Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestről tényleg egyre...

Budapestről tényleg egyre jobban szorulnak ki a putris emberek?

Figyelt kérdés

15 éve Pesterzsébeten laktam egy cigány putris részben (Jókai Mór utca és térsége) borzasztó volt a környék ezért 13. kerületbe költöztem. De tegnap arra jártam mondom megnézem már a régi környéket.

Hát durva amit láttam, igaz vannak még putris részek de egyre több a szuper állapotú esetleg medencés autamata kapus házak.


máj. 23. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
A magas albérlet és ingatlan árak miatt lehetséges.
máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Megyek oda a csöves Borsodból.
máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Sorsod Borsod
máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

Unalmasak a medences hazak,kell a putri is . Sokkal fontosabb a tanulasra sportra kolteni,mint a lakberendezesre meg etelmetlen medencekre. Kit erdekel mit gondolnak masok.


A szegenyseg megtanit talpraesettnek lenni,aminek gazdagon nagy hasznat veszi az ember. Akinek penze van,elfelejt elni.

máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
Kedves 4-es, nagyon igazság benne, kellenek a cigányok is, nemcsak az úri nép. Sajnos azonban nemcsak a társadalom szakad ketté, de sok ember egyszerűen teljesen ki van lökve a semmibe. Ennek a következménye az, hogy van egy olyan réteg is, amely semmi törődést vagy szeretetet nem kapva nőtt föl. Nyilván valamiféle szociáldemokrata közeg kellene az országba, ilyen azonban a késő 80-as évek óta nem volt. A régi öreg igányok is meghaltak, akiktől lehetett nyelvet, meséket tanulni, sok ember teljesen gyökértelenül nőtt föl. Ennek következménye a félelem meg a néha elképesztő kegyetlenségű gyilkossgok, bűncselekmények. Nyilvánvaló hogy a teljes semmibe hullást, emberek teljes félredobását be kellene fejezni, és ekkor is egy nemzedék átfutási idővel lehetne a komolyabb eredményeket meglátni
máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Nemrég voltam gyerekkorom kisávrosában is (agglomeráció, Pesthez közel), teljesen megváltozott, nincs meg a régi hangulat az alapvetően paraszti régi lakosokkal, mindenütt urak élnek ott is, olyan mint valami kilúgozott amerikai filmben. Az a baj, hogy ami gyerekkormban volt, ilyen régi életképek egyszerű emberekkel, öreg cigányokkal, az már már nincs meg, helyette végletes lett minden, vagy urak laknak mindenütt, vagy pedig annyira félredobott rétegek, akiknél már a gyökértelenség teljesen eluralgott.
máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6. Mondjuk az nem baj ha ezek a gyökértelenek mindenhonnan kiszorulnak
máj. 23. 11:59
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
Nem csak Bp-ről, hanem az egész országból.
máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem a "putris" emberek szorulnak ki, hanem azok az elemek, amelyek képtelenek elképzelni "swartz" (törvényeket, szabályokat ignoráló megközelítés, mentalitás) nélkül az életüket és nehezen vagy nem viselik, hogy a "figyelő szemeknek" (térfigyelő kamerák) hála, időről-időre előszedik őket a nem kifejezetten közösségbarát húzásaik okán.

Ezt egyébként helyesnek is tartom! Aki nem képes elfogadni az együttélés alapvető szabályait, az menjen csak nyugodtan el egy olyan helyre, ahol tolerálják a személyes érdekek érvényesítésének egyéni módszereit!

máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem, én itt élek. Egyre több a cigány. Csepel egyes részei erősen putrisodnak. Pl. Pesterzsébeten csak átutazni szoktam, de a busz tele van romákkal, az ablakból is sokat lehet látni.

Vidéken meg egyes falvak válnak putriteleppé.

A térfigyelő kamerák nem sokat jelentenek bután agresszív valamint részeg, drogos vagy elmebeteg bűnözők esetében. Volt késelés az 50-es villamoson fényes nappal is, a bekamerázott részeken is vannak csúnya rongálások, lopások, fizikai erőszak. Pl. itt egy eset:

[link]

Ezeket se tartotta vissza, hogy be volt a környék kamerázva. A kamera csak annyiban jó, hogy nagyobb eséllyel elkapják és megbüntetik az elkövetőt.

máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!