Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kimenni valamelyik...

Megéri kimenni valamelyik EU-s országba dolgozni 10 évet, hogy legyen valamennyi nyugdíjam pluszban a várhatóan igen karcsú magyar nyugdíj mellett?

Figyelt kérdés
Itthon lassan 30 éve dolgozom, ebből 12 év svarc (alkalmazott, majd vállalkozó), 3 minimálbéres, 1 KATÁs, a maradék fullra bejelentett. Összejött ugyan két lakásom, amit gyúcsány és az első óbánkúrmány idején senki nem firtatott, hogy oszt mibű, értékük a csokibaba őrületnek köszönhetően 70-75 M lehet összesen, egyik ki van adva, de kellene valami biztos jövedelem ha nem purcannék ki 70 éves koromra. Némettudásom B2, angol B1 szintű, van két keresett szakmám és mindegyikben több éves /évtizedes gyakorlatom. Egyik sem építőipar, fizikailag vállalható mindkettő öregen is. Egyébként józan életmódot folytatok, nem abba a kategóriába tartozom akire ránéznek a felvételi elbeszélgetésen és egyből elhajtják, mert alkesz vagy debil. A magyar nyugdíjam mai értéken szerintem max 120-140 ezer Ft lesz ha addigra nem omlik össze a nyugdíjrendszer. Hol lenne érdemes dolgozni az EU-ban 10 évet, amiután némi nyugdíjat is kapnék? Ausztria, Hollandia, Németország, Anglia?

2021. dec. 18. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
nem
2021. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fsms ***** válasza:
74%
Igen.
2021. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
62%
Talán
2021. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakmáid vannak?
2021. dec. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb európai országban min. 15 szolgálati idő kell a nyugdíj jogosultsághoz, és ez után minimál nyugdíj jár (Németo-ban ha jól tévedek ez 1250 euró). Azt hogy ez 20 év múlva Mo-n mire lesz elég, azt nem tudom...

Olvasgasd ezt: [link]

2021. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4/ Hogy milyen szakmáim vannak, az most mindegy. Az egyik egyébként autószerelő, ebben dolgozom most. Utánpótlás alig akad, ki akar autószerelőnek tanulni, mikor elkezdődött a belsőégésű motorok kihalása? Oktatás régebben is kuka volt, manapság ugyanaz. Villanyautón pedig max a futóműhöz és a fékhez nyúlhat az autószerelő, bár nem tudom mennyi idő alatt lehet továbbképzést elvégezni. Kortársaim pedig hamar otthagyták végleg a szakmát a 90-es 2000-es évek vállalkozóinak köszönhetően. Aki maradt vagy éhbérért dolgozott napi 10-11 órát, vagy olyan helyet talált ahol lehet "okosítani". Szerencsére ez itt Bp-n nem volt lehetetlen küldetés, csak sok embernek nem bírta a gyomra ezt a posványt. A másik szakmámban is ilyesmi a helyzet.


5/ Olvasgattam ezeket én is, de a 15 év a teljes nyugdíjjogosultságra vonatkozik, gondolom ez azt jelenti, hogy akkor a minimálnyugdíjnál kevesebbet nem kaphatsz. Itt a belinkelt oldalon is a 3. bekeretezett példa erre vonatkozik "Rosa 20 évig Franciaországban, 10 évig pedig Spanyolországban dolgozott..." De én úgy gondolkodom, hogy ha mai összegekkel számolunk, akkor például ~120 ezer Ft magyar nyugdíj, ~600 Euro (~220 ezer Ft) külföldi nyugdíj jön minden hónapban amíg ki nem purcanok. És ha még kiadok egy 40 milliós lakást, levonva a költségeket, ha kell neki papír akkor 15% SZJA, néha kis felújítás, néha nincs bérlő, abból is marad hosszú távon havi 150 ezer Ft. =Össz majdnem 500 e /hó.

2021. dec. 19. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Autószerelőnek tanulok én is. A helyedbe ausztriába vagy németországba keresnék munkát, de azért itthon mondjuk egy Scania vagy Volvo szakszervizbe nem olyan rosszul keresnek. Persze viszont ott ehhez 2 műszakozni kell, meg assistance meg hát nem mindenkinek van gusztusa a kamionokhoz/buszokhoz.

2021. dec. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 év munkaviszony kell Németországban a minimális nyugdíjféleséghez. Volt horvát munkatársam is azért dolgozott még kint, mert odahaza prostituált kevés nyugdíjat kapna csak, aztán ezt egészítette ki ezzel.

Lakással meg ne tervezz hosszútávon. 1-2 év és vége ennek a mizériának, már szüntetni fogják meg a CSOKtól kezdve mindent. Aztán, ha nem olyan jó helyen van a lakás, hogy kiad, akkor kb. semmi bevételed nem lesz belőle és csak pénznyelő lesz.

2021. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A havi bevételemmel eddig se nagyon volt gond, csak amiatt kattantam rá a nyugdíj témára, mert 70 évesen lehet, hogy agyilag teljesen zokni leszek, és hiába lenne bármennyi pénzem, pillanatok alatt semmivé válhat. Ezzel ellentétben a nyugdíj jön akkor is, ha tízig nem tudok már elszámolni. A két lakásommal meg szerencsém volt, mert mindkettőt akkor vettem még amikor az árak a béka segge alatt voltak.
2021. dec. 20. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!