Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Leblokkolok a háztartástól,...

Leblokkolok a háztartástól, kiégtem. Hogyan álljak talpra ebből?

Figyelt kérdés

A héten a munka rohanas kapkodas faradtság miatt is felgyűlik a mosogatnivaló, szennyes, cipők összevissza, vagy leszakad egy szekrényajtó, vagy kifutott vmi a gáztűzhelyre, ezek mennek, de így sincs időm hajat mosni sem, hullaként fekszem le aludni hétközben így is(korán kelés is van és későn érek haza)


Es mikor végre hétvége minden hétvégèm a házzal megy el. Egész nap házimunka és kidőlök, leszívja az összes energiám, ha meg kikapcsolódnék akkor a házimunka marad el.


És már gyakorta az van hogy szétnézek és nem birok már nekikezdeni hanem leblokkolok depressziozok, szalad a ház, aztán a depitől nem megyek sehova kikapcsolódas sincs, a ház sem halad.


Úgy érzem nincs is életem. Illetve nem is csak érzem, hanem valóban nincs is.


Végeláthatatlan takarítás mosogatás mosás az egesz.


És megint leblokkoltam.


Hogyan vegyek erőt magamon ötmilliomodjára is mosni mosogatni takaritani mikor már elegem van abbol hogy szélmalomharc soha nincs vége állandoan kupi van meg ez. Ha szép is minden az tart 2 napig. Es minden rommá lesz ismèt.


Nem birok már felállni ebbol soha. Vagy hogyan kéne


Néha már azért nem főzök mert csillog villog a konyha minden tiszta és azt akarom hogy így maradjon.



#kiégés #1 percig tartó rend #állandó mosogatas #állandó kupi
2023. okt. 7. 14:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges annyit házimunkát végezni.
2023. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
Szívesen segítek ebben abban. :)
2023. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

De felgyűlik a héten. A héten semmi erom nincs is rá hogy en éjszaka suvickoljak. Hetvégére meg katasztrófaállapot lesz.

Hetkozben sincs életem de hétvégèn se soha.

2023. okt. 7. 14:37
 4/18 anonim ***** válasza:
Hány ember után takarítasz?
2023. okt. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egy kisgyerek meg en.
2023. okt. 7. 14:41
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

Ezt sosem ertettem.


Ketten vagyunk, ketszobas lakas, eskuszom hogy 1 ora nincs a heti hazimunka per fő. Mosogatógép elmosogat, szaritogep miatt nem kell teregetni. Konyhapultot, wc-t 5-5 perc hetente rendbe tenni, kethetente 10 perc a porszivozas, havonta egy portorles, felmosas (fel ora), felevente ablaktisztitasz, szonyegtisztitas.


Netto 1 ora sincs per hét. Nem ertem mas mit szenved annyit a hazimunkaval. Fizikailag nincs mit csinalni. Meggyozodesem hogy a stay-at-home anyukak akik "a háztartást viszik", napi 15 percet se kell hogy foglalkozzanak vele. Tudom kerdezo te dolgozol, de akkor sem ertem mi ezen a "nagy dolog". Amikor felnott lettem es lakast vettem azt hittem hogy huuu de nehez lesz, es konretan semmi.

2023. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Te valami ezer négyzetméteres palotában élsz?
2023. okt. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kirabban en se szenvedtem mikor nem volt még gyerekem. Nem akarom ráfogni de amikor még olyan eletem volt hogy munka szórakozás pasizás nálam a lakás magazinokba is illett volna.
2023. okt. 7. 15:00
 9/18 Kitana. ***** válasza:
69%

Én egyedül vagyok, fogalmam sincs, egy kisgyerek mennyi kupit csinál, vagy mennyire akadályoz. De pl hétköznap én szinte semmi házimunkát nem csinálok, a hétvégi “megy a ház” kb úgy szokott kinézni, hogy össze kell szednem 1-2 nem a szennyesbe dobott ruhát, porszívózni, felmosni kell, mosogatni, meg mondjuk letakarítani a mosdókagylókat, wc-t. Ez összesen max egy órámba telik, vagy csak azért több, ha több, mert nem sietek, szünetet tartok közben, ilyesmi.

Vannak egyéb dolgok, amiket nem csinálok meg minden egyes hétvégén kötelezően, pl polctörlés, kád kimosása, tükrök, ilyesmi, de ezeket pl simán megcsinálom egy random hétköznap, ha ránézek valamire, és úgy látom, hogy ráférne, de ilyenkor általában azt az adott egy dolgot csinálom, tehát kb 10 percet vesz el max a napomból.

2023. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Eleinte ugy kezdődött az egész hogy összefirkálza a falat zsírkrétával.

De aztán kitaláltam higy úgyis lesz festés akkor legyenek rajta meserajzok is addig.

Aha csak a festés 100 ezrek lenne ezzel meg nem számoltam.

Igy nekiálltam hypoval cyffel aztán lemosni az egészet.


Aztán kapott slime gyurmát. Eleinte még ugy jókedvvel szedegettem ki a szőnyegbol es kapargattam fel a padlóról.


De így szép lassan ezer millio apróság után es akkor még ugy eltem jogy minden nap munka után otthon takarítas, egy idő mulva beadtam a kulcsot.

Egyik nap melo utan ahogy elkezdtem mosogatni derult égből állt belém a epresszio. Hogy en minden áldott nap ezt csinalom. Munka haztartás munka háztartás.

Félbehagytam a mosogatast akkor. Es azota munka után már inkább házi vagy játék a kicsivel neki vacsira furdetés altatás verstanulás van.

Igy magamra sincs idom. Azaz hetente mosok hajat azóta is.


Egyre jobban begyűrt maga alá a depresszio. És feladtam hogy a putrivol valaha is újra lakás lesz.

Ha az is lesz 1 nap és romhalmazzá válik újra.

2023. okt. 7. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!