Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sok év Németország és Svájcban...

Sok év Németország és Svájcban töltött év után, mennyire lenne más Skandináv országok valamelyikét kipróbálni "miért ne" alapon? Jó döntés?

Figyelt kérdés

Brutál összetett kérdés. Dánia, Norvégia, Svédország, vagy még Finnország. Ezek közt is vannak különbségek.

Tételezzük fel minden adott, anyagi tartalék, jól fizető szakma.

Érzelmi alapon ki melyik országot választaná és miért?

Milyenek a megélhetési különbségek?

Családalapítás nehézségek? Szociális háló, vagy az egészségbiztosítás költségei.

Emberek.



dec. 27. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Dánia
Svédország
Norvégia
Finnország
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
De jó neked, hogy ilyen jó országokban élhetsz. De hogyhogy kint élsz, mégis magyar oldalt használsz?
dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es, teljesen érdektelen volt a kérdésed, szimpla kötekedés, mert irigykedsz. Lapozzunk.


Kérdező: Svájcban élek, nem költöznék el, részben, mert nem kapnék ennyi fizetést a munkámért.


A többit olvasd el a hivatalos oldalakon, de az eg.bizt. pl nem olyan, mint itt, a szociális háló sem (bár az itt sem túlzásba vitt).

dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is körbejártam, és arra jutottam, hogy talán Svédország lehet a legjobb több szempontból is.


Emberek kapcsán, a legnagyobb "probléma" ott, hogy folyamatosan shoulder check-kelnek az utcán, valamiért senki sem megy arrébb az útból, mindenki "szélesen" közlekedik gyalog. Fura elmagyarázni. De nem bunkóságból feltétlenül.


Illetve, hogy van kb. 6 hónapod, utána mindenki elég erösen elvárja, hogy beszélj svédül. A bürokrácia nem egyszerü, érdekes módon. Elég sok ember "elveszik" a rendszerben, nem kap munkát, mert nem tud personnummert szerezni, mivel nincs munkája. Aztán késöbb is állampolgárság kapcsán elég sok igénylést elutasítanak, random módon.

jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Még annyit tennék hozzá, hogy bár van távhö rendszer, a magyarországi komfortszintet el kell felejteni, többnyire. A legtöbb lakásban 18, legfeljebb 20 fok van kb, és nem is lehet feljebb venni.
jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is svájcban élek és teljessen megértelek ha váltani akarsz. Én is gondolkoztam ezen többször hogy milyen jó lenne egy Skandináv országában élni. Hozzáteszem én most is benn a természetben a hegyen élek, így nekem ezért is vonzó ezek az országok. Nem ismerem ezeket az országokat de nem tudom hogy a féléves sötétséget mennyire viselném, de egyszerű szimpátia alapján nekem Norvégia vagy Finnország ami tetszene.
jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!