Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem vagyok túl szociális....

Nem vagyok túl szociális. Kollégiumban laktam, majd kb. fél évig albérletben egyedül. Nyáron Budapestre fogok költözni. Lakótárs ügyben írok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl szociális. Mármint, nem utálok emberek közt lenni; csupán kevés ember van, akit bírok.

23 éves diáklány vagyok. Befejeztem a Ba képzést, és most megyek mesterre.


Vidéken lakom egyelőre (február végefelé költöztem vidékre) mert 2015/16 telén megszereztem a Ba-s diplomát. Viszont utána nem kaptam állást a fővárosban, és az albérlet tulaja is emelt volna a bérleti díjon (kb. 1,5-szörösére, vagy kicsivel kevesebb, mint a duplájára)

Anno ők piaci áron alul adták nekem ki, azért mert a lányuk ismert engem a Főiskoláról (kb. a piaci ár feléért) egy kis garzonlakás volt a XIV. kerületben.


Szerettem egyedül lenni. Alapvetően szeretek. A kollégiumban 3 évig volt szobatársam.. nekem az egy életre elég volt. Nem sikerült túl jó szobatársakat kifogni.

1 lány volt, aki kb. 3 hónapig lakott velem egy szobában. Őt kedveltem. Pl. az sem zavart mikor a barátja egyszer fellógott éjjel, ott aludt és hajnali kettőkor arra kértem őket (ittak, buliztak előtte), hogy legyenek kedvesek kimenni a nappaliba mert én szeretnék aludni :D

aztán most utolsó évben olyan szobatársam volt, aki önmaga nem idegelt (annyira) a barátja nagyon, meg folyton feljött a koliba az emeletre, és bár csak 2X aludt a koliban a 2014/15ös tanévben, rengetegszer feljött, puszilgatták egymást meg stb. - én meg ugye tanultam volna..


Na mindegy. A lényeg, hogy kollégiumba nem akarok visszamenni. Szobatársat sem akarok.

Albérletben nem tudom mennyire sikerülne.


Lakásom lesz - rokoni kapcsolat miatt. Reális piaci áron adná ki a rokonom (80.000 ft,) viszont amikor beszéltünk róla, mondta ő úgy képzeli el, hogy valakit szerzek magam mellé. Hiába rokon ugye, neki kis kell a pénz a családja miatt.

Így csak 40.000 (vagy 35.000) lenne nekem maga a bérlési díj, (arra gondoltam hogy a nagyobb szobába menne másvalaki így pl ő fizethetne 45.000-et én meg csak 35-öt de ha 40-40 ezer, fele-fele arányban az is tökéletes)

És ugye a rezsi, meg a többi költség is feleződne ebben az esetben.


Én nagyon szívesen kivenném egyedül is. maga a lakhatás 80 rugó lenne + rezsi (30) = 110.000 ez ugye egy havi fizetés..

és júliusban / augusztusban még nem tudok diákbérletet venni így ha Pestre költözöm akkor, teljes árú bérletet kell, hogy vegyek, ami szintén 10 rugó..


Itt Szombathelyen nincs nagyon szakmába illő munka (amit a Ba diplomámhoz tudnék szerezni) vagy ha volt is, elküldtek olyasmivel hogy "mit csinál maga itt vidéken?"

Nem alkalmaztak. 3 nyelvvizsgám van, angol felsőfok, letesztelték a nyelvtudást, excel, számítógépes ismeret, minden. Egy kis 5 fős beszállítós-minőségellenőrzéssel foglalkozó Kft. lett volna. Velem együtt ketten voltunk állásinterjún. Sürgősen kerestek embert hosszútávra, és nem engem választotta. Apa szerint azért mert valahogy "kiszimatolhatták" hogy én nem tervezek itt maradni vidéken..

mindegy ez mellékes. Most alkalmi munkát végzek (vendéglátás) de ugye ez nem egy 100-120.000-es fizetés / hó..


Nincs bajom azzal, ha valakivel együtt kell lakni csak eléggé nehezen tolerálom.

Nem vagyok elkényeztetett, vagy egyke. Itthon szülőkkel lakom (2 fő + egy nővérem van és egy öcsim) így persze, hogy megtanultam alkalmazkodni (pl. fürdő -> lehet várni kell, ha este ki akarok menni tusolni, fogatmosni. vagy konyha anya miatt vagy akármi. ) A baj az, hogy nagyon kevés embert bírok.


Nem vagyok az a műkörmös plázacica.. vagy aki azért vinnyog mert az a legnagyobb baja hogy "jaj letörött a körmöm"

Eléggé kihúzok az átlagból. Én nem tudok filmekről beszélgetni, mert alig filmezek. Tv-zni nem tévézek, max. évi 1 (max tényleg 2 :D ) ször, húsvétkor pl.

A nővéremet nagyon szeretem. Ő tökre nyugodt embertípus. Rendet tart (én kicsit kupis vagyok) mindig, és nagyon allergiás arra, ha kosz / rendetlenség van. Ő sem ez a plázacica típus. Nagyon nyugodt ember, és jó vele beszélgetni :)


A koliban inkább beszélgettem srácokkal a mentalitásom miatt (pl. imádtam anno a horrorfilmeket, Dextert, South Parkot) most szinte alig filmezek. Vagy pl. kisgyerekként is verekedős típus voltam :)

Persze ügyelek magamra, hogy csinos legyek stb csak szimplán nem szeretek magassarkút húzni vagy pl kifesteni a körmöm. Nem olvasok ilyesmiket hogy női magazinok, joy meg ilyen f__ság, nem szeretek moziba járni vagy divatról beszélni.

Nem vagyok fiús (értsétek: hosszabb szőke haj, kontaktlencse szemüveg helyett, igyekszem csinosan öltözni csak szimplán szívesebben vagyok el egy rövid farmerben + sportcsukában semmint magassarkúban)


A kollégiumban egy (ax 2) lány volt akivel nagyon jó kapcsolatom volt. Ő is olyan volt mint én; nem az a plázacica típus.

Nem tudom, kit tudnék magam mellé szerezni.. mármint a beállítottságom miatt is.


Szüleim szerint olyan emberrel lehetne együtt lakni, aki vagy:

1. dolgozik, reggel elmegy este jön haza így nem zavarjuk egymást

2. gyakran hazautazik hétvégente


Én nagyon szeretnék egyedül lakni.

Anno sokat korrepetáltam így tudtam magam fizetni az albérletet 2015/16-ban mielőtt lediplomáztam.

Most elvileg még többet fogok majd tudni korrepezni, Pesten. A szülők is besegítenének (de nyilván nem várom el tőlük)


Nem tudom, mi tévő legyek. Arra is gondltam hogy sráccal együtt venném ki a lakást mert sokszor srácokkal együtt jobban kijövök de apa szerint ennek nem lenne jó vége.. pedig nem minden srác ilyen bulizós "dugjunk meg 10 csajt egy este " típus én ismerek "normálisakat" vagy akik dolgoznak, vagy aki nyugodtabb embertípus vagy akinek van barátnője jó ideje.


A keresztmamám vszont úgy gondolta hogy lánnyal együtt veszem ki az albérletet.

Nem tudom mi tévő legyek..

ha találnék pl. diákmunkát (részmunkaidő) pl heti 20-24 óra marketinges állás + mellette korrepek, gazdasági matek stat, ilyesmi.. akkor viszont baromijól tudnék keresni. de akkor is kb 110 kéne az albérletre.. és keresztmamám sem gondolta hogy én 80 lakhatást + 30 rugót fizessek még rezsire.. ő úgy gondolta hogy kerítek magam mellé valaki barátnőt. (bár én inkább srác ismerősben gondolkozom. mondom sokszor jobban kijövök a srácokkal)


Szerintetek mi legyen?

Július 26 környékén derülnek ki a ponthatárok (a mesterképzésé is) biztos vagyok benne hogy felvesznek

és valamikor augusztusban költöznék Pestre


Mit javasoltok, mi tegyek?

1. Lány vagy srácot probáljak magam mellé keríteni?

2. Dolgozó embert próbáljak magam mellé keríteni vagy diákot? (dolgozó ember ugye elmegy reggel és este jön haza)

3. Nem az hogy nem szeretek emberekkel együtt lenni csak sokszor idegesít ha van körülöttem valaki..

pl. utálom ha evés közben néznek és utálok másokkal enni.

Kicsit furi lány vagyok :) (van étkezési zavarom.. emiatt.. szerintetek mitévő legyek?


23/lány



2016. júl. 8. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen dolgozó embert, aki napközben nincs otthon, de d.u. és este is csak főz, tévézik, netezik, esetleg áthív olykor egy-két havert.
2016. júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Könyvet kéne irnod bizisten
2016. júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyél felnőtt és próbálj meg alkalmazkodni. A világ nem úgy táncol, ahogy te fütyülsz, sajnos.
2016. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 2. féléves diákmatricával október 31-ig tudsz venni diákbérletet a vonaton és a BKV-n is.
2016. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Teljes mértékben megértelek, én is nehezen tudok másokkal együtt élni. Normális emberekkel kijövök és nincs gond, de meglepően kevés ember van, aki nyugis mércével normálisak mondható. Koleszban 2 szobatársat végigszenvedtem, utána jöttem albérletbe. Találtam egy kis szobát, a lakótársaim meg egy pár. Nyugisak, normálisak. Nappal dolgoznak, ha 2-3 havonta egyszer feljön valaki kicsit iszogatni, szólnak és nem verik szét a házat. Az egyikük néha túl beszédes és nem veszi észre, ha sietnék, de ez legyen a legnagyobb probléma. :)


1. Lány vagy srácot probáljak magam mellé keríteni?

Ezt neked kell tudnod. Szerintem lényegtelen, ha kijössz az illetővel. Mindkét nemnél lehetnek buktatók. Lány pl. tűnhet az elején normálisnak, de szakítás után könnyebben eshet érzelmi gödörbe és telepedhet rád. Srácból meg nehezebb nyugisat találni, aki nem perverz és nem nyomul rád. Anno albérlet keresésnél rengeteg helyre nem mehettem, mert srác vagyok és lányok laknak ott. Hiába volt barátnőm, valamiért nem akarták.


2. Dolgozó embert próbáljak magam mellé keríteni vagy diákot? (dolgozó ember ugye elmegy reggel és este jön haza)

Ez is eléggé emberfüggő. Dolgozónál tényleg előny lehet, hogy dolgozik és nincs otthon. De az is előfordulhat, hogy kb. olyan beosztásban dolgozik, amilyenben egyetemen vagy, szóval ugyanakkor vagytok otthon.

Diáknál ez szinte biztos, de lehet, hogy bevonul a szobájába és elvan a saját kis világában.


Vidéki vagyok, felénk facebookon vannak jó hirdetések. Ha találsz a környékeden ilyen csoportot és ott hirdetsz, könnyen eltudsz beszélgetni a jelentkezőkkel és kideríteni, hogy milyenek. A profiljukból is már lehet infót szerezni.

2016. júl. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Ment a zöld kéz

nagyon sokat segítettél! :)

2016. júl. 14. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!