Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik németországban,vagy...

Akik németországban,vagy ausztriában laktok. nem zavar titeket hogy csak lakást béreltek?

Figyelt kérdés
nem vágytok saját lakásra? zavar hogy olyan helyen alszot ami gyakorlatilag még se a tiétek?

dec. 27. 23:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Ehhez nem kell külföldön lenni...
dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
persze tudom.. de mivel ebben a cipőben vagyok azért kérdezem
dec. 27. 23:43
 3/29 anonim ***** válasza:
31%

Számít hogy én mit érzek, gondolok?

Ha én nemet mondok neked jobb lesz?

dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Akit zavar, nem csinálja.. Nyilván azért teszik ezt, mert így nekik ez megfelelő. Mondanám, hogy a szükség, igen ám, de ahhoz nem kell külföldre menni, aki szükségből nem saját lakásban él, az általában itt van hazánkban. Nem is akar, és nem is tudna elmenni külföldre..
dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem a fenti 2 orszag, és zavar adott szinten.

De otthon inkabb eladtam a saját házam, hogy itt jobb körülmények közt tudjunk élni.

dec. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

Engem nem zavar, a szerződés aláírása óta nem is láttam a tulajt, szóval nem járkál ide ellenőrizni meg satöbbizni. Ez volt 3 éve.

Abból praktikus, hogy ha máshová kell mondjuk munka miatt költöznöm,akkor csak simán felmondom a bérletet és nem kell azon spekulálnom, hogyan adjam el gyorsan. A legtöbb ismerősöm(osztrákok) is csak lakást vagy házat bérel, szerintem ez itt bevett szokás.

dec. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem mindenkinek az az életcélja, hogy mire nyugdíjas lesz elmondhassa, hogy azok a falak, amik közt él, az övé.

A birtoklás ilyen szinten illúzió, aki munkából él, az ilyen dolgokat nem birtokol.

dec. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Több évtizede élek külföldön. Akár 2-3 házat is vehetnék, ha akarnék. De nem akarok. A mostani lakásban 16 éve lakok. A tulajjal akkor találkozok, ha én hívom, hogy valami probléma van. Pl. csöpög a csap vagy beázott a plafon. Ilyenkor ö orvosolja a problémát. Nekem semmi dolgom vele. A bútoraim és az összes berendezési tárgy az enyém. Úgy rendeztem be a lakást, ahogy akartam. Olyan ágyat vettem, olyan függönyt raktam, olyan redönyt raktam, amilyet akartam. Még a légkondit is oda raktam, ahova akartam. Tulajdonképpen csak a falakat nem én építettem.

Itt kicsit (nagyon) máshogy müködik a lakásbérlés, mint otthon. És nem mellesleg teljesen természetes. Állandóra be vagyunk jelentkezve, a mérök a nevünkön vannak. Minden rezsit mi fizetünk, a lakbért havonta utaljuk. Továbbá szerzödésbe van foglalva, hogy mennyit és mikor emelhet lakbért. Szóval, nem. Nem zavar, hogy bérlakásban lakom. Söt!

dec. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Én saját lakásban élek Pest külső kerületében és semmivel nem vagyok ettől boldogabb mint korábban albérletben. Anyagilag jobban kijövök de ennyi.
dec. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
9. Miert? Eddig belvarosban laktal alberletben es most rossz a kulvarosban lakni?
dec. 28. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!