Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményed CSONGRÁD...

Mi a véleményed CSONGRÁD megyéről (vármegye)?

Figyelt kérdés
Múlt, jelen és hogyan képzeled el a jövőjét?

nov. 16. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Én jelenleg Szegeden lakok, de laktam már Domaszéken is régebben, családtagjaim laknak Deszken és Vásárhelyen.

Szerintem fejlődött a város az utóbbi pár évben, jelenleg amit legnagyobb hátrányának látok, hogy rengeteg álláskereső van, kevés munkahelyre. Én érettségivel próbáltam találni, a diákmunkás tapasztalataimat a legtöbb helyen figyelembe sem veszik, a legtöbb helyről rögtön elutasítanak. Nyilván ez végzettség függő is, de ezek az én tapasztalataim.


Jövőre már egyetemre fogok járni ugyanitt, végzés után pedig nem biztos, hogy maradok Szegeden. (Ha minden jól megy) Orvos leszek, és a rezidensképzést már külföldön tervezem csinálni. Ha esetleg változna az oktatás (meg egészségügy és ezzel együtt minden más) az országba, akkor maradnék itt szívesen. Szerintem aránylag egész jó sulik vannak itt, én a város felépítését, közlekedését is szeretem.

nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Waff ***** válasza:
100%
Szegeden élek, a város gazdasági szempontból a csőd közelében van. Közlekedés szerintem hanyatlott, sok járatot megritkítottak, a villamosokon csúcsidöben tömegnyomor van. A bérletek és vonaljegyek viszont hatalmasat drágultak, pl egy vonaljegy 500 ft(!), drágább mint Bp-n. Ugyanez a hrlyzet parkolás ügyben is, az országban itt a legdrágább a parkolás. Szegednek gyakorlatilag nincs jelentős ipara, kb semmilyen végtettséggel nem kapsz munkát, vagy nagyon nehezen és azt is gombokért. Kár a városért, mert amúgy szép város.
nov. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Optimista vagyok és azt gondolom hogy nem folytatódik már sokáig az Alföld kiszárítása, a szántóföldi művelés erőltetése olyan területeken (volt folyómedrek és árterek), amelyek erre nem alkalmasak. Egy csodálatos, a gemenci erdőre vagy a szentendrei szigetre hasonlító természeti környezet fog létrejönni sok-sok vizes élőhellyel, túraútvonalakkal, és az ehhez illeszkedő állattartással, növénytermesztéssel. A hangulatos kisvárosokat és falvakat, melyekben épp elég munka- és egyéb lehetőség van, jó minőségű utak, egy-két további olyan vasútvonal, mint a TT, vízi- és bringautak kötik majd össze. Megvalósul, javul a vasúti és közúti összeköttetés Románia és Szerbia, de akár Debrecen felé. Románia schengeni, szerbia pedig EU-tag lesz, megszűnik a 100 éve tartó világvégi, perifériás helyzet. Ez a megye "vidéki" része.

Szeged pedig a jó úton halad tovább, kinevelődik egy olyan vezető rétege ami nem a behányós-hugyozós fesztiválokban látja a város és a belváros, valamint a helyi jövőjét. Rákapcsol a minőségi turizmusra, a vízisportokra, csúcsgasztronómiára és hasonlókra, amihez minden adottsága megvan. A szabadtériből újra egy salzburgihiz hasonló operafesztivál lesz. De megvalósul a "Liget #2" is, ahol a maihoz hasonló borfesztiválokat és egyéb tömegrendezvényeket meg lehet majd úgy tartani, hogy ne okozzanak problémát a városban. Folytatódik a lokális, értelmes klímavédelem is, előbb-utóbb autómentes Belvárossal, egyre több bringaúttal, várostűrő fákkal a városban és kiterjedt véderdőkkel a város szélén. Vezetőink talán arra is rájönnek majd, hogy nem folytatódhat tovább a külvárosok ledozerolása, egyre több védett övezet, sétálóutcás, műemléki környezet alakul ki Alsó-, Felső de akár még Móravároson is. Hosszabb távon elképzelhető egy-egy túlzó beépítés humanizálása is, visszatérve az eredeti, max. 1 emeletes, polgári beépítésekhez.

Ez az én álmom :)

márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Waff ***** válasza:
100%

3@: "Ez az én álmom :)"

Igen, álomnak jó, csak épp a valósághoz semmi köze. Amúgy kérnék én is a cuccból amit szedsz....

Jah...és ez a "véderdő" baromság honnan jött? Többször olvastam, jókat mosolygok rajta...de valójában mit jelent?

márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

>>a "véderdő" baromság<< onnan jött, hogy már a XX. század elején elkezdék erdősíteni a város szélét, mert rájöttek, hogy ez csillapítja a nyári hőséget, megköti a környékről beáramló por jelentős részét stb. A Makkoserdő is ennek egy maradványa, de van még pár. Aztán jött 2 világháború, az azt követő válságok, és a nagy részét eltüzelték. Szerencsére maradt egy pár helyen és újak is települtek, nőttek.

Szívesen.

PS. le lehet baromságozni sok mindent, de ennek a városnak speciális adottságai vannak, amit vagy kihasználunk, vagy egy élhetetlen porfészekké válik az egész...

márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Waff ***** válasza:
100%
Értem amit mondasz, de ez a "pormegkötés" dolog egy politikai maszlag, amit a momentum nevezetű gittegylet dobott be Szegeden, politikai hasznot remélve belőle. A fákra nyilvánvaló hogy szükség van, mindenki által tudott nyilvánvaló okoknál fogva. De ez a város melletti "véderdő" hogy "megkösse a port" dolog, úgy ahogy van egy baromság. Hogy bármilyen port is megkössön, (azt is csak kisebb légmozgásnàl), kb az egész várost körbe kellene hogy ölelje egy minimum 200-250 széles erdősáv (nem rekettyés, nem bozótos, javarészt évek óta odahordott szemétkupacokkal teli 15-20 méter széles és kb 200 méter hosszú terület). Nagyobb légmozgásoknál meg a rendes, valódi erdősáv sem ér sokat, vagy kb semmit pormegkötés szempontjából, mert nagyobb szélfúvásoknál 30-40-50 méter magasan (és ettől még magasabban is) visz a szél a port....amit ha évente 2x-3x esetleg be is fúj egy-egy nagyobb szél a városba, akkor sincs semmi. "Régi port kiviszi az újat behozza" kb ennyi történik. Nem a nevadai sivatagba vagy ember. A nyári hőséget nem a város melletti fasor csillapítaná, hanem az utcákon lévő fasorok (már ha lennének) meg a városon belül lévő parkok, ligetek. Nem kéne minden maszlagot bevenni amit a "bölcs" politikusok kibüfiznek.
márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért érdekeljen, ki dobta be, amikor már az előző századfordulón megszülettek a tervek és elkezdődött a telepítés?

És egyetértek, nem bozótosokra, ERDŐRE van szükség a város körül. Igen, akár 200-250 m-es sávban is. Miért is ne?

Ugyanúgy ahogy a hullámtér erdeire is szükség van, és ugyanúgy ahogy Kiss Ferenc sem véletlenül telepített erdőket Ásotthalomnál, ami akkor a Város egyik külterülete volt.

Egyébként a lehető legrosszabb helyen kopogtatsz, személy szerint rühellem a város jelenlegi vezetését, a kesztyűbábként tartott kamu ellenzékével együtt.

Menedzsment szemlélet teljes hiánya és teljes koncepciótlanság.

Attól még észre kell venni a kevés előremutató dolgot, akkor is ha a momentumos hülyegyerek találja ki aki a verebek csiripelése szerint csak dobbantónak használta az itteni zöldeskedést, aztán irány "Pest".

Majd ha lesz egy másik közeg aki átveszi az irányítást ezektől, akkor kell mögé állni és támogatni, addig maradnak ezek. Puffogással nem jutunk egyről a kettőre, ezt megtanulhattunk volna huszon pár év alatt.

De attól tartok eltértünk a tárgytól.

márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Waff ***** válasza:

7@: "már az előző századfordulón megszülettek a tervek és elkezdődött a telepítés" Semmiféle tervek nem születtek ilyen célból (mármint hogy többszáz méter széles erdősávot vonjanak a város köré). Elsősorban már csak azért sem mert ezzel kb a város gyarapodását, terjedését, fejlődését akadályozták volna. Pár helyen akkor is, ugyanúgy mint manapság, ültettek , telepítettek fákat, erdőket fakitermelés céljából.

"ERDŐRE van szükség a város körül. Igen, akár 200-250 m-es sávban is. Miért is ne?" Mert hülyeség egy város köré erdősávot telepíteni, mint azt fentebb írtam. Mai helyzetben meg kb kivitelezhetetlen.

"Egyébként a lehető legrosszabb helyen kopogtatsz, személy szerint rühellem a város jelenlegi vezetését..." ha úgyéreznéd hogy én itt bármivel is kopogtatok nálad, akkor valamit nagy csúnyán félreérthettél.

márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Menthetetlenül hülye vagy, ki is lépek innen :)

Az a "pár helyen erdő" akkora területeket jelentett mint a teljes mai makkosházi lakótelep.

Ásotthalom környékén sem véletlenül telepítettek erdőket, de nem ismétlem magam.

Bár a magadfajtának hiába magyaráznám azt is, hogy a mai Ásotthalom SZEGED TERÜLETE volt akkoriban. Szóval volt hely bőven.

márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ez is jellemző Szegedre, arrogáns, félművelt, balkáni mentalitású suttyók fújják a passzátszelet. Tök mindegy milyen párt fedőneve alatt.
márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!