Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Minden adott lenne az egyszerű...

Minden adott lenne az egyszerűbb élethez, mégsem tudom rávenni magam a költözésre, mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Párommal több, mint 2 éve tavkapcsolatban vagyunk (nem vészes távolság, hétvégente talalkozunk), ő ott lakik ahol szüleim meg a többi rokonom is, én a fővárosban élek 8 éve. Most össze tudnánk ott költözni, egy rokona által lenne új építésű albérlet olcsón, most úgy néz ki munkám is a szakmámban (nehéz ott találni ebben a munkakörben), szüleimhez is közelebb lennék de nem tudom magam rávenni erre az egészre. Mi a baj velem?

Itt is albérletben élek, a munkámat szeretem, még ha olyan munkahelyem lenne ami sz@r,akkor könnyebb lenne lépni..

Gyomoroidegem van napok óta. Nyáron volt egy nagy mélypont a kapcsolatunkban emiatt, hogy nem haladt semerre és úgy érzem mintha akkor elengedtem volna az egészet. Pedig semmi rosszat nem tudok rá mondani és magamat hibáztatom miért nem merek lépni..

Legrosszabb, hogy úgy érzem, pár év múlva visszamennék szívesen de most rögtön valahogy nem. De félek hogy megbánom.

Bármi tanács?

Én vagyok a nő, bár nem hiszem hogy ez számítana most.



nov. 14. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg a munkahely húz vissza téged. Vagy valami amit nagyon szeretsz a fővárosban. Esetleg az nem lehetne lehetőség hogy a párod költözik hozzád, vagy Budapesten néztek egy albérletet ketten? Nehéz lépés lenne számomra is hiszen manapság elég nehéz munkahelyet találni, főleg olyat amit szeretsz is. Próbálj vele beszélni és mond el neki hogy neked fontos a pénzügyi stabilitás így nem döntenél a költözés mellett. Ha tényleg szeret és veled tervez akkor túl fogjátok lépni ezt a nehéz időszakot ketten. Bár nem tudom a korotokat, a felnőtt gondolkozás ezt diktálná.
nov. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, azt még elfelejtettem megemlítenei hogy valószínüleg neki is ezerszer egyszerűbb lenne elhelyezkedni a fővárosban. Még ha van is még most munkahelye, sose tudni hogy mit hoz a jövő. És ezerszer egyszerűbb egy olyan helyen munkát találni ahol napi (tételezzük fel) 50 álláshírdetést adnak fel naponta, mint egy olyan helyen ahol napi 5-öt.
nov. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos ezen már túl vagyunk, ő nem költözik..

Meg amiket néztünk állásajánlatok, sokkal rosszabb fizetés és /vagy körülmények voltak benne, mint ahol most dolgozik :(

Szóval így be sem adta sehová. Mondjuk en is rosszabbul keresnék ha én költözök. Elég patthelyzet...

nov. 14. 09:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Huha, ez tényleg eléggé nehéz helyzet. Bár én még most is a te pártodat fogom. A párod csak a munkahely miatt nem szeretne költözni? Még esetleg az lehetne egy lehetőség ha a 2 adott lakhely közé költöznétek úgymond fél úton. Akkor ha adott kocsi vagy esetleg vonat akkor naponta be tudnátok járni dolgozni ha nem nagy a távolság.
nov. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki vagyok. Innen mindenki vagy külföldre vagy Budapestre költözik. És aki elment annak esze ágában sincs visszajönni. Mert Bp. az a hely ahol mindig lesz munkalehetőség egy fiatalabb munkaképes ember számára.

Én is ha tehetném Budapestet választanám. Hosszabb távon kell ebbe belegondolni, fizetések, munkalehetőségek tekintetében. Ha már közel lenne a nyugdíj akkor meg jó lenne a szülőváros is.

Tudom hogy most ez hihetetlen a számodra, de ha van elképzelésed a saját jövődről akkor azt ne egy aktuális szerelemhez kösd, mert ha vissza is költözöl vele, akkor sincs rá semmi biztosíték, hogy egyéb okok miatt életed végéig ő lesz a párod (és akkor a rokon által felajánlott albi is ugrana). Hidd el van rajta kívül más férfi is akit megszerethetsz.

Annak meg nincs értelme hogy mindketten a másikat próbáljátok rávenni egy olyan életre amit ő nem igazán akar. Ilyen esetben csak a szakítás marad bármennyire is fájó dolog. Ez kb. ugyanolyan mint amikor az egyik akar gyereket a másik meg nem. Félig nem lehet csinálni.

nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is távkapcsolatban voltam, budapesti lakással. A párom Szegeden élt és neki is volt lakása. Kijelentette, hogy ő nem költözik Budapestre. Én szerettem őt is meg Szegedet is, de idővel azt észleltem, hogy nem csak ebben kéne nekem engedni. Szerintem amúgy a fentebb tanácsolt "félút" a legjobb, akkor egyik fél sem érzi, hogy áldozatot hozott a másikért, hanem ketten viszik az új helyzetet.
nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a félút sem opció :(

Pedig talán igen, az lenne a jó.

nov. 16. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!