Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Földszintes VS több emeletes...

Földszintes VS több emeletes ház! Mutatósabbak, reprezentatívabbak a két emeletes házak/kúriák szemben a földszintesekkel. 1.: Vajon miért érezzük ezt sokan? (Megkérdeztem másokat és olvastam is.) 2.: Vannak földszintesek között...? Befejezés lent!

Figyelt kérdés

2.: Vannak földszintesek között is igenis szép, ugyanakkor "jelenléttel rendelkezők" is? Tudtok linkelni példákat erre, melyek mutatják, hogy TUD reprezentatívnak, gyönyörűnek mutatkozni egy földszintes villa/kúria is? Megköszönném! Vagy ha fényképeket nem küldtök, tudtok mondani jellemzőket, melyek a földszintes kúriákat/villákat is sokkal reprezentatívabbakká tehetnék?

________________________________________


Kérdezem ezt azért, mert számomra és elég sok ismerősöm számára is sokkal-de-sokkal praktikusabbak a földszintes házak és nem utolsó sorban könnyebben karbantarthatók! (Ha csak egy dolgot említek: nem kell, vagy nem feltétlen szükséges hozzájuk drága állványzat.) De valahogy akárhányszor megnézek egy hétköznapi családi házat, vagy akár egy szebb/díszesebb kúriát (a földszintes épületek közül) a mellette levő két-három emeletes épületeknek valahogy "van jelenlétük", valahogy reprezentatívabbak - még ha nekem egyáltalán nem praktikusak is!

________________________________________


Valahogy ezek nem annyira mutatósak, inkább csak praktikusak:


[link]


[link]


[link]


Ezeknek - alább - viszont már van jelenlétük, sokkalta reprezentatívabbak:


[link]


[link]


[link]



márc. 14. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért érezzük ezt, mert nyilván nagyobbnak hatnak, mivel egy dimenzióval több irányba terjeszkednek (felfelé) mint a földszintes házak.

Meg ez régebben a törtenelemben úgy volt, hogy a földszintes házakban a szegényebb emberek laktak, vagy a melléképületek voltak földszintesek.

márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!