Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki mernétek költözni külföldre...

Ki mernétek költözni külföldre teljesen egyedül?

Figyelt kérdés
Ausztria vagy Németország. Nem merem megpróbálni, pláne, hogy nincsen se autóm, se semmi. Az sem lesz, akit felhívjak. Sok átverésről is hallani. Minden ismerősöm vagy a családjával, vagx párjával, vagy unokatestvérrel stb. ment ki. Amúgy egy percig sem gondolkoznék, de így félek, hiába beszélek németül, angolul. De lehet csak elhatározni lenne nehéz.
nov. 29. 18:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Itthon csak egy szarul fizető állásom van, ami nem fizet semmit, csak a dolgaimra elég. Az sem tart itt. Egyedül a cicáim, de őket vinném. Miattuk is meggondolandó.
nov. 29. 18:26
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne itthon biztos állásom akkor igen..
nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nekem az sincs
nov. 29. 18:32
 4/19 anonim ***** válasza:
Az a helyzettől függ.
nov. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne?

A hétköznapi életedet meg kell tudnod egyedül oldani. Ha van olyan nyelvtudásod, hogy adott esetben orvossal, mentővel, tűzoltóval, rendőrrel szót tudsz érteni, akkor nincs okod, hogy bármi visszatartson.

nov. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Simán. Ez ne tartson vissza. Mindent meg lehet oldani, sokan mennek egyedül is ki.
nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én most jöttem haza pár hónap kintlét után. Én azért mentem ki egyedül, mert volt ott élő rokonnak lakása, ahova be tudtam költözni, így nem kellett egyből lakásbérléssel egy évre lekötnöm magam sokezer euróért, úgy biztosan nem vágtam volna neki. Én pechemre baromi szar toxikus munkahelyet fogtam ki, a randizgatások se jöttek össze az ottaniakkal, és hiányoztak az itthoni barátaim, család, szóval én inkább visszajöttem, nekem sokkal jobb itt az alacsonyabb fizetés ellenére is. Nem ér meg mindent feláldozni némi pluszpénzért. De ez csak az én tapasztalatom, lehet másnak annyira bejön, hogy soha többé vissza se néz.
nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem biztos állásom van (bár, mi számít annak, kirúghatnak így is, ha hibáznék), és tervezek külföldre költözni, egy éven belül (Európán belül szintén). Autóm nincs, jogsim lejárt, nem tervezem egyelőre megújítani, szóval nyilván annyi cuccot vihetek magammal, ami 1-2 bőröndbe belefér. Számomra könnyíti a terepet, hogy szakmám van, angolon kívül még két idegen nyelvet beszélek, illetve, hogy már voltak szóló utazásaim, és rájöttem, hogy simán boldogulok egyedül, illetve az emberek nagyon nagy többsége kedves, és segítőkész. Illetve, nem tudom, mennyire számít, de én Kelet-Magyarországról költöztem a fővárosba anno teljesen egyedül, egy bőrönd ruhával, nulla tapasztalattal és nulla ismerőssel, és szépen adaptálódtam, kiépítettem itt egy életet, nem hiszem, hogy ez külföldön ne sikerülne, hiszen túl nagy kulturális különbségek nincsenek, közös nyelvet meg beszélünk, ha egyszer meg tudtam csinálni, akkor újra meg tudom.

Tudom, hogy nehéz, ha azt írtad, hogy épp nullára kijössz hó végén, de próbálj meg kivitelezni egy párnapos kiruccanást abba a városba vagy országrészbe, amit megcélzol - és menj egyedül. Rájössz majd, hogy ott is emberek laknak, lehet, hogy kicsit mások, de nem jobbak, vagy rosszabbak, és hogy egyedül is tök jól boldogulsz.

A másik meg, hogy ha képtelen vagy pénzt gyűjtani a költözésre, mert egyszerűen nem keresel eleget hozzá, akkor pont neked valók a szállást is adó munkák - de pont azokkal kapcsolatban olvastam a legtöbb átverést. Én épp ezért gyűjtök pénzt, legyen elég arra, hogy magamnak vegyek ki egy szobát, és ha esetleg átb.szásnak ígérkezik az elvállalt munka, akkor is ellegyek 1-2 hónapig, amíg újat találok, vagy legalább a repjegyre haza legyen pénzem. Szerintem annyi pénzed mindenképp legyen, hogy egy repjegyet haza tudjál venni, ha rosszul alakulnak a dolgok (és vedd figyelembe, hogy cicákat a fapadosok nem szállítanak, tehát az egyrészt a repjegyben többletköltség, másrészt lehet, hogy pl. Berlinből valahogy vonattal el kell jutnod Koppenhágába, hogy egy olyan légitársasággal jöhess haza, ami szállít állatot, vagy teljesen vonattal jönni hazáig több átszállással), de amúgy mi a legrosszabb, ami történhet? Hogy haza kell jönni?

nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó tettem félre egy kis pénzt, a költözéshez, amihez nem nyúlok pont ezért.
nov. 29. 19:30
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha találtál állást,meg a lakhatásod is biztosított,akkor menj.
nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!