Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elköltöznétek a szüleitektől...

Elköltöznétek a szüleitektől úgy, hogy még nincs autótok illetve túl sok pénzetek sem?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el dolgozni, van már valamennyi megtakarításom mert szinte semmit nem költök, de szeretnék egy olyan használt autót venni amit nem egyből szervizbe kell hordani, ebbe pedig másfél milliót bele kéne költeni tudtommal. Munkahelyre céges autóval járok, de azt másra nem használhatom, meg nem is akarnám.

Ugyanakkor jobb lenne elköltözni, éreztetik páran hogy tűnjek már el, de egyedül albérletben sok pénz menne el a megélhetésre.

Ti hogyan csináltátok? Mással együtt élni albérletben nem nagyon van kilátásom.


2018. aug. 16. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Csak autóval lehet elköltözni??? Ha már dolgozol amugy ne anyádeknál lakj..gaz
2018. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ hol élsz, nyilván Budapesten nehéz egyedül kifizetni az albérletet.


Én végzős levelezős egyetemistaként költöztem el. Minimálbéres (5 éve akkor 72 eFt volt) voltam, Kiszámoltam hogy nullára kijövöke hó végén. Úgy éreztem megéri úgy is ha nem marad semmi plusz hónap végén. Nem bántam meg. Az a szabadság mindent megért :)

2018. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minek autó, ha van céges autó és azzal tudsz munkába járni?

Nekem sincs autóm, mert levelezőn még tanulok egyetemen, így van diákkedvezményem, olcsón utazom, felesleges lenne kocsi, mégis elköltöztem.

2018. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A saját autó ráér később ha saját családod lesz.Én albérletben kezdtem bár a szüleim felajánlották hogy lakjak abban a lakásban ahol ők neveltek fel, tetszett is az ötlet de semmilyen szinten nem akartam függni tőlük.Így nehezebb volt de nem bántam meg.Keményen dolgoztam hogy saját lakásom legyen és párom is dolgozott így gyorsabban meglett.
2018. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hogy miért kéne autó? Bármiért. Meglátogatni ismerősöket, vásárolni menni, meg pl. kapásból a költözéshez.

A szüleim háza elég nagy, így is üres szobák vannak, szóval kényelmesen megvagyunk, nem kell sokat látnunk egymást.

2018. aug. 16. 21:57
 6/11 A kérdező kommentje:
#3 persze pesten nem olyan fontos ha amúgy is diák vagy de itt 2 óránként megy busz a városba.
2018. aug. 16. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem pesten lakom, hanem a dél alföldön. Pesten még ennyire sem kellene autó, mikor 2 percenként jár a villamos. Én busszal járok bevásárolni is, bár ha van céges autód, akkor nem értme miért nehéz megállni a hazafele úton a boltba és akkor bevásárolni, én is ugyanezt teszem meg csak busszal
2018. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

19 éves koromtól kezdtem el félre tenni amennyit tudtam, a szüleimnek ebből kifolyólag nagyon hálás vagyok, segítek is nekik amiben épp kell, pl rendbe vágom a lakást stb, így 26 évesen nem sokat változott az életem, megy a spórolás, a fidesznek köszönhetően bejött a csok, ami felvitte az árakat, így kivárok pár évig, mert hitelbe nem kergetem magam ezért.


Kinek mik a céljai én büdös panelba nem költözök, nem azért gyűjtögettem ennyi ideig, házak tekintetében volt már egy két lehetőség, csak hiába volt megfizethető, egy magam mit csináljak 200nm-en? Elég 100 is.


Albérletbe csak indokolt esetben mennék magas fizetéssel 400+ nettó, figyelembe véve hogy igényei minden normális embernek vannak, van autóm arra is költeni kell, benzin sem 250ft, szóval ha költöznék figyelembe venném hogy megtakarítást nézve havi szinten ugyanott legyek mint most.


Tesóm pl a barátjánál is van pár napot, meg itthon is, de a srác már szeretné ha nem az üres házba menne haza esténként.

2018. aug. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elköltöztem.

Vidéken élnek a szüleim, viszonylag élhetetlen környéken, én pedig kaptam egy álláslehetőséget Pest megyében. Kénytelen voltam elköltözni, mivel elfogadtam.

Semmim nem volt, egy bőrönddel költöztem. Az elején haveroknál "csöveztem", bőröndből öltöztem. Aztán találtam egy ismerőst, aki szintén lakást keresett, úgy döntöttünk akkor osztozunk a költségeken és egy lakásba költözünk ketten.

Nem volt autóm, az elején 1,5 órát utaztam a munkahelyemre, meg utána vissza. Utáltam, szenvedtem.

Aztán úgy fél év után kaptam céges autót bejárásra. Ez már jelentősen dobott a helyzeten, simán elkanyarodtam vele hazafelé bevásárolni, de volt hogy hétvégén is elugrottam, mondván hogyha ez a +5 km is baj, akkor "kapjátok be". Sosem szólt érte senki, sőt a főnököm mindig azt mondta ez belefér.

Aztán megbeszéltük azt is, hogy térítés mellett mehetek vele máshova is, mert nem akartam azért autót venni, hogy hetekig álljon a parkolóban, azért, hogy havonta egyszer elmenjek vele valahova. Szóval ha nyaralni mentünk, vagy csak leugrottunk a Balcsira, akkor becsületesen megtankoltam és írtam a km állásokat.

Aztán ahogy telt az idő, előléptettek és már jár a magánhasználat is az ország területén, így meg aztán végképp felesleges saját autót venni. (Főleg hogy a párom is cégesautóval jár és magánhasználhatja azt.)

Tehát igen. 5 éve élek saját autó nélkül a szüleimtől külön és nem mondanám hogy olyan túl sok pénzünk van, de elvagyunk.

2018. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban élek, nemhogy autóm, de jogsim sincs.


De nekem alap volt, hogy mikor már normálisan kerestem, elköltöztem, és aztán ebből lett 1000 km.

2018. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!