Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ukrajnában miért engedett az...

Ukrajnában miért engedett az arcszőrzet viselése a katonáknál?

Figyelt kérdés

Láttom képeken sok helyen a szőrös arcú katonákat, nekem ez nagyon durva. Én vidéken élek kis faluban, 1500 lelkesben. Itt ha az ember kb 1 hetes arcszőrzetet meghagy, már kibeszélik az embert, én még a szüleimmel lakok, szüleim megmondták egy kis szőröm sem lehet az arcomon, mert itt brutalisan leköpik érte az embert.

Anya már sírt, ha egy 4 napos arcszőröm volt, mert mit szól a falu.


jan. 11. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. A hadseregben szigorú szabályok vannak. Ha az engedi, hogy legyen arcszőrzeted, akkor lehet.


A falusi viszonyok (pontosabban nálad a családiak) ettől keményebbek. Én falun lakom, sose köptek még le két hetes borostáért sem. Ráadásul a falu sem szólt sose semmiért, amit csináltam. Ha szólt, akkor az sima tudatlanság volt, a velem való kapcsolatot nem befolyásolta. Anyám nem sírt, ha nem borotválkoztam.

jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég elmaradott faluban laktok. Gondolom a lakosság 90%-a tősgyökeres helyi őskövület.


Elmondom, Magyarországon is "tilos" a borosta a katonai szervezeteknél (rendőrség, honvédség, de még tűzoltóságnál is). Mégis vannak borostás szakállas emberek az állományban, hogyan lehet ez? A válasz: "növesztem". Ennyi.


Nálunk alapkiképzésen az alezredes végigtapogatta az arcokat, és akinek nem volt babapopsi simaságú, azt futólépésben, stopperral zavarta borotválkozni. Aki viszont azt felelte "jelentem, növesztem", annak megmondta, hogy 1 hét múlva szakállal akarja látni, különben ilyen-olyan szankció kerül kiszabásra.


Nem vagyok öreg pedig, 2015-2020-as évekről mesélek.

jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

- Manapság még az USA-ban is lehet.

- Sokan vallási alapon szakállasak.

- Háború van. Ilyenkor nem ez a legnagyobb baj.

jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Na és ha nem hivatalos állami katonák hanem csak önkéntesek vagy zsoldosok?

Akkor úgy néznek ki ahogy akarnak.

jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a falu elmaradott, hanem a kérdező környezete. A mi falunk nem ilyen. Mindenki nagy ívben tesz a másik arcszőrzetére, cserébe én sem csesztetem őket azzal, hogy alkoholisták:)
jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Már szinte mindenhol megengedett, illetve a faludban sem hiszem, hogy kinéznének, ha ápolt szakállad van.

A szlávok pedig kifejezetten szeretik a szakállt.

jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem Te vagy a legélesebb kés a fiókban, ugye?
jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Shaddark ***** válasza:
60%

Ukrajnában háború van.

A legkisebb gondjuk az, hogy szőrösek-e a katonák, akik az életükkel védik a hazájukat a gyermek gyilkos, erőszakolós agresszortól.

Békében lehet hogy náluk se szőrösek...

jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
egyrészt mondtuk már hogy kezeltesd a paranoiádat, másrészt tényleg furcsa, az ember azt hinné, legalább annyira vigyáznak a saját embereikre, hogy előírás, hogy szükség esetén rájuk menjen a gázálarc... bár az a nemzet, aki gyerekeket transzportál vissza a háborúba, csak hogy legyen miről szomorú képeket közölni a világsajtóban, biztos tud más meglepő húzásokkal is szolgálni.
jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

1. A faludban élők véglények.

2. Sajnyos anyud is véglény.

3. A szkaáll szexi.

4. Ukrajnában a harocló fegyveresek többsége nem katona, hanem besorozott civil.

jan. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!