Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kambodzsa veszélyes országnak...

Kambodzsa veszélyes országnak számít?

Figyelt kérdés

2022. dec. 6. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Nagyon biztonságos a sok-sok taposóakna, a sok fegyveres rablás, a turisták átverése (Mint nálunk a belvárosban), és még számos dolog kifejezetten kellemes utazást ígér. De akár azért is börtönbe kerülhet, ha gyerekekkel beszédbe elegyedsz. Legyen az bármennyire is ártatlan, ha rád fogják a pedofíliát, nincs az az ügyvéd, amelyik ki tud rimánkodni a börtönből.

Magyar diplomáciai képviselet sincs. Ha bajba jutsz, a Hanoi Nagykövetséghez fordulhatsz, amelynek ugyan van irodája Phnom Penh-ben, de azért az mégsem ugyanaz, mintha a két ország között lenne kapcsolat.

2022. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ügyeletes rettegés pipa. Délkelet-Ázsia Mianmar pár részét leszámítva elég biztonságos környék, de nyilván pont annyira észnél kell lenni, mint bármelyik fejlődő országban. Épeszű ember amúgy sem turistáskodik Rolexet villogtatva egy olyan helyen, ahol az 4-5 évnyi fizetése egy átlag embernek, meg nem a terasz asztalára dobja ki a legújabb iPhone-t. Emberek milliói mennek évente Kambodzsába, több a zsebtolvaj egy random barcelonai strandon, mint Siem Reapben, nem kell különösebben aggódni.
2022. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
17%
RAMBO megvan?
2022. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Kétszer voltam Kambodzsában, semmiféle atrocitás nem ért. A levakarhatatlan árusok kicsit idegesítőek, de kezelhetők. Ezen kívül nincs mitől tartanod.

Az 1-es totál fogalmatlan, csak handabandázik.

2022. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Voltam az osszes delkelet azsiai orszagban es mindegyik biztonsagosabb mint itt Budapest.
2022. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
95%
Nem kimondottan.
2022. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Bírom amikor egyesek úgy okoskodnak valamiről hogy csak hallottak róla. A sztorik, szenzációhajhász és klikkvadász hírek alapján "tájékozott" ember megtanulhatná már hogy valójában fogalma sincs semmiről, csak a szórakoztatóipar "hírek" műfaját szereti nézni. Annyi tényt lehet megtudni abból mint a Csipkerózsikából.


Én a sok nagyokos "tájékozott" emberek elmondása alapján meg "dokumentumfilmek" ill. "hírek" alapján pl. Indiáról gondoltam hogy az a legutolsó leprás koszfészek ahova biztos életemben be nem teszem a lábamat. Aztán a munkahelyem olyan lett hogy mitadisten Bangeloreban, Indiában volt a fejlesztő leányvállalatunk, és a pályám során egyre gyakrabban mondták hogy ugyan menjek már el oda megbeszélésekre velük. (ez még a szuper-online zoomos idők előtt volt). Rendre utasítottam el a "nagyszerű lehetőséget" évekig, amíg már többet nem tudtam nemet mondani (nagyon jó volt a fizu, nem akartam elveszíteni), és végül beleegyeztem egy hétbe. Tömény rettegéssel telt el az útig az idő, minden létező dologra beoltattam magam, még maláriagyógyszert is elkezdtem szedni egy héttel az út előtt. Egy hatalmas bőröndöt kb fertőtlenítőkkel, gyógyszerekkel meg kajával töltöttem meg hogy mint egy buborékban élve, semmivel ne is érintkezzek ami indiai. A reptéren még 6l vizet is vettem hogy majd csak azt fogom ott inni :D. És kb próbáltam magam felkészíteni arra hogy egy koszos indiai lepra kórházban fosva-hányva-kiszáradva végzem az életemet, vagy a hotelben valami mérges pók vagy kígyó marása által. Komolyan így álltam hozzá!


Aztán persze nem hogy semmi félelmem nem igazolódott be, annyira megtetszett ott minden (kultúra, kaja, emberek, látványosságok, stb) hogy én voltam az első mindig aki jelentkezett meetingre, sőt mindig egy kicsit tovább maradtam hogy felfedezzek egyedül más helyeket is. Sőt egyszer 3 hétre is elmentem a Gangesz partján a Himalájába egy ashramba jógázni/meditálni, később családomat is elvittem oda nyaralni (2 éves gyerekkel együtt) és azóta emlegetik milyen nagyszerű volt!

Soha semmi baj nem volt, összességében kb 2 hónapot töltöttem ott és bejártam még a legleprább nyomornegyedeket is (ahol mellesleg iszonyú boldog és kedves emberekkel találkoztam),

a legputribb kajáldákból/bódékból is ettem és semmi bajom nem lett.

Még szemorvoshoz is eljutottam mert kiújult egyszer a sajnos rendszeres szemgyulladásom pont ott, és az is egy jó tapasztalat volt végül.


Annyira köszönőviszonyban nem voltak az élményeim a "tájékozott" ismerőseimre és a médiára alapozott elvárásaimmal hogy én már semmit nem hiszem el amíg nem tapasztalom saját magam.


Azóta négy kontinens kb 50 országát bejártam, voltam háborús országban, voltam terrorhelyzet alattiban, iszlám országokban, kínában, covid miatt elvileg "lezárt" országokban stb és SOHA nem volt semmi igaz (vagy nem úgy igaz) a távolban kapott információ.


Szóval Kedves Kérdező, bár én pont ott még nem jártam, azt ajánlom hogy ha lehetőséged adódik odamenni, MENJÉL! Nekem ezek az utak rengeteget adtak a világképemhez, a gondolkodásmódomhoz, az élményeimhez, az életem minőségéhez, az önbizalmamhoz. Egyszerűen menni kell! Navigare necesse est!

2022. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Az utolso valaszolo velemenyyet/ tapsztaltait meg tudom erositeni sajat tapasztalt alapjan.
2022. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Prekler válasza:
19%
Igen. Láttam a csákknorisz filmben.
2022. dec. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Sok a taposoakna :D
2023. jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!