Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Veszélyes fa kivágása kinek a...

Veszélyes fa kivágása kinek a költsége, kötelessége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott a helyzet. A kertemben van egy öreg, hatalmas fa, ami átlóg a szomszéd területére. Néhány éve a szomszéd épített egy istálót pont a fa alá, azelőtt semmilyen építmény nem állt a telkén.

Most azt követeli, hogy vágassam ki a fát, mivel veszélyezteti az ő épületét. Csakhát ugye ez már nem egy sima, egyszerű favágás, az ő épülete miatt biztosan jelentősen drágább lesz azt a fát visszavágni.

Hogy lehet itt igazságot tenni, jelen esetben kinek a költsége, kötelessége a fa kivágása?



nov. 26. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tied, mivel a te telkeden van.
nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég vágattam ki kiszáradt fákat, amik már a szomszéd kerítését veszélyeztették. Csak darús kocsival lehetett megoldani, hogy ne sérüljön a kerítés.

Ha a kivágással kárt okozol, az is a te felelősséged.

nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
A tiéd.
nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tiéd
nov. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tiéd.
nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Én tojnék rá.

Nekem is jött itt pattogni a szomszéd, mik zavarják, annyit mondtam neki, kispajtás, majd ha te is megszünteted az engem zavaró tényezőket, beszélhetünk.

Ne csinálj semmit, forduljon bírósághoz, önkormányzathoz, stb...

Az ilyen "követel" típusú emberkék nálam hamar kiverik a biztosítékot.

Kérheti szépen, legfeljebb, talán.

nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A te kötelezettséged, hogy mennyibe kerül, az a konkrét fától függ. Kell ajánlatot kérni több helyről
nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!