Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet egyszerre két helyen lakni?

Lehet egyszerre két helyen lakni?

Figyelt kérdés

Egy kisebb faluban élünk a férjemmel, szomszédok nélkül egy kis kieső részen. Hatalmas a csend. Végig minden csupa erdő és tisztás. Alig járnak erre.

Viszont, mivel nincs autónk, innen elég nehéz dolgozni járni. Van egy közeli város, oda járok át, onnan már van közlekedés. Viszont az átjárásom télen nem megoldható.

A jövőben úgy tűnik át kell vennem egy házat, ami abban a városban van. Így könnyebb lesz bejárnom. Mindkét házon van hitel, amit fizetni kell. Az volna logikus, hogy a falusi házat eladom. De nem szeretném. Szeretem ezt a házat és a csendet is. De 2 hitelt fizetni még legalább 5 évig nagyon megterhelő lenne.


Ti mit gondoltok erről?


márc. 21. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésre válaszolva: lehet két helyen lakni. Az egyik lehet az állandó, a másik pedig ideiglenes lakcím, ha be akarod jelenteni. De ha nem jelented be az tartózkodási helyet, az se baj.

A hitel viszont problémásabb, neked kell tudnod mire telik, meddig ér a takaród. Én nem vállalnám be. Ha nagyon macera a melóba járás, egy autóval jobban jársz.

márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Psycho ***** válasza:
100%

Ennek a kérdésnek több oldala van.


Egyrészt van egy gazdasági. Ha sok a hitel, és nem tudod fizetni, akkor gyakorlatilag el is dőlt a kérdés.

HA, ismétlem, HA meg tudod viszont oldani az anyagi részét, akkor el lehet gondolkodni a "lelki" oldalán a kérdésnek.


Lehet-e két helyen lakni? Persze. Bármelyik kollégáistát megkérdezed, erre ezt fogja válaszolni. De ugyanígy azok is, akik munkásszállón laknak. Sokan csinálják.

Neked ráadásul még az az előnyöd is meglenne, hogy mindkét otthon a Tiéd! Szóval ilyen "érzelmi" értelemben semmi akadálya nincs. Lehet, hogy az egyiket jobban otthonnak tudod tekinteni, mint a másikat, de és akkor mi van? 🤔 Nem kell versenyeztetni őket, elég csak az egyik helyzet kötődni érzelmileg. A másikat pedig a gyakorlatiasság diktálja.

márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csupán pénzkérdés.
márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan teljesen más szituációban, de én is két helyen lakom, otthonomnak érzem mindkettőt, pedig két különböző országban élek. Nálam ezt az hozta, hogy a munkám és a gyerekeim ide kötnek, a férjemet meg a saját munkája külföldre, itt nem is tudná csinálni, mert nem beszél magyarul. Így én a hónap felében itt vagyok, a másik felében ott, a férjem is, ha tud, itt is van, meg ott is. Ha a gyerekeim felnőnek, már nem biztos, hogy így mászkálunk össze vissza, de addig marad ez a felállás.


De ismerek olyat is, aki városban élt mindig, ott a munkahelye, viszont vágyott mindig egy természetközeli helyre, vett egy kisebb házat erdő mellett, pénteken munka után már oda megy haza, és hétfőn onnan megy dolgozni, a hét többi napján a városban él.


Ha anyagilag, logisztikailag meg tudod oldani, szerintem működhet, amit elgondoltál.

márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Katona Dius ***** válasza:
Ha nem ragaszkodsz nagyon ahhoz a házhoz, ami a városban van, akkor add el, vegyél belőle kocsit, a maradékot meg tedd el, vagy fizess bele a falusi ház hitelébe.
márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem vennék hitelre semmit .
márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem, miért ne lehetne. Anyukámék is vidéken laknak, de van egy budapesti lakásuk is, oda mennek haza, ha Pesten van dolguk. (Vállalkozó anyukám, többnyire otthon melózik, de néha kell itt ügyfeleznie, stb. akkor itt alszanak néha 1-2 napot Bp-n.)


Ha drága, akkor inkább add ki a vidéki lakást, abból letudjátok a hitelt, utána kirakjátok a bérlőt, és lehet mind a kettőt használni.

márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából ki tudnám fizetni mindkét hitelt, csak annyi baj lenne, hogy még 5 évig egyetlen munkahelyhez lennék kötve.

Valamint 12 órás a munkarendem hosszú és rövid hetekkel. Így ingázni kicsit érdekes lesz.


De nem szeretném eladni egyik házat sem. Mindkettő más miatt fontos. Az autó pedig azért problémás, mert olyan mértékben romlik a szemem, hogy orvosilag sem ajánlott. Túl keveset látok, és habár van szemüvegem, amit gyakran ellenőriztetek, sokszor még így is bizonytalan vagyok.


6-osnak, a válaszodnak semmi értelme. A hitelek már léteznek, úgyhogy felesleges volt a komment.


Mindenkinek köszönöm! Talán ez a kétlaki élet nem is lesz olyan rossz.

márc. 21. 13:26
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem lesz rossz, hogyne, míg van FIX melóhelyed. Amint valami miatt megszűnik ott állsz majd két hitellel és sz.psz, ez tény.


Apám vállalkozó, neki oké, de van olyan ismerősöm, nem is egy, akinek múlt héten még volt melója, ezen a héten nincs, mert olyan látszámleépítést toltak a cégnél (és nem raktáros, hanem IT-s).

márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De 2 hitelt fizetni még legalább 5 évig nagyon megterhelő lenne. - leírod, mi a baj a dologgal, hogy kb beleszakadtok majd, aztán: áh, mégis jó lesz ez.


Én egy hitelt lennék maximum fizetni, de azt is hogy mielőbb kimenjen. Kettőt kizárt.

márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!