Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet Beloianniszban?

Milyen az élet Beloianniszban?

Figyelt kérdés
Házastársammal szeretnénk elköltözni. Több kisváros, település is szóba került a főváros környékén. Képek és ingatlan hirdetések alapján nagyon megtetszett Beloiannisz. Nincs görög kötődésünk, de nagyon hangulatos, kedves településnek tűnik. Mi nagyon alkalmazkodóak vagyunk. A párom távmunkában dolgozik, nekem pedig csak heti két alkalommal kell feljárnom Pestre dolgozni, így az ingázás nem gond (láttam, hogy Iváncsáról indul vonat, az pedig 10 perc biciklizést/5 perc autóútat jelent Beloianniszból). Szívesen olvasnám odavalósiak/környékbeliek véleményét. Jó ott lakni? Ha igen/nem, miért? Előre is köszönöm a válaszokat!

márc. 5. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

17 évig laktunk ott...

Nem véletlenül voltak ott olcsóak a házak, ilyen barakk rendszerben felépített, anno egyforma volt mind, a Ganz-Mávagból telepítették oda a görögöket, macedónokat valamikor 1968 körül. Nekik építették.

Nem egy barátságos település, minket már nagyon kinéztek onnan, és amennyire sznobok, annyira primitív is a többség. Görögök, Macedónok. Még egymást is nagyon utálják.

De azért volt ott jópár normális ember is, Magyarok, Görögök, vegyesen.

Traktoristák, gyári melósok, hasonlóak.

Ráadásul egymásba vannak építve a házak, nagyon közel egymáshoz, semmi élettér.

Az állomásra meg borzalmas kigyalogolni a pusztán keresztül, főleg télen éjjel hóviharban egy nagy élmény...

Én Fejér megyébe már semmi pénzért nem költöznék, bár egy előnye van ott, nincsenek c.gók.

márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Volt az egyetemen egy görög származású srác, neki a nagyszülei települtek Magyarországra (nem Beloianniszba). Igazi "félisten" volt, tényleg ahogy a görög mitológiai alakokat elképzeli az ember. Na de a személyisége... Pont ez a pökhendi, sznob, mint amit kiemeltél. Nagyon büszke volt a származására, semmi sem volt olyan jó, mint a görög. (Étterembe nem lehetett vele elmenni.) Azt hittem ez egyedi, de most kicsit elszomorodtam, hogy ez általános lehet a görög diaszpórára. Ezt leszámítva, jó a közbiztonság? Például lehet este egyedül sétálni? Meg, ha jól veszem ki a szavaidból, elég zárt közösség. Probléma lehet például az orvosi rendelőben, oviban, stb.? A "gyüttmentség" amúgy sok helyen élő dolog még sajnos, szüleim 20 éve laknak egy kis településen, de a mai napig nem fogadják el őket ott.
márc. 5. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem tudom, nekem ránézésre sem szimpik az egymásba épített kádárkockák 2-2 negyzetmeter kopott gyeppel.


Kulturalisan nincsenek rossz tapasztalataim, pedig egy masik gorog hotspotban élek.

márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok, volt ott szimpatikus Görög srác is, csak tényleg nem egy géniusz társaság.

Valószínű a nyelvezetből adódó, főleg a macedón, kb olyan, mintha bulgárul, oroszul beszélnének, és nagyon dinamikusan, indulatosan.

Nem véletlen az a: balkán népség kifejezés.

Az az Alekosz is onnan való, nekem semmi bajom a sráccal, elég nagyarcú, de legalább nem rosszindulatú. :)

Mi 7 éve jöttünk el onnan, szintén vidékre, aztán lehet, nem a Beloiannisszal volt gondom, hanem a vidéki élettel.

Budapesten éltem 27 évig. Ott is születtem.

Ne Beloiannisz nem az a tipikus vidéki falu, nem is emlékszem, tartott-e ott valaki malacokat, haszonállatokat.

Volt ott betörés amúgy, de elenyésző nagyon. Van már ott jópár lepukkant Magyar család, onnan származik mindez. Meg kifejezetten börtöntöltelék alakok is, pl a Móré familia és társasága.


Orvosi rendelő inkább idegesítő, a doki jófej, ha még ő van ott.

(Horváth)


Anno anyámat szabályosan elzavarták a betegek, mert egy gyerekes anyuka előtt ment volna be az orvoshoz, pedig anyám is 70 felett volt, kis pici, mosolygós öregnéni...ott ült már több, mint 1 órája, ő következett volna.


De sétálni se nagyon érdemes arra, nem nagyon van látnivaló.


2000 körül amikor odaköltöztünk, évekig lógott egy felakasztott kutya egy közeli fán a falu mellett...

Végül anyám jelentette be valahová, emiatt vitték el.

Sok állatkínzásos eset is volt. De hát vidék végülis. :(

márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az iváncsai akkugyár nem szempont? Nekem lehet, hogy az lenne. Rengeteg vendégmunkás lesz a környéken, erős az ipari zaj- és környezetterhelés, az ingatlan értékét veszítheti és eladhatatlanná válhat később stb.
márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Beloianniszba a kommunista görög menekülteket telepítették. Nikosz Beloianniszról kapta a nevét.
márc. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!