Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki mernétek költözni külföldre...

Ki mernétek költözni külföldre teljesen egyedül?

Figyelt kérdés
Ausztria vagy Németország. Nem merem megpróbálni, pláne, hogy nincsen se autóm, se semmi. Az sem lesz, akit felhívjak. Sok átverésről is hallani. Minden ismerősöm vagy a családjával, vagx párjával, vagy unokatestvérrel stb. ment ki. Amúgy egy percig sem gondolkoznék, de így félek, hiába beszélek németül, angolul. De lehet csak elhatározni lenne nehéz.
nov. 29. 18:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Minden ismerősöm vagy a családjával, vagx párjával, vagy unokatestvérrel stb. ment ki."


Én meg munkaközvetítőnél dolgoztam évekig. Szinte az összes ügyfél egyedül ment ki.

Gondozás, gyári munka mindegy, elment érte az autó elvitte háztól házig.

Nagyon ritkán megesett, hogy pároknak is tudtunk helyet biztosítani de 90%- ban egymaguk mentek a nagyvilágba sokan úgy, hogy pénzük nem volt.


Esetleg keress egy megbízható közvetítőt aki szerez neked munkát elintéz mindent a lakhatással együtt.

Spórolsz egy kis pénzt aztán ha kint vagy akkor már boldogulsz nélkülük is.

nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én a családom elöl menekülni szeretnék! Nincsen munkám jelenleg.
nov. 29. 20:04
 13/19 A kérdező kommentje:
Mármint amire mennék.
nov. 29. 20:04
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azokat szokták átverni, akik magyar közvetítőn keresztül mennek. Jelentkezz inkább pár céghez, foglalj szállást, meg vegyél vonatjegyet, aztán menj el pár állásinterjúra.

Ha valami gond van, írhatsz nekem (Németország). Valahogy hazaküldelek.😅

nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem, de nem is akarok, mert sincs okom rá.
nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Menjünk együtt. Engem is pont az tart vissza, hogy nincs kivel. Évek óta tervezem már. Volt hogy egyedül is nekivágtam, de a magány nagyon halálos.
nov. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

En gyakorlatilag egyedul koltoztem ki, mert a felesegem mar kint elt, kint is szuletett.

En a helyedben megprobalnam, foleg hogy tudsz nemetul. Keress egy megbizhato munkakozvetitot aki nem csak munkat hanem szallast is intez. Dolgozol, sporolsz penzt es mikor van egy kis tartalekod, valamennyi munkaviszonyod akkor tudsz keresni alberletet. Amint alairtad az alberleti szerzodest, mar fel is mondhatsz a munkahelyeden a kozvetitonel es kereshetsz jobbat mert gondolom a kozvetitos munka nem ad versenykepes fizetest.

En legalabbis igy csinalnam.

dec. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
2 eve dolgozok kint, de semmi penzer nem koltoznek ki. Lehet a fizetes 2x 3x annyi, akkor se. Megerni megeri penzileg szerintem egy idot eltolteni, de en a munkakorombol kifolyolag speciel teljesen elvagyok szigetelve az emberektol, nem tudom lehet mas velemenyem lenne ha emberek kozt dolgoznek, angolt beszelem nemetet nem, igy neha ha angolul megszolalok hulyenek neznek. Csajozasi lehetoseg gyakorlatilag 0, a helyi adottsagokbol kifolyolag is ezt azer nehezen viselem mert otthon azer ezzel nem volt gond. Osszessegeben en nem birnam eletvitel szeruen megszokni, vannak pozitiv dolgok benne pl, nagyon szep helyek vannak, az teny hogy jobb a penz, de igazabol ha belul nem birsz befogadni egy orszagot akkor ez semmit se er.
dec. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18,ha lenne kint párod,vagy barátaid,akkor be tudnád fogadni minden gond nélkül.
dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!