Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg jobb az élet Magyarors...

Tényleg jobb az élet Magyarországon mint Ausztriában?

Figyelt kérdés
Végig olvastam itt sok kérdést a válaszokat alatta, hogy milyen az élet Ausztriában, milyen ott dolgozni és manapság már tényleg nincs akkora különbség igaz? Nem érdemes már kimenni, mivel egy jobb helyen Magyarországon is meglehet keresni az 500-600 ezret, ami ott a minimálbér. Pedig az volt a tervem, hogy tanulom a nyelvet és kimegyek, de így már elment minden kedvem, legalább felnyílt a szemem mert ott sincs kolbászból a kerítés.

jan. 5. 12:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%

Lázár! Te vagy az? Akkor meg miért akarod utolérni mégis?!?!


Bearanyoztad a napomat! Jó hétvégét!

jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

A múltkor nem engedtek át minket a céges busszal, mert a határon kint volt a súlykorlátozó tábla. Az osztrák rendőr védte a magyar utat...

[link] ,16.622355,3a,75y,44.28h,87.21t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfXKhHTqhCIbv4X4JjJJarg!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Tényleg jobb.
jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

"Tényleg jobb az élet Magyarországon mint Ausztriában?"


Tudok mondani 10-15 olyan családot, akiknek nagyon durván bejött az utóbbi 10-14 év. De ilyen tíz- és százmilliárdos nagyságrendben.

Aztán vannak a közepes halak, néhány ezer család, akiknek tényleg jobb itt az élet, mint Ausztriában, a középvállalkozói réteg, NER-es bekötéssel, százmilliós-pár milliárdos profitokkal.

Végül ott vannak az alján a kishalak, akiknek csurran-cseppen egy "kicsi", egy kis föld, egy kis trafik, egy kis adójóváírás, egy-egy kisebb pár milliós pályázat, ez meg az... Még lehet, hogy ők is jobban élnek, mint korábban.

Ez a 3 fenti kategória ma Mo-on olyan 1-1,5 milliós réteget alkot az országban.

A többi meg szopóágra került. Ki lehet számolni, hogy akkor hányan vannak. Szóval, ja. Másfél milliónak lehet, hogy tényleg jobb, mint Ausztriában. A maradék 8 millió kárára.

jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hol jobb, az mindenkinek más. Elönye és háránya is lehet a külfóldre költözésnek, de ez mindenkinél egyéni. A 18-30 év közötti fiatal ismerőseimnek javasolnám, hogy pár évet éljenek külföldön, feltéve, ha van bennük lendület, kalandvágy, érdeklődés, kíváncsiság. Nem csak a pénz miatt. Más szemlélet, más kultúra. Nem árthat. Az idegen nyelvet is gyakorolhatják. Egyszerű, kézenfekvő megoldás Ausztria.

Töltsék hasznosan az időt, egyetemre járjanak, dolgozzanak, kiránduljanak, ahogy itthon is tennék, csak egy más közegben. Hogy 2-3 evet vagy többet, azt mindenki maga érzi. Később hazajöhet, ha akar. Könnyebb fiatalon ezt meglépni, mint 50 évesen bánni, hogy nem kalandozott kicsit fiatal korában. (Persze később is ki lehet költözni, csak talán nehezebb.)

jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

“ friss diplomásként ( gazdálkodás és menedzsment) nettó 470 ezret keresek. Ezért nem hiszem én se, hogy megérné kint takarítani 600 ezerért”

Itt le is irtad a lenyeget. Ausztriaban a takarito jobban keres mint Te diplomaskent. Szerintem ha egyszer ketszer meg emeszted ezt a mondatot, tobb ilyen kerdest nem irsz ki.

jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
😂😂😂
jan. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországon sokkal jobb. A bécsiek is Sopronba és Mosonmagyaróvárra járnak át dolgozni.
jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#18 Igen, ez egyébként tényleg igaz, nagyon sok osztrák jár át fogorvostól kezdve mindenhova mert itt jobb a szolgáltatás színvonala mint náluk. Multikhoz is magasabb pozikba sok osztrák van jelen.


#16 Igen, kezdőként ! Csak, hogy en pár év múlva 700-800 ezer nettót is megfogok keresni a takarító meg ugyanazt a wct fogja pucolni mindennap kb. ugyanannyi pénzért, ez a különbség ;). Én pedig home office-tól kezdve sok sok kényelmi szolgáltatást vehetek igénybe, továbbá a melóm is elég változatos!



Már ott tartunk, hogy nem éri meg azért nyelvet tanulni, hogy kimenjünk, mivel gazdaságilag nem kell sok hozzá, hogy utolérjük az osztrákokat, és nem, nem vagyok fideszes mielőtt azt állítanátok!!!

jan. 6. 13:36
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Annak jobb, aki nem küzd honvággyal. Én laktam már külföldön, persze sokat is kerestem, de nem voltam ott boldog. Pedig beszélem a nyelvet, barátkoztam a kollégákkal, csináltam programokat, de nagyon hiányoztak a magyar barátok, rokonok, légkör, úgyhogy én visszaköltöztem. Nekem személy szerint sokkal jobb Magyarországon, még úgy is, hogy kevesebbet keresek. Persze gazdaságilag meg mindehogy fejlettebb és szebb Ausztria, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki boldogabb is ott.
jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!