Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A khmer-ek hogyan tudnak egy...

A khmer-ek hogyan tudnak egy 74 betűs abc-t beatanulni?

Figyelt kérdés

dec. 6. 17:50
 1/4 A kérdező kommentje:

A vietnámiakkal detto ugyanez:

Â, ă, ã, ô stb...

Miért nem jó szigorúan egy A-karakter?

dec. 6. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
gyakorolják.
dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarban is kettö van - miért nem jó szigorúan egy A-karakter?!

Az egyes karakterek más hangokat jelölnek - ennyire egyszerü!

dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amire rákényszerül az ember vagy benne él, azt úgy is képes megtanulni, hogy észre sem veszi - csak utólag.

Példa: Engem nem érdekeltek soha sem kiemelten a számok, de amikor leltárellenőrként dolgoztam, egy szép napon azzal szembesültem, hogy 33-ig tudom fejből a számok négyzetét. Szükségem volt a szorzótábla magabiztos ismeretére nap mint nap, - megragadt bennem. Most, hogy már évtizedek óta nem használom napi szinten a szorzótáblát, épphogy csak 13-ig eljutok.

De hasonló példa lehet erre az idegen nyelv ismeret is. Előírta a cégem visszamenőlegesen és három év alatt ugyan, de megtanultam, amire szükségem volt. De mivel azóta sem használom a nyelvet és nem is érdekel, ott tartok, mint ha nem is tanultam volna soha semmit. Nem vagyok egyedül ebben.

dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!