Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kutyatartók miért várják el...

Hokedli pörkölttel kérdése:

Kutyatartók miért várják el hogy mindenki elviselje a kutyájuk állandó ugatását meg vonyitását egész évbe minden nap egész nap ha ők pár óra durrogást se birnak elviselni 1 évbe egyszer?

Figyelt kérdés

jan. 22. 23:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Mert a kutyának van értelme, a petárdázásnak és tüzijátéknak pedig nem sok.
jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha egy kutyát megfelelően tartanak, akkor nem ugat meg vonyít egész nap
jan. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Azért ez így elég hamis érvelés...
jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2 csak az a baj hogy ebbe az országba a kutyák kb 90%a nem megfelelöen van tartva azok meg végig örjöngik az egész napokat
jan. 23. 03:20
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Nézd kutyásként én is elgondolkodom azon, hogy BIZONYOS emberek miért nem tartanak inkább muskátlit. Az enyém itt ül csendben, a szomszédé folyamatosan ordít és támadott már meg kutyát, gyereket.



Viszont nem értem, miért a kutyásokra vagytok kihegyezve s tűzijáték kapcsán, amikor az egész természtre káros. Értsd:

- beteg- és megváltozott képességű embereknek is ijesztő tud lenni a fény- és hanghatás

- az összes állatra: kutya, cica, ló, méh, házimadár, vadmadár, őz, nyúl stb., mert olyan, mintha háborús övezetbe csöppentek volna

- az égéstermék szennyezi a levegőt, amit többek között te is beszívsz

- ami lehullik (hamu, műanyag részek) szennyezi a talajt, a vizeket.


Nem egy nap. Nálunk megyeszékhelyen 3 napig tolták. Falusi ismerősök mesélték, hogy náluk több, mint egy hétig.

jan. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Pár óra? Inkább pár nap, 1-2 hét….


Amúgy meg

- normális kutyatartó neveli, lefárasztja a kutyát hogy ne ugasson folyton

- továbbra se csak a kutyákat érinti a probléma, pl a lovakat nehezen tudod bevinni a lakásba.

jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos nem kötik a kutyatartást semmilyen képzettséghez, minimum kellene valamilyen kötelező tanfolyam ehhez.

De amíg egy böllérkedő mangalica vezeti az országot 0 állattörvénnyel, addig maradunk a dél-kabuli szinten kb.

Megnézném a baromarcú szomszédomnak hogy lenne akkor kutyája, detöbbször bejelentettem már a gyökeret a polg. hivatalnál is, egyszerűen nem érdekli őket.

Állatvédők meg már nem bírják kapacitással. Ingyen pláne.

jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Rossz a hasonlatod.

Ha a kutyatartó elvárhatná, hogy te elfogadd, hogy évente egy napig a kutyák szabadon kergethetnek és harapdálhatnak téged, akkor elvárhatnád, hogy őket ne zavarja a durrogtatás...


#7: Nagyon adnám. Csak egy adalék hozzá. Ha az állattartást képesítéshez kötjük, akkor az annál sokkal-sokkal nagyobb felelősséget jelentő gyerekvállalást is, igaz?

jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Nekem egyik sem tetszik. Sem a durtogtatás (te jó ég, hányas IQ-ja lehet annak a szerencsétlennek, akinek az az év csúcspontja, hogy fellő egy tűzijátékot, aztán ááá: tátott szájjal nézi), sem a neveletlen kutyák, de legkevésbé a szemtelen kutyatartók. Mert oké, hogy van olyan, hogy a kutya jelez vagy ugat egyet, ki lehet bírni. De mikor a kutyás két dán dolgot sétáltatni póráz nélkül, és valaki rászól, hogy talán nem kéne, még ő pofázik vissza, mintha a szabályok rá nézve legfeljebb az ajánlás szintjén léteznének. Vagy mikor a kutyája közeledni akár, ő meg engedi rám a pórázzal, szólok, hogy talán ne, akkor ő: ne féljen, nem bánt. Nem érti, hogy tök mindegy, akar e bántani vagy sem, én nem akarok az utyuli mutyuli kutyája közelébe kerülni, sem barátkozni, nem jut el az agyáig, hogy ezt tiszteletben kéne tartani.
jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

5 Viszont nem értem, miért a kutyásokra vagytok kihegyezve s tűzijáték kapcsán


azért mert csak ők hisztiznek állandoan a tüzijáték miatt egyszer nem láttam még olyat hisztizni akinek cicája vagy lova van vagy akármilyen más állata meg beteg- és megváltozott képességű embereket se velük is csak a kutyások jönnek állandoan és pont ők azok akik a legtöbbet zavarnak másokat egész évbe

a levegő meg már amugy is elég szennyezett egy kis tüzijáték már szinte semmitse számit

1nap vagy 3 vagy 1 hét az meg tökmindegy ez még mindig a közelébe sincs annak amennyit a kutyák ugatnak azok az év 365 napján ugatnak vonyitanak üvöltenek visitanak elviselhetetlenül már szinte 1 perc nyugalma nincs tölük az embernek a saját házába


8ez sem ritka jelenség ebbe az országba hogy valakit meg támad 1 vagy több kutya engem is kergetett már meg többször is önsétáltató meg poráznélküli nembánt kutya volt amelyik elis kapott és jol szétharapta a lábamat

jan. 25. 05:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!