Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában, Németországban...

Ausztriában, Németországban egy nyilvános wc takarító vagy egy utcaseprő jobb életminőségen él mint az aki ezt Magyarországon minimálbérért csinálja?

Figyelt kérdés
2023. febr. 22. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Igen.
2023. febr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Minimálbér 1300 euró körül van.

Garzon nagyváros mellett 30-40 m2 rezsivel együtt 6-700 euró, kaja 150-200. Aztán a maradék durván 300 euróddal azt csinálsz amit akarsz, ami kb 100 ezer forint.

Magyarországon mennyi a minimálbér, 135 ezer? Nagyváros mellett 100 alatt nem nagyon kapsz albérletet. És akkor még gázt nem fizettél, nem ettél.

2023. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Akinek egy kicsit több esze van, az nem takarító szinten gondolkozik. Tanul egy kis németet, aztán jobb munka után néz. Én szakképzetlenként dolgozok szociális téren, de egy hónap alatt 1600 eurót félrerakok (ez ugye több mint 600 e ft.) Csak kis némettudás kell. Otthon is el lehet sajátítani.
2023. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Ez a szociális meló konkrétan milyen munka?

Mert én pl képtelen lennék idősekkel dolgozni, pláne pl fürdetni, tisztába tenni őket.

2023. febr. 22. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az amit írtál. A pénzért sok mindent megtesz az ember. Inkább pelenkázok napi kétszer, egy személyt, mint WC-t pucoljak egész nap. De ebben az évben szerencsés vagyok, mert még pelenkáznom se kell. üdv.
2023. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na én erre képtelen lennék. Nekem nem tudnának annyit fizetni hogy bárkit fürdessek, pelenkázzak.


Tisztellek érte hogy te erre képes vagy és örülök hogy megfizetnek érte

2023. febr. 22. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!