Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha itt ennyire sokan nem...

Ha itt ennyire sokan nem szeretik a fővárost és környékét, akkor hogyhogy még mindig több ember költözik ide, mint innen el?

Figyelt kérdés

A KSH adatai: [link]


Miközben egy jó pár vármegyében kifejezetten negatívok a mutatók. És nem is feltétlenül az anyagi helyzet, vagy az átlagkeresetek a meghatározók ebből a szempontból. De akkor hogy lehet, hogy mondjuk Nógrádból vagy Tolnából inkább csak elfelé mennek az emberek?


2023. szept. 1. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mert Budapesten van a legtöbb lehetőség tanulni, dolgozni, sportolni, szórakozni.
2023. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, én nem is a fővárosban élek és eszemben sincs odaköltözni. Az előzőnél is csak azt az egy pozitív dolgot emeltem ki, hogy vásárlás szempontjából több a lehetőség, mint abban a városban, ahol élek. Ja és igen, összefoglalóan a szórakozást kihagytam (színház és koncert).
2023. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A fővárosban és környékén van élhető munka. Amúgy szívesebben élnék valami nyugis helyen az isten háta mögött, de sajnos melózni kell.
2023. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Mert ez az oldal nem reprezentatív. Itt a többség végtelenül megkeseredett, házsártos fiszf/sz ember. Semmi se jó nekik, mindenhova negatívat kommentelnek.
2023. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt sokan nem szeretik, de attól még sokan meg szeretik.

Másrészt olyan is költözhet oda, aki nem szereti, pl jobb anyagi körülmények miatt.

Pl nekem is van olyan része az országnak, ahol szívesen élnék, de anyagi okok miatt nem ott élek.

2023. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem szeretetből költöznek oda, hanem a lehetőségek miatt .
2023. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Arabok, törökök, afrikaiak, vietnámiak számára értelemszerűen vonzóbb Budapest, mint Nógrád, ahol nem beszélnek angolul vagy habibiül és nincsenek rokonok.

Csak a magyar lakosságot nézve Budapest demográfiai mérlege is negatív lenne.

2023. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én éltem Budapesten, és nem szórakozásból, hanem mert konkrétan 0 munkalehetőség volt akkoriban az én városomban (nem Tolna, nem Nográd). Az már más kérdés hogy időközben megszerettem azt a részét, ahol laktunk. A többi részét nagyjából egy élhetetlen putrinak tartom, sajnos az agglo-val együtt. Ha van egy közepesnél kicsit is jobb fizetésed, jogsid és autód, rengeteg olyan helye van az országnak (nagy valószínűséggel megintcsak nem Tolnában és Nógrádban) ahol ugyanolyan, ha nem jobb kulturális, sport, szabadidős tevékenységek vannak 1 órás körön belül mint Budapesten 1 órás körön belül. Mínusz hajléktalanok, huggyos utca, aluljáró, koszlott bkv stb. Szerencsémre, mire igazán besokalltam volna, a saját városomban is lettek nekem való munkalehetősegek, aztán a covid-dal a ho is elterjedt így esetemben végképp semmi értelme nem lenne Budapesten élni. A XI-XII. kerületet azóta is szeretem, szívesen járok arra, bár igazából szívszorító látvány ahogy szépen lassan süllyed lefelé a mocsokba, sokkal rosszabb állapotok felé mint a 2010-es évek elején, amikor oda keveredtem. Sok fiatalnak fogalma sincs ezekről a dolgokról, az országon belüli lehetőségekről, az országon belüli élhetőbb, perspektívikusabb helyekről, marad Budapest mint legkisebb rossz, onnan azért 2-3 órán belül haza lehet menni a muterékhoz. A másik legszívszorítóbb látvány számomra ahogy eleterős fiatalok cipelik hazafelé a vonaton az ételhordokat, kajás dobozokat vasárnap esténként, a nyomorult albérletükbe. Ahelyett, hogy építenének maguknak egy életet valahol! Aztán amikor ők besokallnak, irány az agglo. Így zabál föl mindent maga körül Budapest és szerintem ez leginkább a budapestieknek a legrosszabb, egyre nagyobb a tömeg, a zsúfoltság stb.
2023. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!