan takaritom a szekrenyek tetejét is meg tologatok mindent masik helysegben atrendezem a kecot, uj függönyöket veszek, vagyy ha hetvégén hivnak pp bulizni akkor egesz hétvégén izgatottan keszulok mosok főzök van értelme élni.

Teljesen más ha van partnered abban hogy egyutt főzöl festesz barmit csinalsz valakivel meg ha nincs senki.

2023. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Otthon a kvázi reménytelenséget látod, az utcán a lehetőséget. Ott a net: a lehetőséget simán be tudnád vinni az otthonodba is:).

Változtass meg pár dolgot az otthonodban, ez is segítíhet.

2023. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt én is átszoktam élni, csak nem így hogy utcáról haza érek és elvágva minden, hanem egyszerűen felkelek, és amit elterveztem, arra szelektív a memóriám, persze estére már eszembe jut hogy ja, ma 5 dolgot akartam meg csinálni délelőtt, de általában, át lesz rakva másnapra...

Szóval szépen be tudom így csapni magam.. Nincs mese, egyszerűen önuralom kell hozzá és fegyelem, fel kell állni és csinálni amit kell. Egyébként azt is mondják hogy evés közben jön meg az ember étvágya.

2023. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Mert ilyenkor szembesülsz azzal a ténnyel,hogy egyedül vagy.
márc. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert az otthonunk pihenésre való, tunyulásra. Járj el könyvtárba, próbálj meg ott tanulni.
márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!