Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Grazban? Érdem...

Milyen az élet Grazban? Érdemes kiköltözni?

Figyelt kérdés

Kiköltéznék Grazba.

100ezer euroért egy 2szobás kb. 50m2-es lakásra volna ott esélyem?


Köszönöm ha segítesz.



márc. 4. 06:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100k euróért? Annyiért simán, jó ott élni, csak elszaporodtak a muszlimok elég rendesen.
márc. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ennyiért tudnál ott venni ekkora lakást.
márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hirdetésekben látok néhányat, de jó lenne személyes tapasztalatot is olvasni.

Nálunk 3 szobás kb. 100ezer euro, gondoltam egy kétszobásra talán kifutja...

márc. 4. 08:47
 4/13 b1812567 ***** válasza:
100%

Nézd meg a willhabenen, mennyibe kerülnek ott a lakások.

De nézd azt is, milyen lakás, és merrefelé. Sokszor egyébként azért olcsó egy-egy ingatlan, mert határozatlan idejű bérlő lakik benne, nagyon alacsony díjért. Akit kitenni nem tudsz, és díjat emelni sem nagyon.

Graz egyébként tudtommal nagyon szociális város, gondolom ez a bérleti díjakat és az ingatlan árakat is befolyásolja.

Szerintem érdemes végiggondolni, hogy inkább bérelj mint vásárolj, legalábbis kezdésnek.

márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet kitenni egy bérlőt, akinek az ingatlan nem is a tulajdona? Ha valaki eladásra kínál egy ingatlant akkor a bérlőnek onnan mennie kell... Attól, hogy határozatlan idejű a szerződése, attól még a tulajdonos kiteheti. A tulajdonos a góré, nem a bérlő... - ez nekem magas... bocsi.
márc. 4. 10:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy eladó lakást látok 90 ezerért, a következő már 110 ezer.
márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Willhabent nézegetem, de még körbenézek máshol is, hátha találok...

Köszi.

márc. 4. 12:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan gyere jó hely. 5 éve élek Graz mellett, dolgozni a városba járok.
márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 b1812567 ***** válasza:

Bocsi, de nem te mondod meg ki mit tehet, hanem a jogszabályok.

Ausztriában jóval erősebben védik a dolgozók és bérlők érdekeit. Graz (és Bécs) kimondottan szociális még ezen belül is.

Ha dolgozol, bérlakásban laksz, ez kimondottan jó. Bécsben pl. a lakbéreket is szabályozzák.


De ha nem tetszik, egyszerűen nem kell odamenni.

márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es: Tetszik, nagyon is tetszik, de mióta világ a világ egy lakástulajdonosnak mindig nagyobb joga van és lesz is egy albérlővel szemben. Ez máshol is így van!

A tulaj elakarja adni a saját ingatlanát, az ott élő albérlő fel van szólítva, hogy x idő után hagyja el a lakást, mert eladják és az ingatlannak új tulajdonosa lesz. Olyan nincs, hogy nem akar kimenni, mert ő az albérlő... Ha valaki határozatlan ideig albérlő, akkor az olyan, mintha tulajdonos lenne, de ebben az esetben miért is akarná eladni a tulaj?! A jogszabály védi az albérlőket, ami szép és jó, de biztos vagyok abban is, hogy a lakástulajdonosokat is védi. Az ilyen zavaros ingatlan engem biztosan nem érdekelne. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem.

márc. 4. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!