Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kutyás és gyermekes szomszédok...

Kutyás és gyermekes szomszédok ellen miért folytatnak boszorkányüldözést?

Figyelt kérdés

Nekem se kutyám, se gyerekem mégsincs bajom a kisgyerekes és kutyás szomszédaimmal. Hangosak igen, de nem zavarnak a hanghatások. Ráadásul egy hatalmas játszótér mellett van a társasház, az ezerszer hangosabb nyáron. Mégis egymást ölik a szomszédaim, de elég komolyan, egymás kerekeit szúrják ki, rendőrséget hívják ki sokszor, mert hogy hangos a kisgyerek vagy hangos a kutya.

Ráadásul olyan anyukát zavar más hangos kisgyereke akinek van 3 hangos kölyke!

Van egy öreg fószer akit a kutyaugatás zavar, közben meg szerszámjavító műhelyt működtet ami hangosabb mint a ferihegyi reptér kifutópályája.

Első lakásom nem értem hogy én fogtam ki ennyire debil társasházat vagy az ember az ilyen és minden társasházban ez megy?

Panelban nőttem fel 80-as évek végén, ott régen nem volt ilyen probléma, ott csak azért szóltak ha valaki este 10-kor fúrt a falba az illegálisan szerzett hiltijével.


márc. 11. 11:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Mert egyre hülyébbek az emberek.
márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Nekem van kutyám és kellemetlenül érzem magam, ha ugat, le is neveltem róla. Én mindig nagyon érzékeny voltam arra, hogy a létezésemmel ne zavarjak másokat, mindig odafigyelek erre. Én se szeretem, ha a gyerekek a fejem felett trappolnak vagy ilyesmi. Senki se szereti az idegesítő, hangos szomszédokat.
márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nem talalkoztál azzal a kutyás/gyerekes szomszéddal, akitől falra mászol. Nekünk is van mindkét féle, van, akit észre se veszünk, van, akit ha hallunk is, teljesen rendben van, na de volt más is. A kutya szökött, de nem mentek utána, telesz*rta a lépcsőházat, lepisilte az ajtókat, más ajtaját kaparta szét... A gyerek hajnal négytől ordítva bőgött, mert nem tanult meg valami verset, ehhez hatkor csatlakozott az anyja teli torokból ordítva. Volt olyan, hogy a gyerek, ha otthon volt, megállás nélkül verte a radiátorcsövet, ha szóltunk, hogy elég lenne már, feljött apuka és lenyomta a villanyórában az áramot nálunk... Szóval ilyenek után azért óvatos leszel velük.
márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hangosak igen, de nem zavarnak a hanghatások."


Hát mert másokat meg zavarnak a hanghatások. :D Én is figyelek rá, hogy ne zajongjak a kelleténél jobban és én is értékelem, amikor erre a körülöttem lévők is gondolnak. Szerintem nálatok nem konkrétan a gyerekeken és a kutyákon van a hangsúly, ez csak szimplán "más szemében a szálkát is meglátja, sajátjában a gerendát sem" esete.

márc. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"más ajtaját kaparta szét"


Az más hogyha anyagi kárt okoz egy kutya vagy teleszarja a lépcsőházat.

Én a hanghatásokra gondolok, de akkor én vagyok fordítva bekötve.

márc. 11. 12:54
 6/19 Metionin ***** válasza:
89%
A hangos szomszédok zavaróak, tök mindegy, hogy a kutya, gyerek vagy épp a 200 decibelen bőgetett dzsiuzsdicu hallatszik át éppen. Attól, hogy a szomszédaid az egyéb sérelmeiket is kiélik, miközben xy-ra panaszkodnak, még igenis zavaró ha valaki állandóan hangos. Nem csak panelban, mindenhol.
márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

"Hangosak igen, de nem zavarnak a hanghatások."


Másokat viszont igen, szóval meg is válaszoltam a kérdésed.

Amikor vasárnap a pihenésem tönkreteszik az üvegrepesztő sikoltozásukkal, ezzel lineárisan megy fel a vérnyomásom, én meg tudom hogy akkor ma se fogok aludni. Na, ezért.

márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem sikerült idiótákat kifognod. 2 kutyám van és egy 4 éves kisfiam. A kutya a nagyobbik szoktott ugatni is amikor hazaérünk, de csak ekkor. Volt olyan is, hogy bepisilt a lépcsőházba, de mentem és azonnal feltakarítottam. A gyermek sem éppen halk, hiába szólok rá, hogy ne ugrálva közlekedjen a 3. emeleten, nem mindig sikerül. Ja és mellette az erkélyen is szoktam sütni faszénen. :) A lakók véleménye az, hogy élni és élni hagyni. Én is hallgattam amikor a felettem lakó család 2 kislánya este 11-kor felborították a szekrényeket a hanghatások alapján. Ez ilyen :)
márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A kutyánál sem mindegy, hogy mit ugat, mettől-meddig. Nyílván más az, hogy hetente van 1-2 nap amikor 1-2 órára egyedül marad és közben valamennyit ugat, mert a gazdájanak el kellett mennie valahova esetleg munkanapon iroda időben ugat olykor-olykor mert a gazdája dolgozik és odakint megy a postás, lépcsőháztakarító, szomszédok csevegnek, nyomja ezerrel a csengőt a közvéleménykutató, etc, de lehet látni, hogy a gazdája jár vele sétálni, meg más az, hogy a kutya kínjaban ugat, mert a gazdája sz.arik a kutya fejére, sosincs otthon és mondjuk aludni sem lehet, mert MINDEN NAP hajnali háromig vonyít a kutya.


Ugyanúgy más az, hogy a gyerek konkrétan nem tud viselkedni és folyamatosan sikít órákon át minden nap vagy vannak esetek, amikor sír, hangosabb, de el lehet viselni.


Mindkét eset átmeneti, a kisgyerek felnő, kinövi, a kutya is csillapodik idővel és amúgy is 12-16 évig él maximum.


Ennyi zaj szerintem elviselhető, ha határokon belül van.


A gond, hogy a kérdés erre a kettőre van kihangsúlyozva, de rengeteg zajforrás van ám.


Nekem pont nincsenek ilyen szomszédaim, de ahogy megyek a lépcsőház előtt, hallok lakásokat, ahonnan úgy ordít a tv, hogy tisztán hallom vagy bömböl a zene ezerrel vagy hangosan óbégatva örvendeznek a lakók. Azért számoljuk beke, hogy egy kutya vagy egy gyerek a szomszédban ennél jobb.

márc. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A közvetlen szomszédunkban lakik egy spániel a gazdijával, halljuk, de nem zavaró, sőt, néha nagyon vicces, amikor "beszélgetnek". Valahogy azt kiszűri az agyunk, ahogy a kutya ugat, bár tény, hogy nem ugat sosem hosszasan. Viszont hat emelettel feljebb a kisgyerekes család úgy hallatszik le hozzánk, mintha az én ölemben bömbölne a gyerek. Főleg, amikor az anyjuk kiküldi őket a lépcsőházba tombolni, mert már ő se bírja őket.
márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!