Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha kínomban rendőrt hívok a...

Ha kínomban rendőrt hívok a szomszédra, a rendőr automatikusan közli a szomszéddal, hogy ki tette a bejelentést?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogy működik a bejelentés? Meg kell adni az adataimat is? Soha nem hívtam még rendőrt egyetlen szomszédomra se, pedig az elmúlt 13 évben, mióta Bp-en élek, bőven lett volna már rá ok. Társasházban is mindig kifogtam egy-egy idióta szomszédot, aki szétbarmolta a nyugalmam, és most, kvázi kertvárosban is van egy igen problémás szomszéd. Én tényleg olyan vagyok, hogy igyekszem a lehető legkisebb gondot okozni a körülöttem élőknek, nem zajongok mások kárára, és dühítő tapasztalni, hogy sokan mennyire nem ilyenek, mennyire nem foglalkoznak senkivel maguk körül, csak az arcuk nagy. Most egy nagyon durván idegbeteg kutyát kell szenvednem nap mint nap a dilettáns szomszéd gyökér jóvoltából. Nem ritkán az éjszakákat is átugatja szerencsétlen állat, de amikor ez meg a hasonló szinteken mozgó neje házon kívül vannak, a kutya rohamot kap és szinte szünet nélkül, órákon keresztül vergődik, mint akit ölnek. Kommunikálni sajnos nincs kivel, tipikus prolikról van szó. Már tényleg ott tartok, hogy rendőrt hívnék rájuk, ami nyilvánvalóan nem megoldás, ámbár talán jelzésértékű lenne. Kijön a rendőr egyáltalán ilyen esetben? Pl. ha egy átugatott éjszaka hívnám ki őket, simán közli a szomszéddal, hogy ki hívta ki őket? Köszi előre is az értelmes válaszokat. Kicsit hosszú lett, de ma is rettenetesen idegőrlő napom van az egész estés őrült hangzavarnak köszönhetően.

2023. nov. 22. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a rendőrség kutya ügyekkel nem foglalkozik, inkább az állatvédőket hívd ki.
2023. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Kicsi kompresszorra rákötsz egy kutyasípot, - a többit intézi a természet!
2023. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe el is felejteném a rendőröket.


Ők ebbe neked nem fognak tudni segíteni.

1. Ha nincsenek otthon, telefonálsz, kimegy a rendőr majd elmegy, hiszen nem fog tudni kivel beszélni.


2. Kimegy a rendőr és a kutya nem ugat akkor úgy fogja venni itt nem történik semmi jogsértés. Nem vesznek elő téged emiatt, de 2-3-4 ilyen alkalom után(simán lehet, pont akkor jönnek ki mikor minden rendben) a bejelentőt(téged) fognak elkönyvelni bolondnak.


3. Kijön a rendőr, tapasztalja a csendháborítást, beszél a gazdával. Mi fog történni? Semmi.


Jegyzőhöz fordulnék, allatvédőket keresnék fel.


Készítenek jó sok videót, látható legyen amikor lehetséges, hogy az a kutya ugat akiről te beszélsz.


Emellett ha én laknék ott, biztos lehetsz benne ha ők így, én is. Biztos, hogy elkezdeném őket végtelenül idegesíteni, ha nincs más mód.

2023. nov. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jegyzőhöz menj. Tapasztalat: nem történik semmi változás, de írásos nyoma legyen, hogy te megkerested őket 2-3-4 alkalommal is.


Állatvédőknek is van hárommillió dolga, de egy próbát megér.

2023. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oké, hogy maradjon írásos nyom, de mit érek vele, ha nem történik semmi változás?


Értelemszerűen nem akkor hívnám ki a rendőrt, mikor a szomszéd házon kívül van, hanem az éjszakai ugatásra gondoltam. Éjjel mindig itthon van, de soha nem szól a kutyára. Tegnap éjjel is órákon át vergődött a kutya, mint akit ölnek, mert nem tudja feldolgozni, hogy éjjel egyedül van kint és fúj a szél. Ilyen idióta állattal még soha nem találkoztam, pedig vidékről jövök.


Ultrahangos ugatásgátlón, kutyasípon egyaránt gondolkoztam már, de igazán jó tapasztalatot még egyikről se olvastam.

2023. nov. 25. 17:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!