Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A felsorolt országok körül...

A felsorolt országok körül hova érdemes kiköltözni munkavállalás céljából esetleg későbbiekben véglegesen ott lakni letelepedni? Milyen munkakörben érdemes elhelyezkedni? Milyen a fizetés? Illetve a Napi élet?

Figyelt kérdés
Nos 24éves vagyok nagyon elgondolkodóba vagyok hogy külföldön szeretnék elhelyezkedni dolgozni illetve későbbiekben kint élni véglegesen. Szóba eső országok amik eddig foglalkoztattak . pl USA, Lengyelország, Kanada , Ausztrália,Törökország, illetve Új Zéland, így ezek a országok amik érdekelnek. Nem tudom melyikbe lenne érdemes belevágni. Tudom úgy hangzik ez mintha lehetetlen álom lenne de szerencsére nyelv vizsgával rendelkezem és emellett megfelelő piacképes képesítéssel anyagilag sincsen probléma. Igazából komoly és őszinte véleményeket esetleg tapasztalatokat várnék.
2018. ápr. 15. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nagyon komoly tudasod nem lehet, ha a magyar nyelvvel is bajban vagy.

"Igazabol" komoly es oszinte velemenyem a tapasztalataim alapjan:

Kulfoldon senkit sem erdekel, hogy van-e nyelvvizsgad, pl. Uj-Zelandon senkit sem fog erdekelni, hogy van-e nemet nyelvvizsgad, ahogy a lengyeleknel sem szamit, hogy van-e angol nyelvvizsgad. Minden orszagban az adott hivatalos nyelvet kell beszelned, es senkit sem erdekel a nyelvvizsgad, csak az, hogy megerted es beszeled-e a szakmadhoz szukseges szakszavakat, kepes vagy-e megerteni es vegrehajtani egy, a munkaval kapcsolatos utasitast. Ennyit a nyelvvizsgadrol.

A piackepes szakmai kepesites megintcsak orszagfuggo, pl. magasan kepzett apolonore az altalad felsorol mindegyik orszagban nagy szukseg van, de pl. Kanada nem keres pl. felhosoprogetot es Torokorszagnak sincs szuksege katolikus papra. Ennyit a "megfelelo piackepes kepesites"-edrol.

Ezeken a kerdeseken tuljutva, mar csak azt kell merlegelned, hogy USA-ba nagy valoszinuseggel nem kapsz munkavallaloi vizumot meg a megfelelo piackepes kepesiteseddel sem, szoval ha USA mellett dontesz, eloszor egy amerikai allampolgar ferjre/felesegre add be a palyazatodat. Kanadaba egy pontrendszeren keresztul vezet az ut, es oket pl rohadtul nem erdekli a nemet nyelvvizsgad, mert faranciaul es angolul kell tudnod ahhoz, hogy alapvetoen megugord a minimum pontszamot. Ausztraliaban szinten pontrendszer van, ezen felul pedig meg par kovetelmeny, nyilvan okos vagy, tehat nezz utana. A legkonyebben Lengyelorszagba utazhatsz, es meg munkat is fogsz kapni, amennyiben lengyelul (is) beszelsz.

Igazabol komoly es oszinte valaszt adtam, sot, a tapasztalataimat osztottam meg veled.

Sok sikert! (egy 15 eve kulfoldon elo, azota itteni allampolgarsagot is megszerzett migrancs :)))

2018. ápr. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A felsorolt országok egyikébe sem túl könnyű bejutni, Lengyelország talán a legegyszerűbb, na de oda azért kellene tudni lengyelül. Miért nem valami egyszerűbb, EU-s országgal próbálkozol? Milyen nyelven beszélsz? Az se mindegy.
2018. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézz körül ezeken az oldalakon:


[link]


[link]


Kifejezetten a hozzád hasonló cipőben járók számára jöttek létre.

2018. ápr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
EU-s országokon kívüli munkavègzès nehézkes. USA max akkor fog neked ősszejönni ha a piackèpes tudásod szoftverfejlesztőt jelent mondjuk speciális tapasztalatokkal. Kanadába meg Ausztráliába meg bevándorlási pontrendszer van.
2018. ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!