Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretnék Budapestre költözni...

Szeretnék Budapestre költözni albérletbe, nade hova?

Figyelt kérdés

Szeretnék felmenni dolgozni, ugyanis a szakmámban alsóhangon 250ezerrel többet ajánlanak, mint itt vidéken, viszont nincs semmi helyismeretem, egész életemben konkrétan 6szor voltam budapesten 37évem alatt.

Nézegetek albérleteket, nekem elegendő egy garzon is, olyan 150ezres összeghatárral, de szétszortan az egész városban és aglomerációban össze vissza találok ilyeneket.

A kérdésem, melyik környéket, kerületet részesítsen előnyben?

Autóm van, robogóm van, elektromos bringám is van, de szeretném ha jó lenne a tömegközlekedés és relatív egyszerűen tudnék eljutni a nagyobb ipartelepekre, ugyanis munkát is elég vegyes helyszíneken találok.

Nem tudom jol vannak metró vonalak, nem tudom melyik metróhoz érdemesebb közelebb lakni, stb stb, szóval vélemények érdekelnének, szerinted hol keressek albérletet Budapesten belül?



nov. 21. 09:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezt így nehéz neked belőni. Egyáltalán melyik oldalon lennének azok az ipartelepek?


Én alapból szívesen ajánlom a III. kerületet, mert közlekedés szempontjából jó, de nem olyan elviselhetetlen a tömeg. De lehet, hogy neked a XI. kerület jobb lenne.

nov. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
Az a 250 el is megy az albérletre, úgyhogy ha most nem albérletben élsz vidéken inkább fogadd el az ottani ajánlatot.
nov. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb kerestem meg a munkahelyet, utána az albérletet, hogy honnan jobb a közlekedés. Beírtam keresőbe, mik a rossz környékek Budapesten, azokat kizártam, meg ugye a Google utcakép keresőben rákerestem, ha gettósnak tűnt a környék, oda inkább nem is jelentkeztem.
nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ha 150ezres összeghatárral nézek albérletet, akkor nem tudom, hogy menne el 250az albérletre… az én matekom szerint 100marad… nekem pedig ez az összeg nem mindegy… de mint mondtam, nekem bőven elég egy leszakadt garzon is, nem életem lakását keresem, márpedig ilyeneket még 70-80-100akért is találok szép számmal.

+ eleve olcsóbb garzont keresek, mint amit exemmel béreltünk székesfehérváron az elmúlt években amit javarészt én fizettem, tehát az a megmaradó 100 könnyen lehet akár 300is. De nem ez a lényeg, hanem, hogy hol nézelődjek.

nov. 21. 10:33
 5/24 A kérdező kommentje:
Sajnos vagy nem sajnos, én nagyobb biztonsággal költözhetek “gettósabb” környékre is akár, mintha fehér lenne a bőröm :)
nov. 21. 10:35
 6/24 A kérdező kommentje:
Én 1-2hónapot mindenképen szeretnék “elnyaralni” mielőtt munkába állok, sajnos egy elég csúnya váláson vagyok túl és a megtakarításainkat elosztva abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kell rohannom és felkészülhetek az új életemre.
nov. 21. 10:37
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hol a munkahely.
nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Hát ez így nehéz, mert ahogy írják fenn ipartelep van nem egy. De ha a gettósabb környék is jó, akkor talán a X. kerületet tudnám ajánlani. Az az egész kb egy ipartelep, és mivel "gettós" talán olcsóbb is, mint mondjuk a budai oldal. De egyébként ennyi pénzért Újbudán is kapsz garzont, ami elég jó környék. Hogy most arrafelé hol van ipari park nem tudom, de a tömegközlekedés jó. Szóval igazából oda költözöl, ahova akarsz. Szerintem is elsőnek melókat keress, mégha nem is akarsz rögtön elhelyezkedni. De ha mondjuk 1 hónapot akarsz pihenni előtte, akkor talán már érdemes is jelentkezni, annyit simán várnák a munkáltatók egy új emberre. Sok sikert!
nov. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Vedd figyelembe, hogy Budapest nagyon nagy, nem 20perc eljutni egyik végéből a másikba, pláne csúcsforgalomban. Mindenképp találd ki először, hogy merrefelé szeretnél dolgozni.
nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Budát ajánlanám. Kelenföld környéke pl.
nov. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!