Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom túl sok kutyát...

A szomszédom túl sok kutyát tart, lehet ellene tenni valamit?

Figyelt kérdés
A szomszédom kb 10-20 kutyát tart az udvarán (kertes ház), a kutyák nagy része kenelekben van, ami az én kerítésemnél van. A legkevésbé az ugatásuk zavar, itt inkább a "szag" a baj. Elvileg takarítja őket, de rettentő büdös szag jön át ami már gyomorforgató, nem lehet a saját udvaromon tartózkodni. Többször szóltam már neki, de nem történt változás. Mit javasolnátok, mit tudnék kezdeni ezzel a helyzettel? (Hajdú-Bihar megye)

márc. 13. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Rakuldesz vmi ellenorzest
márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában helyi rendelet szabályozza, hogy mennyi kutyát lehet tartani.

A helyi jegyzőnél tehetsz bejelentést és birtokvédelmi eljárást kezdeményezhetsz. Ha neked adnak igazat, akkor a szomszédbak át kell helyeznie a kenneleket.

márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Álatvédők talán, a jegyző csak figyelmezteti, ha büdös akkor nem takarítja megfelelően, a kakit meg nem jól tárolja! Vagy az antsz, de nekem nincs ill nem volt ilyen problémám, csak szomszéd vita kutya nélkül.
márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Jegyző, állatvédők.
márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nébih állatvédelmi osztálynak írsz
márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!