Kezdőoldal » Utazás » Európa » A tavaszi szünetben a párommal...

Omnagigant kérdése:

A tavaszi szünetben a párommal (45 éves férfi, nő) elmennénk Erdélybe. Kolozsvár, Temesvár, Arad,vagy Nagyváradra gondoltunk. Két napos kirándulásra melyik város érdemes először megnézni? Érdeklődési körünk a szokásos, múzeumok, várak, stb

Figyelt kérdés

2023. márc. 28. 05:31
A kérdező szavazást indított:
Arad
Kolozsvár
Nagyvárad
Temesvár
17 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Tanárok vagytok?
2023. márc. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A párom igen.
2023. márc. 28. 06:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Honnan indulnátok? Bár határhoz közel eső városok ezek a Partiumban, távolabbi helyről indulva akár fél nap is lehet az utazás.

Budapestet véve bő 3 óra, Szombathely megállás nélkül is több, mint öt óra.

Hogy melyik város lehet érdekesebb, azt nem tudom. Humán beállítottságú tanárember mindegyikben találhat izgalmasat.

Én a magam kis eszével Aradot tenném az utolsó helyre. Nekem ott legjobban a tőle néhány kilométerre lévő monostor volt csak érdekes.

Kolozsvárra szavaznék leginkább. Indokolni nem tudom.

2023. márc. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Salgótarjánból indulnánk, 400 km körüli az út. Kolozsvár és Temesvár között vacilálunk...
2023. márc. 28. 08:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kolozsvár vagy Nagyvárad. Váradon több magyar szót hallhattok.
2023. márc. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha Nagyváradon jártok, ajánlom Nagyszalontával kiegészíteni, egy fél napot megér mert nagyon bájos és a csonkatorony meg az Arany János emlékház* kifejezetten emlékezetes.


*az eredeti szülőház porig égett, nem lehetett helyreállítani. A helyén épített ház tájházként működő emlékház.

2023. márc. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak két nap, akkor Nagyvárad. Közel is van, nem kell sokat utazni.

Ha szép dolgokat akartok látni, és rá tudtok szánni egy-két hetet, akkor Brassó és környéke.

2023. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
100%
Nagyvárad.
2023. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Én csak Nagyszebenben jártam, ami egy szász város eredetileg, nekem tetszett a belváros. Brassó is érdekes lehet.
2023. márc. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Kíváncsi vagyok kérdező, hol jártatok végül és hogy tetszett? :)
2023. ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!