Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tippetek szerint lesz a...

Tippetek szerint lesz a Holdon lakott település 50 éven belül?

Figyelt kérdés

jan. 13. 22:33
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Még csak akkor kezdik el építeni.
Akkor is csak távlati terv lesz.
Addigra lemondanak erről az álmukról.
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
500 év múlva esetleg, 50 éven belül biztos nem.
jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem. Micélból lenne az? Nyersanyag kitermelés miatt szerintem esélytelen. Esetleg egy többé kevésbé folyamatosan lakott kutatólaboratórium komplexumot nem tekintenék településnek
jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
A marson szerintem igen, a Holdon nem.
jan. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:
90%

Ha település alatt azt értjük, hogy emberek életvitel szerint élnek ott, akkor nem.


Ha település alatt azt értjük, hogy vannak ott emberek (kb. hasonlóan, mint a Nemzetközi Űrállomáson), mondjuk kutatók, akik ott dolgoznak x hetet/hónapot, majd hazajönnek, akkor TALÁN, de ez is kicsit meredek, optimista becslés.


A tartós, életvitelszerű ottléthez valami komoly indok kell. Lehet ez pl. bányászat, esetleg turizmus (utóbbi esetben az ellátószemélyzet tartózkodhat ott huzamosabb ideig). Ettől viszont messze vagyunk, nagyon sok akadályt kell leküzdeni.

jan. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Az az 50 év túl ambiciózus kitűzés szerintem is.

Életvitelszerűen kizárt, ahhoz túlzottan sok, még el nem kezdett előkészületnek kellene már folyamatban lennie. Ezalatt pedig nem (csak) olyanokra gondolok, amik megbízhatóan működtek laboratóriumi körülmények közt (ami azért kevés), hanem amik már a Holdon is jelen lennének, minimum kezdeti stádiumban.


Kutatóállomás, -bázis felépítése, üzemeltetése sem hinném, hogy sikerülhetne ennyi idő alatt, amin lenne állandó ember jelenlét, de az is csak fejenként rövidebb időszakokra értendő.

Az még akár bele is férhet, bár elég passzentosan, hogy olyan létesítményt építenek fel ott, kezdenek kialakítani, ami tesztelés alá kerül, de még nem érhető el akárki számára.


Nagyon nagy felelősség egy ilyen.. projekt (?) minden egyes mozzanata, elsietni, félvállról venni sem szabad, mert könnyen be lehet gyűjteni egy végzetes hibát.

jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!