Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek melyik az élhetőbb...

Szerintetek melyik az élhetőbb város? Nagyvárad vagy Debrecen?.

Figyelt kérdés

Románul tudok, kisvárosból származom.Szeretnék menni valamelyik irányba. Melyik a jobb, fejletteb, élhetőbb város?.

Szerintem Nagyvárad szebb de nyílván nem csak ez számít...



jan. 8. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Én teljesen beleszerettem Nagyváradba, mikor ott jártam pár hónapja. Debrecenben 2013-ban voltam, akkor nagyon nem tetszett, azóta persze rengeteget fejlődhetett.


Nyugat-Romániában az utak is nagyon jó állapotban voltak.


Lehet, hogy Románia egy fokkal csóróbb (azt azért látni kell, hogy a Kárpátokon túli rész iszonyatosan lehúzza Erdélyt) jelenleg, de abból kiindulva, hogy milyen mélységekből indultak, és most hol tartanak, + a vezetés is nagyon EU párti, tehát minden lehetséges támogatást meg fognak kapni, én azt mondanám, hogy Romániában hosszútávon sokkal nagyobb potenciál van.


Megkérdezhetem, hogy honnan költöznél?

jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy kisváros Romániában, Margitta a város neve, 55km Váradtól és kb 65 Debrecentől.
jan. 8. 23:25
 3/9 anonim válasza:
80%
Sok évvel ezelőtt voltam Nagyváradon, akkor olyan volt mint egy g3ttó, tele rosszarcú emberrel. Most nemrég ősszel voltam ismét egy baráti kiránduláson és el voltam ájulva: családok sétálgatnak, a belváros tele virágládákkal, mindenhol tisztaság, nagyon rendezett. Korábban sok időt töltöttem arrafele a határ mentén és nem voltam meggyőződve, hogy olyan jó életük lenne (pl. csúnyán néznek aki magyarul beszél stb.). Na most aki ottmaradt jó ismerőseim, ők jártak jól mert a térség elkezdett rohamosan fejlődni és most összehasonlítva a Nagyszalontáról indult haverjaim életszínvonalát az enyémmel, igencsak szégyellem magam.
jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Én margittába születtem, 10 éves koromig éltem ott aztán átköltöztünk debrecenbe.

Igaz én nem éltem váradon de mikor oda mentünk mindig imádtam ott lenni.

Debrecemben is 10 évet éltem, már elköltöztünk onnan egy ideje de ott is nagyon szerettem élni főleg hogy a mindennek a közepén éltünk és minden a seggünkben volt az iskolák is nagyon jók.

Debrecemben nagyon aranyosak az emberek. Nem tudom váradon milyenek de ha ugy nézzük hogy alapból romániában milyek szerintem ott sincs baj mert ők is kedvesek, kicsir nyitottabbak is mint a magyarok:)

jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Magyarként nem laknék Nagyváradon, semmi kedvem mindenütt a román trikolort nézni, még a padokat is képesek arra festeni. Arról se legyen kétséged, hogy egyébként a románok utálják a magyarokat és mindet kiűznék onnan, (a németek sem véletlenül költöztek el onnan nagyjából mind) és ezt még azok is így gondolják akik egyébként rendesen bánnak a magyarokkal. Meg eleve az a helyzet, hogy egy magyar várost és országrészt elfoglaltak és leuraltak nekem eléggé visszatetsző jelenség velük kapcsolatban. Tehát én nem tudnék ott élni ilyen társadalmi környezetben. Arról sem érdemes megfeledkezni, hogy a románok a magyarnál elmaradottabb, kultúrálatlanabb nép volt mindig is, és ez azért a mai napig is észrevehető. Viszont ha te eleve Romániában születtél és élsz akkor valószínűleg neked ezzekel kapcsolatban már nincsenek fenntartásaid, vagy fel se tűnik. Szerintem Nagyvárad szebb és jobb adottságokkal rendelkező város mint Debrecen, és hosszú távon ez a fejlődésében is meg fog mutatkozni. Mint ország Románia is jobban fejlődik már mint Magyarország de ez inkább a jelenlegi Fidesz kormány rabló rémuralma miatt van és nem egészében a románok érdeme. Szóval mindent egybevetve lehet Nagyváraddal jobban jársz, de ott csak másodrendű polgár lehetsz.
jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Debrecen már egyáltalán nem élhető város, a fidesz maffia teljesen szétqrta ezt is, ahogy az egész országot. A közlekedés egy egybefüggő dugó és káosz halmaz, és ezt nem hogy orvosolnák de tovább rontják a helyzetet évről évre a mégtöbb lámpás csomóponttal, egyirányúsításokkal. A lényeg, hogy minél több pénzt tudjanak elmutyizni ezekből a "fejlesztésekből" is. A tömegközlekedés értelmezhetetlen fogalom a városban, másfél villamosvonal, lépésben cammogó buszok mindez rekord drága díjazásért. Bringával mindenhova hamarabb el lehet jutni, csak életveszélyes a debilek által tervezett és tolvajok által kivitelezett biciklúthálozat miatt.


A forgalmi dugókat leszámítva viszont totál lehalt az egész város, a plázákon, áruházakon kívül lényegében nincs élet, mert az egész városban nincs semmi, amiért érdemes lenne bárhova is menni, ezért mindenki csak ezeket járja még ha nem is vásárolnak. A fideszmaffia már odáig sülyedt, hogy már szilveszterkor se volt semmi program a belvárosban se. Az egész város csak arra jó nekik, hogy itt olyan beruházásokat hajtsanak végre amiből maximálisan lehet lopni. Ami az emberek érdeke lenne arra meg tesznek magasról. Meg lehet nézni milyen a buszpályaudvar, vagy a vasútállomás.


A városvezetés se itt éli életét hanem valami sokkal jobb helyen ide csak lopni járnak, lásd Kósát, vagy a mindig napbarnított Papp polgármestert. A fideszmaffia fejlesztései kimerültek annyiban, hogy lesz egy rakás maximálisan környezetszennyező gyár a termőföldek helyén ahol éhbérért lehet majd rabszolgamunkát végezni a filippínó sorstársak között több műszakban. A város lakosságát meg szépen leváltják a kínaiak, mert még egy gyár sincs kész de már annyian vannak, hogy csak őket látni mindenhol.


Maga a város is egy halmozottan hátrányos helyzetű térség "fővárosa" olyan is. Nemcsak a környezet sivár pusztaság, de az emberek is maximálisan tajtékp@rasztok akik a környékről költöznek be az elmenekülő debeceniek helyére. Totál pusztulat az egész és csak egyre rosszabb lesz.


Az egyetem is csak egy nagy fideszmaffia biznisz, nem arról szól már rég, hogy a magyar fiatalok megfelelő képzésben részesüljenek, hanem arról, hogyan lehetne minél több harmadik világbeli diákot idehozni, hogy aztán azokat a helyi NER jól lehúzhassa. A lakásárak emiatt és a kínaiak miatt már elérik a Budapesti árszínvonalat miközben fizetések terén a töredékét se lehet helyben keresni. A mutyizó poltikusokon, azok baráti körein és a szintén velük jó kapcsolatot ápoló adócsaló bűnöző vállalkozókón kívül másnak itt nem terem babér, aki teheti menekül is innen.


Nagyvárad egy szép magyar város volt, gyönyörű környezetben. Hegyek, folyó, minden van, az építészete is ezerszer szebb és városiasabb volt mint Debrecené. Mára ebből sok elveszett, a románok telibeépítették órmótlan, gusztustalan ortodox templomokkal, meg beton gettó bérházakkal. Meg lehet nézni mi az ami még akkor épült amikor magyar város volt Nagyvárad és mi az ami most, a románok nagyjából annyit tettek hozzá a városhoz ami csak undort tud kelteni az emberben.


A lakosság nem csak a városban de a környező falvakban is elrománosodott. A románok pedig mindig is a magyar nép ellenségei voltak és ez nem fog megváltozni soha, ha rajtuk múlik Debrecent is elfoglalták volna. Viszont mivel náluk nem egy tolvaj maffia, agymosó, zombinevelő kormányzat uralja 14 éve az országot ezért sokkal jobban fejlődtek ezalatt az idő alatt és lassan de biztosan lehagyják Magyarországot, és mivel arra esély sincs, hogy a fideszt leváltsuk ezért ez a hátrányunk a jövőben csak nőni fog.

jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Debreceni vagyok és kb havonta járok Nagyváradra. A belvárosa szép meg legalább van egy kisebb magaslata a városnak, nem úgy mint Debrecennek, illetve egy folyó.A megélhetés szempontjából Debrecen ( elvileg) sokkal jobb, kb másfélszer annyi egy átlag fizetés itt. Nagyvárad Caucescu öröksége, a panelek elképesztően rondák és ronjták a képet.

Debrecen habár fejlődik, nyilván a fidesz miatt folyamatosan rosszabb lesz az életszínvonal. Nagyvárad pedig szimplán tele van románokkal, akik rombolnak és ölnek le mindent amit tudnak. Ne legyen kétséged, a románok utálják a magyarokat. Egy átlag ember Debrecenben jó megjelenésű, kedves ( általában), Nagyvárad pedig tele van román-cig hajléktalanokkal, ízléstelen emberekkel, de mindegy, ez a tapasztalatom.

jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Oradea! S fejlődik is szépen...
jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8#Te szőrőstalpú, papucsos román!
jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!