Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik dolgoztak itthon valamely...

Akik dolgoztak itthon valamelyik kereskedelmi áruházban és elmentek külföldre dolgozni, ugyanúgy eladónak egy hasonló áruházba, ugyanúgy hajtják a dolgozókat kevés létszámmal egy műszakban, mint itthon minket?

Figyelt kérdés
Nyílván ez szubjektív, hogy ki hogyan éli meg, csak a feleségem itthon kereskedelemben dolgozik és kiköltözünk Németországba és nem akar a kereskedelemben dolgozni, mert finoman fogalmazva kiégett. Én próbálom neki mondani, hogy lehet hogy kint teljesen más, hallani sem akar róla. Nem bíztatást kérek, csak ha valakinek van tapasztalata és megossza velünk, azt nagyon megköszönjük.

2023. júl. 5. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a kereskedelmi munka, milyen áruház, mit jelent, hogy hajtják?
2023. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenutt egyforma, de a kereskedelem nem eppen láblogatós meló.

En pl gyárban dolgozom, de egyaltalan nincs gyár feelingje, cserébe vannak mas cégek ahova max akkor mennék ha mar 3 napja nem ettem volna.

2023. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Meg annyit, hogy udvariasnak es kedvesnek is kell lenni.
2023. júl. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pl Londoni Lidl - k be meg a többi Grocery Store -ba elég lazák az indiai meg a pakisztáni árufeltöltők
2023. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

miért nem írod azt, hogy tescós, lidl, spár árufeltöltő?


esetleg kasszázás meg húzogatni a terméket a vonalkódolvasón?


mert én ezt rohadtul nem hívom kereskedelemnek, már ne is haragudj,


#1 voltam, azért kértem a pontosítást,


itt emberek fogalmakat kevernek

2023. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1-es és 5-ős. A lényegen nem változtat, hogy te mit hívsz kereskedelemnek. Pontosan felsoroltad azt, amire gondoltam a kérdés feltevése közben és ahogy értelmezem a válaszodat, nem tőled vártam választ, aki gondol valamiről valamit, hanem olyanoktól, akik tapasztalták egyben az itthoni és a Németországi áruházakban a munkakörülményeket és van viszonyítási alapuk. A kereskedelem meg egy nagyon tág fogalom, valamikor csak szakképzettek végezhették ezt a munkát, a feleségem még ebben az időszakban kezdte ezt az egészet és igen, kereskedelmi iskolában tanulta az élelmiszer eladó+pénztáros szakképesítést. Így szerintem te kevered a fogalmakat.
2023. júl. 6. 20:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért egy áruátadó pultost szerintem ne hívjunk kereskedőnek...


Nem is tudtam, hogy aki a mekibe forgatja a burgert meg kasszázik az kereskedő...


Remélem azért érzed te is a fogalmi zavart.


De hogy a kérdésre válaszoljak, miután tisztáztuk, mire gondolsz...

Egy egyszerű betanított munkás szintjén lévő munkakört, ahová az első jött ment alkalmas, miután megérti a kenyér, szalámi, zsemle szavakat, nem igazán becsülnek sehol sajnos.


Ha tényleg érti a dolgát, menjen el igazi kereskedelembe, ahol komplexebb feladatok vannak, mint sajtot húzogatni a vonalkódolvasón és forgatni a burgert (az összes beugrós 18 évet betöltött kisegyetemista például, érdemi végzettség, bármi hozzáértés nélkül) meg tudja oldani ezeket a feladatokat.


Sajnos ezeket sehol nem fogják megbecsülni.

2023. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudtam én hogy kevered a dolgokat. A meki nem kereskedelem, hanem vendéglátás. És hidd el, én vagyok a legszomorúbb, hogy iskolázatlan emberek nyúlhatnak élelmiszerekhez. Annak idején ezek külön szakmák voltak. Mondjuk a gyorsétterem nem, de függetlenűl ettől le van züllesztve a kereskedelem is és a vendéglátás is. Ebben igazat adok. A feleségemnek végzettsége a bolti eladó és valamikor boltvezető is volt a gyerekek születése előtt, de tény, hogy némelyik eladó olyan, hogy ő nem vállalná a vesződést velük. Inkább beül a kasszába, vagy a pékségbe dolgozik. Olyan boltvezetők vannak ma már, hogy 8 általánosuk van. Nem véletlen megyünk ebből az országból. Én tudom már hogy mit fogok dolgozni, de neki még nem, de ha kint is olyan a kereskedelem, mint itthon, akkor inkább azt meg sem próbálja. Megköszönném, ha valaki tapasztalatból tudna beszélni ezekről, nemcsak lesajnálva ezt a szektort, itthon is és kint is
2023. júl. 7. 19:39
 9/13 anonim ***** válasza:
lehet, de az ilyen gyorséttermi kasszázás, tescos kasszázás, árufeltöltés stb. én egy kalap alá vettem, hasonló jellegű betanított munka szerintem
2023. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

viszont


egy bútoráruházban, használt autó kereskedésben teljesen más lehet a légkör

2023. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!