Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezért feljelenthetnek?

Ezért feljelenthetnek?

Figyelt kérdés

Közel lakunk egy játszótérhez. A játszótéren sajnos bandázni szoktak jóval idősebb gyerekek is, akik rég kinőtték azt. Ezeknek szokása, hogy ezt-azt dobálnak be az udvarokba. Nekem a kutya kint szokott lenni és volt hogy megdobták. Én azt találtam ki, hogy legközelebb elkapom az egyik gyereket, megrángatom kicsit és mondom neki hogy még egy ilyen és apád anyád meglesz verve. Ezért feltudnak jelenteni? A napokban fogok kamerát is felrakni, szóval bizonyítékom is lesz hogy nem a semmiért lett megrázva a kölyök.

Vagy legalább a kedves szülő kijöjjön beszélni, vagy ha nagyon pattog akkor tényleg kapni egyet. Bízom a képességeimben ilyen téren. Ez már nem állapot, hogy a saját telkemen nem lehet biztonságban a kutyám az udvarban. Vagy azon gondolkozom hogy a kutyát rájuk engedem hogy kicsit rágjon rajtuk, mert nem egy kis darab kutya.



dec. 29. 13:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen megértelek, de sajnos ha megrángatod, még te jössz ki rosszul a helyzetből valószínűleg. Egyébként a saját udvarodat nyugodtan felveheted, de szerintem az is segít, ha csak kiteszel egy táblát, hogy "kamerával őrzött terület" és felhívod rá a figyelmét a hülyegyerekeknek.
dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%

És ha bandáznak, akkor mi van?


A szemet meg gyűjts össze, és öntsd a nyakukba, ha annyira kemény vagy.

dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nem fegyvertelenül mennék ki eléjük biztosan. Faji háborút akarnak meg jöhetnek. Tudok olyan embereket hozni, akik rájuk gyútják az egész cigánytelepet. Csak nem akarok eddig menni.

Attól félek, hogy párszor kihívom a rendőröket a dobálás miatt, aztán utánna nem fognak többet jönni, ha tényleg élethalál kérdése akkor sem, mert hát szerintük túlreagálom.

dec. 29. 14:34
 14/23 anonim ***** válasza:
94%
Én szimplán rájuk hívnám a rendőrséget, de úgy hogy nem szólsz előtte, nehogy elmeneküljenek, amíg oda érnek. Állatkínzás amit csinálnak, ráadásul ha olyat dobnak be, a kutya pedig megeszi, beteg is lehet tőle. Nem valószínű, hogy komplett rendőrségi ügy lesz belőle, de talán elbeszélgetnek a rendőrök a nyomoroncokkal, jobb esetben a szüleikkel is, és annak talán lesz hatása. Ha nincs jobb megoldás,bevinném a kutyát vagy a házba vagy más nem a garázsba, mert a vége az lesz hogy szándékosan bántják (nagyon szeretnék tévedni, de kevés esélyt látok rá). Nálunk olyan nyomorék volt, aki a kerítés előtt ugrált, mint a bazári majom, és azon röhögött, hogy ugatja a kutya. Anyám egyszer ingerült állapotban közölte,hogy nem kéne, mert ráengedi a kutyát. Azóta nem csinálja. De ez nem cigány gyerek volt, szóval lehet azért értett a szóból.
dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván fel tudnak jelenteni èrte, de c gyerekek.. Valószínűbb hogy elmondják otthon mi volt ès úgy megvernek hogy beszarsz. A kutyádat meg megölik.


A gyámügynèl kell jelentgetni őket többször. A kisebb fèrgeket majd elveszik a családtól.

dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

12-es. A bandázással nincs semmi gond, mások megkárosításával van gond.

Tudod bandáztunk mi is fiatalként, ami nem rég volt mert még most is a huszas éveim felében sem vagyok, de tudtunk a határokon belül maradni.

dec. 29. 14:37
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk én úgy feljelentenélek, ha a (nemlétező) gyerekem azzal várna, hogy xyz idegbeteg hlye megrángatta, mint a huzat.


Ismétlem: nincs gyerekem, ÉS szeretem az állatokat, és igen, idióták, akik bedobálnak ezt azt, de nincs jogod testi erőszakot alkalmazni.

dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

Mennyire célzol jól? Ha pofándobod a főkolompost vízzel töltött lufival, azért nem állítanak elő, de az 5 fokban kellemetlen lesz neki. Hátha megtanulja, hogy vissza is dobálnak ám néha.

Azt, hogy engedd ki a kutyát, csak a kutya testi épségének védelmében nem ajánlom. Pedig tapasztalatból tudom, hogy kb. lószart se csinálnak a szabadon kóricáló kutyával, akkor se, ha megmar egy embert, és akkor se, ha komplett utcákat tart rettegésben.

dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%
#12 Mikor én bandáztam a barátaimmal gyerekként, bicikliztünk, hintáztunk és homokvárat építettünk a játszótéren, chips evés közben pankrációt néztünk,bementünk a suli udvarára kosarazni, vagy a közösségi házba csocsózni meg beszélgetni. Valahogy sose jutott eszünkbe, hogy valaki udvarába szemeteljünk. Mondjuk minket tisztességes emberek neveltek. Ezek nem bandáznak, hanem garázdálkodnak, és selejtes az egész társaság úgy, ahogy van.
dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

20-as.

Célozni tudok, de ha már dobálnék akkor biztos nem vízzel tölteném meg, hanem valami kicsit gusztustalanabbal. Ez az ötlet tetszik. Ezt megfogom próbálni mindenképpen, csak jöjjenek ide megint.


21-es.

Ezek a majmokkal vannak egy szinten agyilag.

dec. 29. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!