Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A havat tényleg mindenki...

A havat tényleg mindenki köteles eltakarítani a járdáról? Ha valaki nem teszi, azzal mit csinálnak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Amíg nem történik baleset, addig semmit nem csinálnak, de ha véletlenül elesik valaki a házad előtt, akkor felelősségre vonhatnak. Ezen mi is mérgelődünk, mert kezdjük azzal, hogy én nem kértem járdát a házam elé, mostanában építették ide. Bár nem törik le a kezünk azzal, hogy letakarítjuk, de ha az idő alatt hullik rá a hó, vagy az ónos eső, míg nem vagyunk itthon, vagy éjszaka, és akkor kavar erre valaki és elesik, mi vagyunk a bűnösök.
2014. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint ezt önkormányzati rendelettel szokták szabályozni, nálunk bírságolás is volt, de ez már elég régen történt, lehet azóta máshogy működik. Egyébként le volt takarítva, csak pocsék állapotban volt a járda, fel volt töredezve, és tökéletesen nem lehetett letakarítani emiatt. Baleset nem történt. De épp arra járt egy kotnyeles ellenőr... Megjegyzem az utcánkban még csak hókotrót se láttunk soha, az úttestet is a lakók szokták letakarítani.
2014. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

sajnos igen, büntetés.


szerintem is hülyeség, mert nem szobrozik otthon mindenki, hogy mikor fog esni a hó.


ugyanez a helyzet a jégcsapokkal is. maygarul jobban jársz ha felcsákányozod az egész járdát.

2014. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Megbüntethetnek, de ez elég erősen elméleti lehetőség, tényleg csak akkor szokott ilyen előfordulni, amikor látványosan hanyagolva van a járda és valami tényleg súlyos eset történik.


Ennél sokkal jellemzőbb a többszintes házak büntetése, ha a tetőn a hófogó nem megfelelő kialakítású, mivel ez tényleg komoly baleset okozhat (Felvonulási téren láttam egyszer uszkve 50 kg havat leesni egy házról, az aztán rendesen agyon tud csapni valakit)

2014. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Régen még az előző rendszerben megbüntették azt, aki nem takarította el, ma inkább az a jellemző, hogy ha valaki balesetet szenved, az perel, viszont ez esetben súlyos kártérítésre számíthat.


Apám munkahelyén 10 éve volt egy eset, hogy egy bácsi elesett az épület előtt, több csontja is eltört, felépülése után beperelte az intézményt, és több milliós kártérítést kapott. Ez minden további nélkül megtörténhetne egy lakóház esetén is, ha előtte esik el valaki a járdán.


(Hehe, én már tanyáztam egyet tegnapelőtt, kár hogy a mi házunk mögött volt...)

2014. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
42%

Mindenki köteles eltakarítani. Jól írta az első hozzászóló.


Azért érdekes a helyzet, mert a járda közterület, tehát az önkormányzatnak kellene eltakaríttatni, mégis a lakás/ház lakója köteles. Ha a házad előtti járdán megpróbálnál tábortüzet rakni, rögtön rongálás lenne, mert közterület.

Ezt csak érdekességből írtam le.


A tény attól még tény, takarítanod kell.

2014. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
RA-BO-SÍT-JÁK! inkább takarítsd, ne csak folyton a gép előtt ülj.
2014. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 barátkozó válasza:
21%

Tuja valaki ? Ha baleset történik a száraz járdán mert feltört a beton hepe- hupás kinek a felelőssége . ki javítja meg?

Kinek a költsége?

2014. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
Attól függ ki vagy....Érdekelne hogy orbán hányszor lapátolta el a háza elől?
2014. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9:

Bár nem néztem utána, de szerintem Orbán budai háza előtt nincsen járda, hanem úttest.


Másrészt az, hogy köteles vagy eltakarítani, nem azt jelenti, hogy neked személyesen kell megtenned, megbízhatsz vele mást is.

2014. febr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!